Gerhard Sturm je novým viceprezidentem a generálním ředitelem společnosti Sony Ericsson pro střední Evropu

Praha/Düsseldorf – 5. ledna 2012 – Společnost Sony Ericsson představila Gerharda Sturma v pozici nového viceprezidenta a generálního ředitele pro střední Evropu. Gerhard Sturm působí ve společnosti od roku 2006. Na stávající post nastupuje z pozice generálního ředitele pro Španělsko a Portugalsko. (TZ)

S okamžitou platností přebírá Gerhard Sturm zodpovědnost za aktivity společnosti Sony Ericsson ve střední Evropě (Sony Ericsson CU CE, “Customer Unit Central Europe”). Do regionu se sídlem v Düsseldorfu patří následujících 19 zemí: Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Chorvatsko, Kosovo, Lichtenštejnsko, Maďarsko, Makedonie, Moldávie, Německo, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko a Švýcarsko.

Gerhard Sturm (38) pochází z Horního Rakouska, vystudoval obor business administration na univerzitě v Innsbrucku a na francouzské Paris Dauphine, získal titul MBA na IESE Business School ve Španělsku a absolvoval odborné studium na Kellogg’s School of Management ve Spojených státech a CEIBS v Číně.

„Těším se na svou novou pozici, obzvlášť teď, když naše společnost prochází zajímavým vývojem. Jsme důkladně připraveni splnit očekávání našich zákazníků v kvalitní komunikaci a nových možnostech zábavních obsahů díky jedinečné řadě chytrých telefonů Xperia™ s operačním systémem Android, která hraje klíčovou roli v konceptu čtyř obrazovek společnosti Sony,“ uvedl Gerhard Sturm.

Od roku 2006 řídil Sturm marketingové aktivity Sony Ericsson ve Španělsku a Portugalsku, následně měl na starosti prodej a postupně se vypracoval až na pozici generálního ředitele pro obě země. Před nástupem do společnosti Sony Ericsson získal Sturm zkušenosti na mezinárodní úrovni v oblasti rychloobrátkového zboží u firmy L’Oréal: nejprve působil v Rakousku, od roku 2000 ve Španělsku a o dva roky později řídil marketing značky Giorgio Armani, která spadá pod koncern L‘Oréal.

Díky odborným znalostem v oblasti mobilní komunikace, specializovaným zkušenostem z marketingu a orientaci ve strukturách obchodování je Sturm ideální volbou pro novou pozici viceprezidenta a generálního ředitele pro střední Evropu. V osobním životě je otcem tří dětí a rád se věnuje svým koníčkům: tenisu a cestování.

Luc van Huystee, viceprezident a generální ředitel regionu Německo, Rakousko, Švýcarsko a Nizozemí, a Andrea Gaal, generální ředitelka regionu střední a východní Evropy, převezmou pozice v rámci globálního řízení společnosti.

Sony Ericsson

Sony Ericsson je společným podnikem společností Sony Corporation („Sony“) a Telefonaktiebolaget LM Ericsson („Ericsson“). Každá z firem vlastní padesátiprocentní podíl. V říjnu 2011 bylo zveřejněno prohlášení, že Sony odkoupí podíl Ericssonu, a Sony Ericsson se tak stane výhradním vlastnictvím Sony. K uzavření transakce, která bude podrobena potřebným regulačním opatřením, dojde pravděpodobně v lednu 2012. Během let dokázala společnost Sony Ericsson spojit nejvyspělejší komunikační technologie s prvotřídní zábavou, a vytvořit tak řadu Xperia, ‘nejzábavnější chytré telefony’ v mobilním průmyslu. Sony Ericsson má centrálu v Londýně a operuje na všech důležitých trzích po celém světě. Má výrobní kapacity v Číně a oddělení výzkumu a vývoje v Číně, Japonsku, Švédsku a v kalifornském Silicon Valley. Pro více informací navštivte prosím www.sonyericsson.cz.