TP-LINK TL-PA511 Gigabit Powerline Adapter StarterKit zajistí přenos dat po elektrických rozvodech

Česká republika, Praha – 31. 1. 2012 – Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, uvedla na český trh sadu dvou gigabitových adaptérů TL-PA511KIT StarterKit, která je určena pro přenos dat po elektrických rozvodech. Zařízení nabízí alternativu ke klasickým ethernetovým a bezdrátovým sítím, neboť nevyžaduje instalaci kabeláže či dostupnost Wi-Fi signálu. (TZ)

Adaptéry stačí připojit do elektrické zásuvky a okamžitě začít využívat vytvořenou síť s propustností až 500 Mb/s. Díky vysokému výkonu lze zároveň přenášet i několik HD streamů či 3D filmů do libovolné místnosti v domě. Zařízení tak představuje vhodnou volbu pro snadné vybudování multimediální domácí sítě, u níž odpadají nepříjemnosti spojené s kabeláží.

Díky pokročilé technologii HomePlug AV nabízí adaptér TL-PA511 stabilní připojení s propustností až 500 Mb/s, a to až do vzdálenosti 300 metrů. Svou rychlostí a dostupností tak jednoznačně předčí klasické bezdrátové sítě, jejichž propustnost je obvykle řádově nižší.

Díky zabudované podpoře pro řízení provozu na síti (QoS) a šifrování AES je adaptér zajímavou volbou pro provoz celé domácí sítě, jež usnadní připojení jakéhokoli síťového zařízení, včetně herních konzolí, set-top boxů, IP televizí a síťových tiskáren či disků. Avizovaná technologie QoS přitom umožňuje uživatelům zvolit, zda chtějí upřednostnit multimediální data, online hry, VoIP či běžný internetový provoz. Díky tomu vytvořená síť nabídne vysoký výkon i při provozu více aplikací najednou.

TP-LINK TL-PA511 představuje novou generaci adaptérů pro provoz datové sítě přes elektrické rozvody. Hlavním přínosem vůči starším zařízením je bezesporu praktický design spolu s propracovaným módem pro úsporu energie. Ve chvíli, kdy na síti neprobíhá žádný přenos dat, se TL-PA511 přepne z pracovního do úsporného režimu a sníží spotřebu energie až o 85 %.

Pomocí tlačítek na adaptéru mohou uživatelé jednoduše a rychle zabezpečit síť 128bitovým AES šifrováním. Po zapojení adaptéru do elektrické zásuvky stačí pouze připojit ethernetový kabel a stisknout tlačítko na adaptéru. Všechny další důležité kroky se provedou automaticky.

Sada adaptérů TP-LINK TL-PA511 Gigabit Powerline Adapter StarterKit je již dostupná v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-LINK za doporučenou maloobchodní cenu 2 199 Kč včetně DPH.

Vlastnosti

  • Kompatibilní se standardem HomePlug AV, propustnost až 500 Mb/s, vhodné řešení pro streaming HD videa, 3D videa či hraní her.
  • Síťový filtr pro stabilnější a rychlejší přenos po elektrických rozvodech.
  • Využívá stávající elektrické vedení pro provoz datové sítě.
  • Přenos dat až do vzdálenosti 300 metrů po elektrickém okruhu.
  • Díky Plug and Play nevyžaduje vedení nové kabeláže ani složitou konfiguraci.
  • Patentovaný úsporný režim, který šetří až 85 % energie.
  • Bezpečnost dat zajišťuje 128bitové šifrování AES konfigurovatelné stisknutím jednoho tlačítka.
  • Zabudovaná podpora pro QoS se stará o vysoký výkon různých síťových aplikací.
  • IGMP pro přenos multicastových paketů, optimalizace pro streaming IP televize.

Specifikace

Hardwarové specifikace
Standardy a protokoly HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u,IEEE802.3ab
Rozhraní Gigabitový ethernet port
Typ zásuvky EU, US. UK
Tlačítka Tlačítko pro zabezpečení sítě
LED diody PWR, PLC, ETH
Rozměry 105 × 58 × 40 mm
Spotřeba energie Méně než 6 W
Přenosová vzdálenost Až 300 metrů po budově
Softwarové specifikace
Modulační technologie OFDM, 1024/256/64/16/8-QAM, QPSK, BPSK a ROBO
Šifrování 128bitové AES
Ostatní
Certifikace CE, FCC, RoHS
Obsah balení Adaptér 2 x
Ethernetový kabel 2 x
CD
Instalační průvodce
Systémové požadavky Windows 2000/XP/2003/Vista, Windows 7, Mac, Linux
Nároky na prostředí Provozní teplota: 0 ℃ – 40 ℃
Teplota pro uskladnění: -40 ℃ – 70 ℃
Provozní vlhkost: 10 % – 90 %
Vlhkost při uskladnění: 5 % – 90 %

O společnosti TP-LINK

TP-LINK je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-LINK zahrnuje bezdrátové směrovače a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G směrovače, ADSL modemy, adaptéry pro zapojení do domácí elektrické sítě, IP kamery, print servery, SOHO/SMB směrovače a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese http://www.tp-link.com/cz/.