Nová úložná zařízení Infortrend EonStor DS s vysokou hustotou disků

Praha, Česká republika, 31. ledna 2012 – Infortrend® (Public TPE: 2495) dnes oznámil rozšíření produktové řady EonStor DS o nová úložná řešení s vysokou hustotou disků. Nová řešení pomohou uživatelům splnit extrémní kapacitní nároky díky 48 diskovým pozicím v zařízení s výškou 4U a nabídnou také skvělé cenové podmínky. Kromě toho poskytují nové systémy hybridní Fibre Channel (FC)/iSCSI hostitelskou konektivitu pro cenově výhodnou vzdálenou replikaci (remote replication) nebo vrstvení (tiering) konsolidované SAN. (TZ)

Mimořádné kapacity nabízené řešeními EonStore DS s vysokou hustotou disků jsou ideální pro náročné aplikace, například HPC (High Performance Computing) a archivaci dat. Zařízení jsou vybavena třemi samostatnými zásuvkami, z nichž každá pojme 16 disků, a mají zjednodušenou systémovou kabeláž, což usnadňuje jejich údržbu. Pokud požadavky uživatele překročí kapacitu nabízenou jedním systémem se 48 diskovými pozicemi, může být kapacita flexibilně navýšena použitím rozšiřujících boxů až na maximum 240 disků.

Vysoká hustota disků navíc znamená, že zařízení zabírá méně prostoru a má nižší spotřebu energie. Díky příznivé ceně jsou tato zařízení mimořádně výhodnou investicí.

Hybridní FC/iSCSI konektivita umožňuje nasadit provozně důležité aplikace na FC SAN, zatímco vzdálenou replikaci lze efektivně provádět přes iSCSI a přenášet data přes Ethernet. Hybridní konektivitu lze využít také pro podporu vrstvení konsolidované SAN, kdy jediné řešení může obsluhovat požadavky aplikací na úložné vrstvě 1 přes FC SAN a na úložné vrstvě 2 přes IP SAN.

Maximálnímu využití zařízení napomáhají pokročilé datové služby. Standardně jsou k dispozici funkce snapshot (snímek dat), kopírování/zrcadlení svazku (volume copy/mirror) a vzdálená replikace, které pomáhají účinně chránit data a implementovat plány pro kompletní obnovu dat po havárii. Thin provisioning umožňuje dynamicky přidělovat místo na disku až v okamžiku skutečné potřeby a optimalizovat tak využití úložné kapacity.

Thomas Kao, ředitel pro plánování produktů ve společnosti Infortrend, uvádí: „Pro některé aplikace je rozhodující celková datová kapacita. Naše řešení s vysokou hustotou disků snadno splňují extrémní nároky na kapacitu, ale neztrácíme ze zřetele ani další aspekty ukládání dat, které mohou být pro uživatele velkým přínosem, jako například datové služby a hybridní hostitelská konektivita. Nová zařízení jsou součástí našeho nepřetržitého úsilí dodávat komplexní řešení pro ukládání dat za příznivé ceny, které se snadno vejdou do rozpočtu na IT.“

Rodina EonStor DS se rozrostla o následující řešení s vysokou hustotou disků:

  • EonStor DS S48F-R2842: dvojice redundantních řadičů, osm 8Gb/s FC portů + čtyři 1GbE iSCSI porty, výška 4U, 48 diskových pozic, standardně k dispozici funkce snapshot, kopírování/zrcadlení svazku, vzdálená replikace, thin provisioning.
  • EonStor DS S48F-G2842: jeden řadič, čtyři 8Gb/s FC porty + dva 1GbE iSCSI porty, výška 4U, 48 diskových pozic, standardně k dispozici funkce snapshot, kopírování/zrcadlení svazku, vzdálená replikace, thin provisioning.

Další informace o nových řešeních EonStor DS najdete na www.infortrend.com.

O společnosti Infortrend

Infortrend Corporation (Public TPE:2495), založená v roce 1993, je předním dodavatelem vysoce výkonných síťových řešení pro ukládání dat, zaměřených na kvalitu, spolehlivost, flexibilitu a užitnou hodnotu. Ukládací řešení Infortrend, která vycházejí z rozsáhlých technologických zkušeností a systémových znalostí, jsou široce využívána mnoha uživateli v různých náročných aplikacích v komerčním a průmyslovém sektoru. Hlavními značkami jsou produktové rodiny ESVA, EonStor DS, EonStor a EonNAS. Více informací najdete na www.infortrend.com.