Druhá generace vzdělávacích projektorů s PointDraw společnosti BenQ zvyšuje interaktivitu

Praha, 26. ledna 2012 – Mezinárodně uznávaný dodavatel inovací v oblasti digitálního životního stylu a globální lídr na trhu vzdělávacích DLP® projektorů, společnost BenQ, představila dva nové interaktivní projektory s krátkou projekční vzdáleností. BenQ MW860USTi se vyznačuje zobrazovacím poměrem 0,37 a MP780ST+ nabídne u téhož ukazatele hodnotu 0,49. Oba modely byly výrobcem navrženy tak, aby učitelům a studentům poskytly interaktivní zážitek při libovolném uspořádání učebny. Jsou také vybaveny mnoha užitečnými funkcemi a dalšími prvky, které z nich činí skutečně všestranné učební pomůcky.  (TZ)

Mezi novinky patří například druhá generace patentované technologie PointDraw sloužící pro zajištění interaktivní projekce, software QDraw rovněž ve verzi 2.0, či podpora duálního pera. Produkty se vyznačují vysokým jasem, rozlišením WXGA a technologií DLP® Link™. Disponují také vestavěným reproduktorem s výkonem 20 W a funkcemi LAN Display/USB Display.

Nová projekční technologie PointDraw přichází s ovládacím perem PointDraw Pen 2.0, jež přináší kratší dobu odezvy a možnost interakce až do vzdálenosti téměř osmi metrů od plátna či jiného projekčního povrchu. Software QDraw 2.0 navržený pro duální ovládání perem zajišťuje souběžnou interakci učitele a žáka, což umožňuje dosáhnout nové úrovně spolupráce při výuce. Studenti se rovněž mohou v řešení úkolů na interaktivní tabuli střídat a přispívat k průběhu hodiny pomocí vlastního nezávislého panelu nástrojů, avšak vždy plně pod vedením a kontrolou učitele. Stejně jako tomu bylo u jejího předchůdce, ani nová technologie interaktivní projekce PointDraw nevyžaduje žádnou systémovou kalibraci. Učitelé tak mají možnost nastavit vše potřebné pro vyučovací hodinu pouhým zapnutím projektoru a PointDraw per.

Kromě důrazu na interaktivitu jsou modely MW860USTi a MP780ST+ vybaveny mnoha dalšími prvky a funkcemi, jež splňují požadavky na výuku ve 21. století. Mezi jinými to jsou:

  • DLP Link™ zvyšuje efektivitu výuky vytvářením atraktivních 3D vizualizací.
  • Rozlišení  WXGA zvětšuje promítací plochu v porovnání s XGA o 30%. Krátká projekční vzdálenost zase zaručuje ostřejší a čistější obraz s menším rušením v oblasti stínů.
  • Vestavěný reproduktor o výkonu 20 W nahrazuje třídní audio systémy při nulových investičních nákladech. Projektor disponuje také vstupem pro mikrofon.
  • Funkce LAN Display a USB Display poskytují podporu pro rychlé a jednoduché nastavení, stejně jako souběžné multiprojekční zobrazení.
  • USB Drive Display a Remote Desktop umožňují učitelům vyučovat i bez PC. Stačí patřičná data nahrát na USB flash disk nebo využít vzdálený přístup k počítači prostřednictvím bezdrátové myši a klávesnice.

Cena projektoru MW860USTi je 35.990 Kč bez DPH.

Cena projektoru MP780ST+ je 31.990 Kč bez DPH.

Fotografie MW860USTi ke stažení naleznete zde a MP780ST+ zde

Pro více informací prosím navštivte internetové stránky www.BenQ.cz nebo www.facebook.com/BenQCeskaRepublika

O společnosti BenQ Europe

BenQ Europe, regionální zastoupení společnosti BenQ Corporation s centrálou v Nizozemí, působí na hlavních evropských trzích včetně Rakouska, zemí Beneluxu, střední a východní Evropy, Francie, Německa, Itálie, severských zemí, Ruska, Španělska, Švýcarska a Velké Británie. V duchu hesla této značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“ nabízí BenQ Europe širokou škálu produktů s integrovanými technologiemi: digitální projektory, LCD monitory, LCD TV a digitální fotoaparáty. Díky spojení nadšení a profesionality, dokonalosti a realizace, péče a příspěvků je BenQ jedničkou na světovém trhu DLP® projektorů a patří mezi 3 firmy s největším podílem na trhu projektorů ve více než 22 zemích Evropy. Kromě toho je společnost BenQ Europe specialistou na LED monitory a patří mezi 5 firem s největším podílem na trhu monitorů v různých zemích, jako je například Rakousko, Rusko a Švédsko.

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední dodavatel síťových lifestyle digitálních zařízení, je všestranná společnost, která vyniká zejména v oblasti designu produktů, zobrazovacích technologií a mobilních technologií. BenQ nabízí bezkonkurenční šíři a hloubku lifestyle produktů a integrovaných technologií napříč platformami v duchu hesla značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“, včetně digitálních projektorů, LCD monitorů, notebooků, netbooků, All-in-One PC, LCD displejů, digitálních fotoaparátů, paměťových zařízení, čteček e-knih, mobilních telefonů, paměťových médií a zařízení standardu HID, jako jsou například myši a klávesnice.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je v současnosti složena z nezávisle fungujících společností, které sdílejí zdroje a využívají vzájemných synergických efektů. Mezi společnosti skupiny BenQ Group patří BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (patří mezi 3 nejlepší světové výrobce velkorozměrových TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp. a Wellypower Corp.