Canon představuje nejrychlejší přenosný skener napájený přes USB

PRAHA, 11. ledna 2012 – Canon Europe, světový lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, představil imageFORMULA P-215, nejrychlejší skener napájený přes USB pro malé a domácí kanceláře a pro profesionály, kteří pracují na dálku. Nový ultrakompaktní přenosný skener je kompatibilní s operačními systémy pro Mac a PC a podporuje mobilní práci s možností skenovat přímo do cloudových aplikací, jako jsou GoogleDocs, Evernote a SharePoint. (TZ)


imageFORMULA P-215 umožňuje skenovat až 15 stran za minutu a skenovat při jednom průjezdu obě strany. Skener obsahuje automatický podavač až na 20 listů papíru, což šetří cenný čas při skenování vícestránkových dokumentů.

P-215 lze díky vestavěnému softwaru CaptureOnTouch Lite začít používat okamžitě, bez nutnosti instalace dalších ovladačů nebo softwaru. P-215 obsahuje také ISIS/TWAIN ovladače pro uživatele Windows a ovladač TWAIN pro uživatele Mac pro standardní připojení a kompatibilitu s různými aplikacemi.

Univerzální P-215 obsahuje i speciální podavač karet pro skenování tlustých plastových ID a embosovaných karet, což je velmi užitečné pro některá odvětví, jako například pojišťovnictví a finanční služby, kde je doklad o ID vyžadován při registraci nových klientských účtů a uzavírání obchodů.

„Ve firmách vzrůstá poptávka po možnosti skenovat a přistupovat k dokumentům odkudkoli. Ať již pracujete v kanceláři, doma nebo na cestách, stále častěji potřebujete rychlé, přesné a jednoduché řešení pro digitalizaci dokumentů. S možností skenovat rovnou do firemního prostředí nebo cloudových aplikací zvyšujete produktivitu – bez ohledu na to, kde právě jste,“ říká Jiří Jedlička, produktový manažer divize skenerů společnosti Canon CZ. „Nový imageFORMULA P-215 navazuje na úspěch oblíbených modelů P-150 a P-150M a přináší celou řadu technických vylepšení, která splňují přísné nároky našich zákazníků na vysokorychlostní a přesné skenování. Uživatelé jistě ocení i jeho kompaktní rozměry a elegantní design.“

Vysokou kvalitu skenování zajišťuje optické rozlišení až 600 dpi a pokročilé funkce pro zpracování obrazu, jako jsou automatická detekce velikosti stránky, automatické vyrovnání zešikmení, automatická orientace textu a detekce barvy. Nový přenosný skener také přichází s celou řadou softwarových aplikací (například CaptureOnTouch) pro ještě lepší zpracování obrazu a skenování do různých formátů, jako jsou PDF, PDF/A, TIFF, JPEG a PowerPoint. PageManager (Mac) a PaperPort (PC) spolu se softwarem BizCard usnadňují efektivní správu digitalizovaných dokumentů. P-215 je komplexní, efektivní a přitom přenosné řešení.

Firemní IT oddělení a nezávislí výrobci softwaru mohou vytvořit vlastní způsob připojení k firemnímu řešení a workflow díky vývojářskému softwaru (Software Development Kit – SDK)1, který je k dispozici pro CaptureOnTouch i CaptureOnTouch Lite.

imageFORMULA P-215 bude v prodeji od ledna 2012.
1 Vývojářský software (Software Development Kit – SDK) je k dispozici prostřednictvím Canon Business Solutions Developer Programme (BSDP) www.canon-europe.combsdp

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.