CargoPass – nyní i v telefonech se systémem Android

Brno, 23. leden 2011 – CargoPass, ryze česká společnost, která na trhu nabízí stejnojmennou moderní dopravní databanku, komplexní systém pro inteligentní a efektivní organizaci dopravy nákladů, oznamuje, že aplikaci systému je nyní možné používat i na telefonech s operačním systémem Google Android. (TZ)

Firma tak potvrzuje, že je ve svém oboru novátorskou jedničkou. Loni v říjnu se CargoPass stal první evropskou dopravní databází, která pronikla z počítačů i do mobilních zařízení, když byla v Brně na Mezinárodním strojírenském veletrhu a Veletrhu dopravy a logistiky představena aplikace systému pro telefony iPhone. Nyní je tedy možné si mobilní aplikaci CargoPass zdarma stáhnout také z Android Marketu.

„Postupné rozšiřování počtu platforem tzv. chytrých mobilních telefonů, na kterých bude možné náš systém plnohodnotně využívat, považuji za logický krok, kterým pouze potvrzujeme, že v České republice neexistuje modernější dopravní databanka než právě CargoPass“ říká Martin Toncar, ředitel společnosti CargoPass. „Považuji za velmi pravděpodobné, že ještě letos představíme verzi pro telefony se systémem Windows Mobile či kteroukoli další, o kterou projeví naši zákazníci zájem. Pracujeme i na významných vylepšeních základní/počítačové verze systému, která již dnes nemá z hlediska uživatelské přívětivosti a přehlednosti mezi obdobnými systémy konkurenci.“

Pro situace, kdy není možné využívat počítač či mobilní aplikaci systému, je zákazníkům k dispozici unikátní a bezplatná služba  CargoPass Assistant.