D-Link představuje TV adaptér DHD-131 MainStage

Praha, 5. ledna 2012 – D-Link, síťový expert na digitální domácnosti, představuje TV adaptér DHD-131 MainStage™, díky kterému si budete moci užít skutečnou zábavu. Adaptér byl vyvinut speciálně pro použití technologie Intel® Wireless Display (WiDi). Umožňuje uživatelům bezdrátově streamovat obsah z notebooku na TV nebo projektor do vzdálenosti až 10 metrů, dokonce i přes zeď.

Do televizoru připojeného přes HDMI port je možné streamovat filmy, včetně videí s ochranou proti kopírování, jako jsou například z DVD a Blu-ray disky, hudební videoklipy nebo obsah pracovní plochy ve špičkové HD kvalitě spolu s 5.1 digitálním prostorovým zvukem. I když nemáte televizor s HDMI připojením, nemusíte o kvalitní zvuk přijít. Optický výstup (S/PDIF) na adaptéru MainStage™ zajistí bezztrátové přehrávání zvuku přes audio aparaturu. Obraz lze přenášet také přes AV kabel. (TZ)

DHD-131 je určen pro lidi, kteří si chtějí pohodlně posedět a bavit se sledováním svých oblíbených filmů, online seriálů a dalších videí v HD kvalitě. Bezdrátové streamování přes WiDi je přínosem i pro profesionální uživatele, kteří jej mohou využít například pro přenos obrazu do displejů ve vitrínách obchodů nebo pro promítání prezentací.

Podělte se: Snadné sdílení dat a vestavěný konektor pro SD kartu

Adaptér DHD-131 MainStage™ umožňuje využívat obrazovku televizoru například pro surfování po internetu, posílání e-mailů nebo sledování videí na YouTube. Tato novinka od společnosti D-Link vysílá obrazový a zvukový signál z notebooku přes Wi-Fi síť do TV nebo projektoru. Jediným požadavkem je, aby notebook podporoval technologii Intel® WiDi. Rozlišení Full HD 1080p zaručuje čistou a ostrou reprodukci obrazu a také plnou podporu prostorového zvuku Dolby Surround. Pokud nemáte v obýváku HD televizor, můžete přehrávat zvuk ve stejné kvalitě také přes S/PDIF výstup na audio systému. Při přenosu přes adaptér MainStage™ nedělá žádné problémy ani souběžné používání různých programů – můžete poslouchat hudbu, streamovat filmy na TV, číst e-maily nebo chatovat a nijak to nenaruší vaše multimediální zážitky.

Instalace adaptéru DHD-131 v kanceláři nebo doma je velmi snadná. Adaptér funguje na principu Plug-and-Play, takže jej stačí připojit k televizoru nebo projektoru přes HDMI nebo standardní AV kabel. Při zapnutí bude automaticky detekován počítačem. Před prvním použitím adaptéru je třeba zadat zobrazený čtyřmístný PIN kód.

Dostupnost a cena

TV adaptér MainStage™ pro Intel Wireless Display je již k dostání v maloobchodních prodejnách. Doporučená maloobchodní cena je 2 170 Kč (bez DPH).

TV adaptér DHD-131 MainStage™ – Přehled hlavních vlastností

  • Frekvenční pásmo: 2,4 GHz nebo 5 GHz
  • Podporuje obsah na HDCP Blu-ray a DVD
  • Konektory pro HDMI, kompozitní videosignál, analogový cinch pro audio a optický S/PDIF
  • Podpora Full HD (1080p), obrazová frekvence 30 fps (snímků za sekundu)
  • Doba zpoždění cca 500 ms
  • Prostorový zvuk 5.1 kanálů
  • Komprese H.264
  • Zabezpečení Wi-Fi přenosu pomocí WPA a WPA2 šifrování
  • Podpora 25 národních jazyků

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.
O společnosti D-Link

D-Link je jedním z předních světových poskytovatelů síťové infrastruktury, který dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivní produkty pro podniky i spotřebitele. Již 26 let D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí síťová a bezdrátová řešení, síťová úložiště dat a zařízení pro IP dohled, které získaly několik ocenění. D-Link nabízí své rozsáhlé řady síťových produktů pro organizace a spotřebitele, globální sítě partnerů a poskytovatele služeb. D-Link si uvědomuje význam přístupu, správy, zabezpečení, sdílení dat a tvorby digitálního obsahu. Je průkopníkem mnoha IP technologií dodávaných do plně integrovaných digitálních domácností a přináší cenné zkušenosti do podnikových sítí. Pro více informací navštivte www.dlink.cz a stránku na sociální síti Facebook www.facebook.cz/dlinkcz.