LG se stalo nejvíce inovativní společností MWC 2014

Praha, 27. února 2014 — Nejprestižnější ocenění mobilního průmyslu letos na Mobile World Congress (MWC) získala společnost LG. Cenu Výrobce roku si zástupci společnosti odnesli přímo z veletrhu v Barceloně, který je každoročním svátkem všech příznivců mobilních technologií. (TZ)

„Inovace jsou cestou k úspěchu a LG se po této cestě vydalo již před několika lety. Nyní začínáme sklízet ovoce dosavadní tvrdé práce, díky které se na světových trzích objevují stále nová a lepší mobilní zařízení,“ komentovala ocenění Andrea De Sousa, marketingová manažerka české divize LG Electronics. „Jsme proto velice hrdí na to, že GSMA letos tuto cenu udělilo právě nám,“ dodala.

Cenu každoročně udílí výbor celosvětové asociace GSMA (Groupe Speciale Mobile Association), která je také pořadatelem MWC. GSMA sdružuje téměř 800 mobilních operátorů z 220 zemí napříč všemi kontinenty.

LG na letošním kongresu mobilních technologií představilo celkem osm nových modelů smartphonů včetně netrpělivě očekávaného G2 mini, G Pro 2, ergonomicky prohnutého G Flex a sérii modelů řady F a L.

Pro více informací navštivte http://www.lg.com/cz.

O LG Electronics CZ

Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než padesátiletou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie.

Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celé skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost.

V roce 2012 získala společnost LG ocenění asociace EISA ve dvou kategoriích – Evropský SMART televizor LG 55LM960V a Nejúspěšnější evropský displej LG 55EM970V. LG se pravidelně účastní soutěží Red Dot Design Award (LG CINEMA 3D televizor LG LM9600, LG magický ovladač Magic Remote, LG Styler, lednice s mrazákem LG GB5240AVAZ), iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). Navíc byla společnost LG v roce 2012 oceněna řadou ocenění od nezávislého časopisu dTest (LG BH7420P a BH6320C, Smart TV LG 42LS570S, blu-ray přehrávač LG BP620).