NETGEAR představil šest inovativních produktů pro domácnosti a kanceláře

Praha, 10. září 2012 – NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, představil na největším evropském veletrhu spotřební elektroniky IFA 2012 šest inovativních produktů, které demonstrují vedoucí pozici společnosti NETGEAR v oblasti síťových technologií pro domácnosti a SMB firmy. Šestici novinek tvoří pět různorodých zařízení kategorie powerline a Wi-Fi modem router. (TZ)

Wi-Fi modem router DGND3700B
Dvoupásmový gigabitový Wi-Fi ADSL2+ modem router DGND3700B je špičkové zařízení, které pokryje nejnáročnější síťové požadavky moderní domácnosti či kanceláře. Díky dvoupásmovému provozu Wi-Fi sítě (300 + 450 Mb/s) minimalizuje vliv rušení okolních sítí a zajišťuje maximální rychlost, rozsah i výkon vyžadovaný náročnými aplikacemi typu streamování HD videa nebo hraní online her pro více hráčů.

Mezi klíčové funkce patří NETGEAR ReadySHARE Cloud, kompatibilita s DLNA media servery a Apple Time Machine, NETGEAR ReadySHARE Printer pro bezdrátový tisk z jakéhokoli počítače na připojené USB tiskárně nebo multifunkci a pokročilé zabezpečení včetně NETGEAR Live Parental Controls. Prostřednictvím zdarma dostupné utility NETGEAR Genie pro PC a Mac mohou domácí uživatelé snadno ovládat, monitorovat či opravovat dílčí části své domácí sítě v prostředí jednoduchého a přehledného grafického rozhraní lokalizovaného do češtiny.

Hudební powerline extender XAUB2511
Hudební powerline Wi-Fi extender XAUB2511 umožňuje bezdrátově přehrávat hudbu z tabletů, smartphonů či počítačů na reprosoustavách kdekoli v domácnosti. Stačí pustit přehrávání hudby na elektronickém zařízení, zvolit si některou z reprosoustav připojených k extenderu a užívat si bezdrátovou svobodu při poslechu hudby. Uživatelé zařízení Mac a iOS mohou pro využití vzdáleného přehrávání hudby využít funkci Airplay, pro PC a smartphony s Androidem je třeba nainstalovat samostatnou aplikaci.

Extender XAUB2511 lze připojit k inteligentním TV, HD set-top boxům, herním konzolám, Blu-ray a síťovým DVR přehrávačům, PC a řadě dalších ethernetových zařízení s RJ45 portem. Prostřednictvím NETGEAR aplikace „media extender app“ je možné připojit počítač s Windows ke vzdáleným zařízením umístěným kdekoli v domácnosti.

Powerline technologie v modelu XAUB2511 navíc přemění jakoukoli elektrickou zásuvku v přípojné místo k internetové síti a díky „pass-through“ provedení mohou sdílet stejnou zásuvku i další elektrická zařízení. Extender XAUB25811 dokáže rovněž „upgradovat“ tiskárny, multifunkce a externí pevné disky s USB připojením na síťová zařízení, která budou přístupná z jakéhokoli zařízení připojeného do sítě.

Powerline adaptér XAVB5602
Miniaturní powerline adaptér XAVB5602 promění každou elektrickou zásuvku na vysokorychlostní 500Mb/s síť, která poskytne dostatečný výkon nejnáročnějším zařízením a aplikacím, jako jsou např. HD TV, vícenásobný HD/3D video streaming, přehrávání multimédií po síti či online hry pro vice hráčů. Nabízí rovněž dva ethernetové porty pro připojení jakýchkoli zařízení k domácí síti nebo internetu.

Powerline přístupové body XWNB5602 a XWNB5201
Wi-Fi přístupové body XWNB5602 a XWNB5201 představují první bezdrátové 500Mb/s powerline zařízení, které přidávají jakékoli elektrické zásuvce funkci přístupového bodu Wi-Fi s až 300Mb/s rychlostí. Ke zprovoznění přístupových bodů postačí jednoduchá „plug-and-play“ instalace, po níž budou moci využívat vysokorychlostní Wi-Fi pokrytí všechna okolní Wi-Fi zařízení a aplikace. NETGEAR powerline Wi-Fi přístupové body řady 500 jsou ideální platformou pro rychlé bezdrátové připojení notebooků, tabletů, smartphonů a dalších elektronických zařízení k internetu či domácí síti.

Univerzální powerline Wi-Fi extender XWNB1601
Univerzální powerline Wi-Fi extender XWNB1601 je vysoce výkonný přístroj kombinující Wi-Fi a powerline technologie. Jedná se o cenově dostupné řešení pro spolehlivé rozšíření Wi-Fi signálu modemu či routeru do každé místnosti v domácnosti.

Dostupnost a více informací

Všech šest novinek by mělo být dostupných později během letošního roku. Podrobnosti o jednotlivých produktech jsou k dispozici na webových stránkách:

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby domácích uživatelů, malých či středně velkých firem či poskytovatelů služeb. Domácnostem nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Podnikové sféře poskytuje NETGEAR síťové prvky, datová úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje svými špičkovými produkty poskytovatele služeb a nabízí jim ucelená řešení pro jejich zákazníky. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 32 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 42 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.