Chytré televize LG dostávají nové funkce a obsah

PRAHA, 5. 1. 2012 – Společnost LG Electronics (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v domácí elektronice, představuje na výstavě CES v americkém Las Vegas nové možnosti televizorů LG Smart TV. Ty nyní nabízí několik set aplikací zdarma a nové dálkové ovládání Magic Remote Control, se kterým je ovládání televizoru maximálně jednoduché. (TZ)

Nové televizory LG CINEMA 3D Smart TV přesně zapadají do konceptu televizorů pro rok 2012. Mají uživatelům nabídnout komplexní centrum digitální zábavy. O tom svědčí několik set aplikací, které si mohou uživatelé do televizoru nainstalovat zdarma a vše je navíc zastřešeno jednoduchým ovládáním díky novému dálkovému ovladači Magic Remote Control.

„Přestože je trh s chytrými televizory zatím v plenkách, nemusí se zákazníci bát jejich nákupu. Pro LG televizory je k dispozici několik set aplikací a další budou rychle přibývat. Rozmanité aplikace, ze kterých si vybere každý, tak pro naši platformu již existují,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

Společnost LG připravila pro vývojáře aplikací funkční systém, díky kterému zažily aplikace pro chytré televizory skutečným boom. Během několika měsíců se objevilo přes 1 000 nových aplikací, které umožní přehrávat filmy z internetu, sledovat speciální televizní programy a přistupovat na sociální sítě.

I když počet funkcí rychle roste, ovládání je jednodušší, než kdy dříve. Může za to nové dálkové ovládání Magic Remote Control. Díky rozpoznávání řeči je možné diktovat text, nebo televizor ovládat hlasovými příkazy. Kolečkem lze rolovat v menu i aplikacích stejně jednoduše, jako kdybyste měli počítačovou myš. A ovládání gesty je také extrémně návykové. Pro rychlý výběr položek v menu pak stačí ovladač namířit na konkrétní tlačítko na obrazovce.

Nové LG CINEMA 3D Smart TV nabízí ještě lepší možnosti připojení. Jednou z nich je technologie Intel Wireless Display (WiDi), díky které můžete připojit svůj počítač nebo notebook zcela bez kabelů. Jedním kliknutím se obrazovka počítače zobrazí na vašem televizoru. Díky inteligentnímu sdílení Smart Share Plus umí televizor přehrávat multimédia (fotografie, filmy, hudbu), která máte uložená v počítači, na tabletu, mobilním telefonu nebo síťovém disku. Smart Share Plus ale nefunguje jen jedním směrem – televizor umí streamovat televizní vysílání zpět do sítě – i bezdrátově. Díky tomu můžete na podporovaném zařízení vidět přehrávaný obsah v televizi

O LG Electronics CZ

Společnost LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celosvětové skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2010 získala společnost LG ocenění asociace EISA za Nejlepší produkt v poměru cena/výkon, za Nejlepší evropský kompaktní systém domácího kina a za Evropský ekologický mobilní telefon roku. LG se pravidelně účastní soutěží reddot Design Award, iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). LG Electronics CZ je generálním partnerem klubu
HC Sparta Praha. V minulém roce byla společnost LG Electronics CZ v České republice generálním partnerem Digital 3D filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, který byl do kin uveden celosvětově 19. května 2011.