BenQ představuje velké interaktivní dotykové displeje pro byznys a vzdělávání

Praha, 21. 6. 2012 – Společnost BenQ, globální dodavatel inovací v oblasti digitálního životního stylu, představila zcela novou produktovou řadu velkých displejů včetně interaktivních plochých panelů (IFP) s integrovaným dotykovým ovládáním. Produkty jsou určeny zejména pro využití v korporátních, vzdělávacích, bankovních a maloobchodních odvětvích. (TZ)

S novou řadou velkých displejů se BenQ zaměřuje na přeměnu konvenčních způsobů prezentace informací na přesvědčivou a úspěšnou komunikaci. Interaktivní displeje se staly jedním z nejsilnějších prezentačních nástrojů dneška. Díky novému stylu komunikace, který významně zlepšuje efektivitu, produktivitu a spolupráci, přinášejí skutečnou revoluci do prostředí tradičních meetingů a školení. BenQ staví na svých zkušenostech z firemní a vzdělávací sféry a kombinuje výkon optických dotykových panelů se širokou škálou možností připojení. Díky tomu vytváří propracované interaktivní displeje s plochými panely pro profesionály, kterým umožní efektivně zapojit publikum do prezentací. „Nová řada velkých displejů demonstruje vedoucí postavení společnosti BenQ v této oblasti. Zároveň naplňuje její závazek uspokojit požadavky a očekávání dnešních spotřebitelů prostřednictvím vysoce kvalitních vizuálních zobrazovacích technologií,“ říká Peter Chen, výkonný viceprezident a generální manažer technologických produktových center BenQ.

Displeje s interaktivním plochým panelem (IFP):

T420 (42”), TL550 (55”), T650 (65”)

  • Technologie Optical Sensing Touch a řešení společnosti Nextwindow zajišťuje přesnější ovládání a bohaté možnosti spolupráce mezi prezentujícím a posluchačem.
  • Vysoce spolehlivý a trvanlivý 10bitový PID panel, který přináší vizuální čistotu a věrné podání barev.
  • Schopnosti video stěny konfigurovat jeden vícepanelový displej skrze vestavěný VGA (T420/TL550) či DVI (T650) vstup/výstup.
  • Funkce obraz v obraze (PIP) pro souběžné zobrazování dvou různých obrazových vstupů.
  • Interní senzor teploty pro automatickou kontrolu a ochranu okruhů a pro diagnostiku teplotního stavu systému.
  • Anti-image retention zabraňuje „vypálení” obrazu, jež může být způsobeno dlouhodobým

zobrazením statických snímků.

  • Senzor okolního světla automaticky přizpůsobuje jas displeje okolnímu prostředí pro zvýšení komfortu při sledování.

Fotografie ke stažení naleznete zde: T420 | TL550 | T650

Panely jsou českém trhu dostupné za tyto ceny:

T420 (42”) – 38.332 Kč bez DPH

TL550 (55”) – 76.666 Kč bez DPH

T650 (65”) – 102.499 Kč bez DPH

Pro více informací prosím navštivte internetové stránky www.BenQ.cz nebo www.facebook.com/BenQCeskaRepublika

O společnosti BenQ Europe

BenQ Europe, regionální zastoupení společnosti BenQ Corporation s centrálou v Nizozemí, působí na hlavních evropských trzích včetně Rakouska, zemí Beneluxu, střední a východní Evropy, Francie, Německa, Itálie, severských zemí, Ruska, Španělska, Švýcarska a Velké Británie. V duchu hesla této značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“ nabízí BenQ Europe širokou škálu produktů s integrovanými technologiemi: digitální projektory, LCD monitory, LCD TV a digitální fotoaparáty. Díky spojení nadšení a profesionality, dokonalosti a realizace, péče a příspěvků je BenQ jedničkou na světovém trhu DLP® projektorů a patří mezi 3 firmy s největším podílem na trhu projektorů ve více než 22 zemích Evropy. Kromě toho je společnost BenQ Europe specialistou na LED monitory a patří mezi 5 firem s největším podílem na trhu monitorů v různých zemích, jako je například Rakousko, Rusko a Švédsko.

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední dodavatel síťových lifestyle digitálních zařízení, je všestranná společnost, která vyniká zejména v oblasti designu produktů, zobrazovacích technologií a mobilních technologií. BenQ nabízí bezkonkurenční šíři a hloubku lifestyle produktů a integrovaných technologií napříč platformami v duchu hesla značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“, včetně digitálních projektorů, LCD monitorů, notebooků, netbooků, All-in-One PC, LCD displejů, digitálních fotoaparátů, paměťových zařízení, čteček e-knih, mobilních telefonů, paměťových médií a zařízení standardu HID, jako jsou například myši a klávesnice.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je v současnosti složena z nezávisle fungujících společností, které sdílejí zdroje a využívají vzájemných synergických efektů. Mezi společnosti skupiny BenQ Group patří BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (patří mezi 3 nejlepší světové výrobce velkorozměrových TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp. a Wellypower Corp.