Datová úložiště Drobo sklízejí další úspěchy

Společnost Drobo, Inc. může s uspokojením bilancovat uplynulý rok 2011, během kterého se jí podařilo uvést na trh nové verze svých osvědčených produktů a především pak výrazným způsobem zvýšit jejich prodej po celém světě. (TZ)

V závěru loňského roku tak mohla firma oslavit překročení hranice 200 tisíc prodaných datových úložišť se značkou Drobo.

Za velkou oblibou produktů Drobo stojí především jejich excelentní poměr výkon/cena. Zařízení Drobo využívají firemní patentovanou technologii BeyondRAID, díky které mohou menším a středním firmám nabídnout pokročilé, spolehlivé, výkonné a snadno použitelné řešení pro ukládání dat, a to za velice příznivé ceny.

Zmíněná technologie BeyondRAID pro ukládání dat na více pevných disků odstraňuje nedostatky klasických typů redundance RAID a nabízí rovněž další pokročilé vlastnosti. Disková pole Drobo s BeyondRAID poskytují dokonalejší ochranu dat proti ztrátě, vyšší flexibilitu a v neposlední řadě velmi snadné rozšíření kapacity. Disková pole Drobo jsou k dispozici v několika různých modelech o velikosti 4 až 12 pozic pro pevné disky s celkovou kapacitou 8 TB až 32 TB.

Vlajkovou lodí v nabídce produktů Drobo je datové úložiště Drobo B1200i, které krátce po svém uvedení na trh získalo hned dvě prestižní ocenění. Prvním je „Gold Medal Winner“ pro SMB hardware  udělované v rámci Tech Awards Circle Best of Tech 2011 a druhým pak ocenění „Silver Medal for Best Storage Hardware“ v rámci 2011 Windows IT Pro Editors’ Best Awards.

Drobo B1200i je úložiště dat s možností přístupu Multihost iSCSI (SAN) pro maximálně 24 serverů, které poskytuje fyzickou kapacitu 12 slotů pro pevné disky SATA1 (SATA/150), SATA2 (SATA/300), SAS 3Gb/s nebo SSD o maximální celkové kapacitě až 36TB. Produkt nabízí možnost vytvářet samostatné svazky o velikostech násobků TB jako iSCSI diskové pole pro jednotlivé síťové servery. Souborový systém podporuje NTFS, HFS+, EXT3 a VMware VMFS. SNMP management a notifikace e-mailem. Datové úložiště Drobo B1200i je certifikováno pro platformy VMware i Citrix, Microsoft Exchange a pro Symantec Backup Exec.

Více informací o datových úložištích Drobo naleznete na stránkách
http://www.gestocomm.cz/gesto-communications-kategorie-uloziste-dat-drobo-data-robotics.htm

V České republice produkty Drobo prodává společnost Gesto Communications.