Návštěva Jean-Paul Clementa v Casablance

(Praha 11. června 2012) – U příležitosti své třídenní návštěvy České republiky navštívil Jean-Paul Clemente, manažer společnosti Hewlett-Packard pro střední a východní Evropu, společnost Casablanca INT. Tato návštěva se uskutečňuje v rámci partnerského projektu společností Casablanca, Hewlett-Packard, AMD a VMware, na jehož základě bylo nedávno představeno veřejné cloudové řešení BIG BLUE ONE, o jehož spuštění informovala Casablanca média a zákazníky v dubnu. (TZ)

„Technologie dodané společnosti Casablanca INT představují jednu z nejvýznamnějších implementací komplexního cloudového systému v regionu střední a východní Evropy. Špičkové řešení HP postavené „na klíč“ je založeno na platformě CloudSystem Matrix včetně inteligentní vrstvy, díky níž je Casablanca schopna nabídnout plně automatizovaný veřejný cloud a poskytnout svým zákazníkům jedinečnou flexibilní a vysoce efektivní IT infrastrukturu,“ uvedl Jean-Paul Clemente, HP CEE Industry Standard Server Product & Sales Manager. „Společnosti HP a Casablanca INT jsou dlouholetými partnery v oblasti technologií, obchodu i marketingu a dodávka nového cloudového systému je dalším z pilířů této úspěšné spolupráce. Jsme potěšeni, že technologie HP hrají hlavní roli v řešení Big Blue One, klíčové cloudové nabídce společnosti Casablanca, po boku dalších významných partnerů VMware a AMD,“ doplnil Jean-Paul Clemente.

Společnost Casablanca organizuje v současné době ve spolupráci s Hewlett-Packard sérii seminářů zabývajících se možnostmi, funkcionalitou a zejména bezpečnostní stránkou cloudového řešení Big Blue One pro své stávající zákazníky, kterým by měl přechod na toto řešení přinést nemalé výhody. Do budoucna jsou plánovány podobné obsáhlejší semináře pro nově příchozí a potenciální zákazníky, kteří se nespokojí s kompromisy, protože jedině tak se dá dosáhnout úspěchu ve svém oboru.

Více o společnosti Casablanca INT:

Casablanca INT je předním poskytovatelem internetových, datových a hlasových služeb; patří do nejsilnější pětky dodavatelů na českém telekomunikačním trhu. Jedná se o ryze českou firmu založenou třemi zakladateli – Jakubem Jedličkou, JUDr. Aloisem Veverkou a Dr. Milanem Šváchou. Ve svém oboru je jednou z nejzkušenějších a nejstabilnějších firem – své služby poskytuje již 15 let a je i nadále podporována pouze českým kapitálem, kdy její zakladatelé jsou stále jejími výhradními spolumajiteli a podílí se na jejím neustálém chodu a moderním rozvoji.

Firma i její služby využívají nejmodernějších technologií (Juniper networks, Hewlett-Packard/3Com/H3C, Cisco Systems). Primární konektivita do sítě Internet je 20 Gb/s v rámci uzlu NIX.CZ a 30 Gb/s pro zahraniční provoz. Casablanca jako LIR (Local Internet Register) disponuje vlastním adresním prostorem ve verzi IPv4 a IPv6.

Společnost má portfolio vlastních služeb vyznačující se šíří záběru i nespornou kvalitou: od připojení k Internetu, přes housingové služby poskytované ve vlastním vysoce moderním DataCentru, hlasová řešení na bázi IP telefonie, správu sítí, strukturovanou kabeláž, virtuální řešení, až po komplexní telekomunikační řešení pro firmy všech typů i velikostí. Celková plocha DataCentra Casablanca INT určeného službě ServerHousing, virtuálním serverovým řešením a novému cloudovému řešení v současné době přesahuje 1600 m2.

V roce 2007 investovala společnost více než 30 milionů korun do zvýšení kapacit pro službu ServerHousing a do zavedení hlasových produktů na bázi NGN (next generation networks), aby tak doplnila portfolio komplexních telekomunikačních služeb. V roce 2008 opět investovala do rozšiřování a stavby nových prostor pro vlastní DataCentrum, tentokrát přes 15 miliónů korun. Společnost začala jako jeden z prvních ISP v České republice, podporovat vyšší bezpečnost doménových služeb pomocí technologie zabezpečení DNSSEC, které poskytuje uživatelům jistotu, že informace, které z DNS získal, byly poskytnuty správným zdrojem, jsou úplné a jejich integrita nebyla při přenosu narušena.

V následujícím roce směřovaly investice Casablanca INT, opět v řádech desítek miliónů korun, zejména do akvizicí dalších společností, kdy mezi nejvýznamnější patřila v průběhu podzimu 2009 koupě firmy Netway.CZ, s.r.o. V létě a na podzim roku 2010 proběhla výstavba další nové části DataCentra, které svojí kapacitou patří mezi největší komerční prostory pro servery v České republice. Nový datový sál (s pořadovým číslem HC8), který byl otevřen v říjnu 2010, rozšířil celkové prostory o dalších 200 m2, nabídl celkem 114 nových zákaznických pozic a přinesl na český trh několik unikátů. Za zmínku určitě stojí nabídka 1/4 stojanů za příznivé ceny, unikátní systém chlazení pomocí fyzicky uzavřených studených uliček a stabilní hasicí zařízení systémem Fogtec, tj. vysokotlakou mlhou.

V roce 2011 spustila společnost novou interaktivní webovou prezentaci, vybudovala oddělení zákaznické péče, věnovala se vývoji cloudového řešení, investovala v řádech desítek miliónů korun do modernizace své sítě a infrastruktury (výměna záložních zdrojů UPS; instalace suchých chladičů /tzv.dry-coolers/ u chillerů a ekologického osvětlení v DataCentru; modernizace Wi-Fi sítě v prostorách serveroven), spustila portál Virtuální doba, a v neposlední řadě oslavila 15. let svého podnikání na českém trhu. Na počátku roku 2012 byla kompletně modernizována serverovna HC5 (získala efektivnější chlazení pomocí uzavřené teplé a studené uličky, ekologicky šetrné LED osvětlení, rekonstrukcí prošly stropy a organizace kabeláže) a společnost spustila do provozu veřejné cloudové řešení BIG BLUE ONE, postavené na technologii HP CloudSystem Matrix.

Více informací o společnosti naleznete na www.casablanca.cz a o produktu na www.bigblueone.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s