Na novoroční předsevzetí s chytrými aplikacemi z TopApps.cz

Praha, 4. ledna 2012 – Pokud jste si jako každý rok předsevzali, že letos už opravdu, ale opravdu skoncujete s kouřením, shodíte nějaké to kilo nebo se vybičujete k nebývalým výkonům na poli sportovním či mentálním, zkuste to tentokrát s virtuálními pomocníky. Ty pro vás vybrali odborníci z portálu TopApps.cz, tedy z tržiště nepřeberného množství aplikací pro přístroje iPhone a iPad. (TZ)

Zatočím s cigaretami

Přestat s kouřením není jen tak a na každého funguje něco jiného. Někomu se to podaří ze dne na den, jiný s chutí na nikotin bojuje celá léta a ne vždy úspěšně. Každá snaha se ale cení a možná, že právě aplikace iQuitSmoking využívající relaxaci a prvky hypnózy vám dodá ten správný postoj k úspěšnému skoncování s tímto zlozvykem. Stáhnout si ji můžete za cenu půlky krabičky cigaret.

Začnu žít zdravěji

Asi neexistuje osoba, která by si předsevzetí týkající se zdravého životního stylu někdy nedala. V tomto ohledu je přece pořád co zlepšovat. Abyste svému zdraví věnovali patřičnou pozornost celý rok a ne jen během několik týdnů trvajícího novoročního záchvatu, zkuste třeba aplikaci Nutrisystem. Ten bude hlídat vaše tělesné parametry, pomůže s plánováním jídelního, pitného i tréninkového režimu, a to zcela individuálně, v závislosti na konkrétních ukazatelích a vašich cílech. Kromě toho poradí, jak se vyhnout hladovění a jaká jídla jsou pro vás ideální volbou. Zakousněte se do něj pevně a vánoční kila shodíte raz dva.

Pokud máte ve svém stravování jasno a zajímají vás spíše dílčí údaje jako například kalorické hodnoty vašich oblíbených jídel, optimální volbou je česká aplikace Kalorické tabulky, jejímž základem je největší databáze nutričních hodnot potravin dostupných v ČR. Kromě rychlého přehledu nabízí také záznam všech vašich jídel a denních aktivit do deníčku, doporučení výše energetického příjmu při hubnutí či aktuální informace o denní energetické bilanci. Pohlídá také váš pitný režim a bude bedlivě sledovat vývoj vaší tělesné hmotnosti. Aplikace Kalorické tabulky rovněž podporuje čtečku čarových kódů na potravinách. Díky tomu máte encyklopedii kalorií vždy a všude k dispozici, takže nevinně vyhlížející větrník za výlohou už vás jen tak nedostane.

Pokořím svůj rekord

Na TopApps.cz však najdou užitečné aplikace i sportovci. Pokud jste například rozhodnuti absolvovat (a nejlépe vyhrát) letošní Pražský maraton, určitě vám při tréninku přijde vhod aplikace Marathon Training, která připraví každého běžce na jeho den krok za krokem. Během tréninku vám aplikace dává sluchové pokyny, takže nemusíte každou chvíli hypnotizovat své stopky a můžete se plně věnovat přípravě. Cvičební plán trvá 24 týdnů při tréninku 6 dní v týdnu, během kterého projdete všechny důležité kroky přípravy. Příjemným doplňkem této aplikace je jistě GPS či výběr hudby k tréninku. Teď již skutečně není na co se vymlouvat, nasaďte tretry a za půl roku na startovní čáře!

Budu ze všech nejchytřejší

Týkají se vaše novoroční plány osobního rozvoje? Pokud máte v úmyslu vzdělávat se na poli lingvistickém, zábavným a užitečným doplňkem vám při tom budou aplikace zaměřené na trénink cizích jazyků. Například German Study Buddy vám pomůže s německou slovní zásobou i s jejím procvičováním, kdekoliv se vám zamane. A ti, kteří napřesrok chtějí vědět jednoduše „všechno“, si mohou stáhnout Vševěd Pro neboli tahák v pohybu. Tato česká aplikace pomáhá objasnit nástrahy matematiky, fyziky, záludnosti češtiny a slovenštiny. Nabízí off-line i on-line přístup k databázi s více než 120 tisíci hesly z různých oborů, jako jsou historie, zeměpis, ekonomie, chemie, biologie a další. Vševěd Pro umožňuje listovat v pravidelně aktualizovaném off-line obsahu šesti svazků Malé československé encyklopedie a Československého bibliografického slovníku.

Všechny aplikace a mnoho dalších stáhnete pohodlně na zbrusu českém portálu www.TopApps.cz, který se specializuje na výběr a třídění těch nejlepších aplikací pro iPhone a iPad. Velkým plusem jsou zde také české překlady a recenze na vybrané aplikace.