Česká premiéra stylového smartphonu LG Optimus L5 v září

PRAHA, 9. 7. 2012 – Nejnovější model z řady „L“, LG Optimus L5, bude v Česku již letos v září. Společnost LG Electronics (LG) představí stylový smartphone E610, LG Optimus L5. (TZ)

Také LG Optimus L5 bude věrný filozofii L-Style, tedy spojení stylu a technologie. Telefon bude mít štíhlé tělo a měřit pouze 9,8 mm. Telefonu nebude chybět intuitivní ovládání a chytré funkce, jako je NFC „Tag & Play“ pro jednoduché P2P sdílení a mobilní platby. Na některých asijských trzích je telefon Optimus L5 pojat jako dual SIM; to však nebude platit pro Českou republiku a Slovensko.

„LG Optimus L5 bude vyvážený telefon, který nabídne kombinaci stylového designu, kvalitního displeje, výkonu, výdrže baterie a také ceny, díky které bude telefon velmi atraktivní. L5 doplní stylovou řadu L-Style, která je na českém trhu prozatím zastoupena modely L3 a L7,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ

Chytrý telefon sází na nejnovější verzi operačního systému Android od Googlu, konkrétně na verzi 4.0 (Ice Cream Sandwich). Telefon je vybaven velkým 4,0“ displejem. Díky novému uživatelskému rozhraní je možné úkony zvládat na menší počet dotyků. Telefon je navíc vybaven novou uživatelskou nadstavbou od LG s funkcí QuickMemo™, která umožňuje zapisovat poznámky z jakékoliv obrazovky, aniž by uživatel musel spouštět samostatnou aplikaci.

V Česku se začne nový LG Optimus L5 prodávat od září 2012 za cenu okolo 5 000 Kč vč. DPH. Nový smartphone bude k dispozici v černé barvě.

Specifikace:

  • Čipset: MSM7225A (Cortex A5 800 MHz)
  • Paměť: (až) 4GB interní paměť/ Micro SD (až 32 GB)
  • Displej: 4,0” HVGA
  • Fotoaparát: Zadní 5,0 MP AF s LED bleskem
  • OS: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
  • Kapacita baterie: 1 500mAh
  • Rozměry: 118,3 x 66,5 x 9,8 (mm)

O LG Electronics CZ

Společnost LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celosvětové skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřinných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2011 získala společnost LG ocenění asociace EISA za „Nejlepší řešení 3D domácího kina“ a „Nejlepší přehrávač kombinovaný se systémem prostorového zvuku“. LG se pravidelně účastní soutěží Red Dot Design Award, iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). V letošním roce se společnost LG Electronics CZ stala v České republice generálním partnerem Digital 3D filmu Avengers.