Cisco představuje Connect Express, mobilní aplikaci pro správu domácí bezdrátové sítě

Praha 11. ledna 2012 – Společnost Cisco uvádí na trh mobilní aplikaci Cisco Connect Express, která umožňuje spravovat domácí bezdrátovou síť pohodlně ze smartphonu či tabletu. S touto aplikací mají nyní uživatelé k dispozici standardní funkce pro nastavení správu a monitoring routerů Linksys E-series a X-series i celé bezdrátové sítě. Aplikace je určena pro systémy Android a iOS a je k dispozici ke stažení zdarma. (TZ)

Prostřednictvím svých smartphonů nebo tabletů mohou uživatelé pomocí aplikace přidávat do sítě zařízení, zřídit oddělený přístup k síti pro hosty, nebo měnit její nastavení či nastavení routeru. Aplikace je určena pro systémy Android a iOS a zdarma ji lze stáhnout z iTunes App Store nebo Android Marketu:

http://itunes.apple.com/us/app/cisco-connect-express/id470936137?mt=8

https://market.android.com/details?id=com.cisco.connect.express

Případně lze ke stažení použít QR kód:

Rozmach mobilních zařízení je evidentní. Snad každý již nějaké vlastní a využívá ho k řadě rozličných účelů od surfování na internetu přes bankovní platby až po hraní her nebo práci. A když už má někdo doma bezdrátovou síť, proč ji také snadno nespravovat z mobilního zařízení. Společnost Cisco bude i nadále přikládat ke svým produktům Linksys desktopovou verzi softwaru Cisco Connect, jehož pomocí mohou uživatelé v rámci několika jednoduchých kroků zřídit domácí bezdrátovou síť.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.