Absolutním vítězem českého kola soutěže „Tvoje firma, Tvoje šance na úspěch“ se stal projekt Webmium

Praha, 11. července 2012 – V nejužším finále českého kola soutěže společnosti Microsoft s názvem „Tvoje firma, Tvoje šance na úspěch“, která probíhala od 7. listopadu 2011 do 30. dubna 2012, zvítězil projekt Webmium společnosti nexum Trilog. Tato aplikace zvítězila v šestém kole v kategorii aplikací na cloudové platformě Windows Azure. Nástroj Webmium umožňuje rychlé a intuitivní vytvoření webových stránek a je určen zejména malým firmám a živnostníkům. (TZ)

Mezi tvůrce vítězných aplikací v kategoriích Windows Azure a Windows Phone, které každý měsíc vybírala odborná porota, bylo rozděleno celkem 150 000 Kč na marketingovou podporu a zviditelnění jejich zajímavého projektu. Výherci v obou kategoriích byli také odměněni věcnými cenami. Hlavní vítěz, společnost nexum Trilog, se dále zúčastní finále kola v rámci regionu střední a východní Evropy a také partnerské konference Worldwide Partner Conference v Torontu.

„Máme velikou radost, že ve finále soutěže „Tvoje firma, Tvoje šance na úspěch“ zvítězil právě náš projekt Webmium, který s využitím technologie Windows Azure pomáhá drobným podnikatelům a živnostníkům vyřešit problém webové prezentace. Kvalitní internetové stránky jsou vizitkou každé firmy a nezanedbatelnou příležitostí k získání nových klientů,“ řekla Eva Skokánková, regionální manažerka projektu Webmium pro Českou republiku.

„Jsme rádi, že se i letos do této soutěže přihlásila celá řada zajímavých projektů, z nichž nejlepším se nakonec ukázal být právě projekt Webmium. Zdařilé však byly všechny projekty a porota měla mnohdy velmi nesnadný úkol vybírat mezi tím nejlepším, co na platformách Windows Azure
a Windows Phone v Česku vzniklo,“ dodal Dalibor Kačmář, manažer serverové divize ve společnosti Microsoft.
O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.