Do kina na 3D film s 3D brýlemi od LG

PRAHA, 3. 2. 2012 – Společnost LG Electronics (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v domácí zábavě doporučuje všem návštěvníkům kina, aby si na promítání 3D filmu vzali 3D brýle od LG. Nemusí si tak půjčovat špinavé, poškrabané brýle od provozovatelů multiplexů a v některých případech za ně nemusí ani platit půjčovné, které se pohybuje do 20 korun. (TZ)

3D brýle v kinech bývají značně nekomfortní. Provozovatelům kina jde především o jejich dlouhou životnost, na komfort již však tolik nemyslí. Často navíc dostanete brýle špinavé či poškrábané, filmový zážitek pak není dokonalý. LG proto všem radí, aby si vzali do kina na 3D film 3D brýle, které dostali ke svému 3D televizoru LG CINEMA 3D. Sledování filmu pak bude maximálně komfortní.

„Naše televizory LG CINEMA 3D používají stejnou technologii FPR (film-type patterned retarder) a RealD, jako ta nejlepší 3D kina. Díky tomu si už nemusíte půjčovat těžké a nekomfortní brýle od provozovatelů kin, ale můžete použít lehké a designové, které jste dostali ke svému 3D televizoru od LG,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

Nedávno společnost LG představila tři nové modely brýlí – LG F310, klip LG F320 a model Alain Mikli LG F360. Brýle jsou komfortní na nošení a díky zakřiveným čočkám vypadají velmi elegantně.  Brýle LG F310 charakterizuje osobitý design, který kombinuje jemné linie v tenkých obroučkách. Na rozdíl od jiných 3D brýlí jsou čočky zaoblené, což je přirozenější a brýle lépe vyhovují tvaru obličeje. Tím vylepšují celkový 3D zážitek. Brýle váží pouhých 13,5 gramů, takže jsou o 20 % lehčí, než předchozí 3D brýle.

Druhou novinkou je klip LG F320. Ten je určen pro ty diváky, kteří používají dioptrické brýle. Klip se na běžné brýle jen „nacvakne“, při pozorování obrazu přes tyto brýle pak dotyčný uvidí 3D obraz. Oproti předchozí generaci klipu byla váha snížena o 25 %, váží tak pouze 5,5 g. Ve spolupráci s designérem Alainem Miklim byly navrženy brýle LG F360. Sportovní brýle opět využívají zakřivených čoček, takže perfektně sedí na obličeji.

O LG Electronics CZ

Společnost LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celosvětové skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2010 získala společnost LG ocenění asociace EISA za Nejlepší produkt v poměru cena/výkon, za Nejlepší evropský kompaktní systém domácího kina a za Evropský ekologický mobilní telefon roku. LG se pravidelně účastní soutěží reddot Design Award, iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). LG Electronics CZ je generálním partnerem klubu  HC Sparta Praha. V minulém roce byla společnost LG Electronics CZ v České republice generálním partnerem Digital 3D filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, který byl do kin uveden celosvětově 19. května 2011.