Enterprise Europe Network překročila významný milník 5000 mezinárodních partnerství

Brusel/Praha, 12/09/2012 – Orientační běh, populární sport v Norsku, bude ještě lepší díky technologii, kterou vyvinula malá firma ve Velké Británii. Nové video ukazuje vítězné partnerství mezi Norskou Federací Orientačního Běhu a britským výrobcem tělesných monitorů. Tento společný podnik byl vytvořen s pomocí Enterprise Europe Network, sítí pro podporu podnikání, která již pomohla více než 5 000 firem podepsat obchodní a technologická partnerství v 51 zemích. (TZ)

Jan Kocbach je výkonnostní analytik Norské Federace Orientačního Běhu. V tomto vzrušujícím sportu atleti závodí v běhu, jízdě na kole nebo na lyžích vybaveni mapou a musí najít nejrychlejší cestu k cíli. Kocbach hledal způsoby, jak zlepšit výkony svých atletů, až objevil tělesný monitor, který se může použít k tomu, aby vedl běžce při jejich výběru trasy, rychlosti a použití mapy.

Přístroj vytvořila společností Activeinsights sídlící v Cambridge, která tento typ výrobku prodává hlavně pro lékařské výzkumy. Společnost kontaktovala Enterprise Europe Network za účelem nalézt obchodní partnery v zahraničí a získat nové klienty.

Joss Langford, technický ředitel Activeinsights: „Našli jsme více než nového klienta a partnera, objevili jsme nové uplatnění na trhu pro náš výrobek.“ Se svými 3000 zaměstnanci Enterprise Europe Network pomáhá malým společnostem, jako je ta Jossova, spojit výzkum a komerční využití.

Zrychlení mezinárodního obchodu

Síť Enterprise Europe Network, založená v roce 2008 Evropskou komisí, pomohla již téměř 2.5 milionu malých a středních firem při hledání obchodních a technologických partnerů v zahraničí, usnadnila přístup k fondům EU a provedla podniky bludištěm právních předpisů EU. Jejích více než 600 členských organizací sídlí v Evropě, Americe, Latinské Americe, na Blízkém Východě a v Asii. Síť Enterprise Europe Network působí i v České republice. Zde je zastoupena 11 partnery v sedmi městech České republiky. Na webových stránkách www.een.cz naleznete informace o poskytovaných službách i kontakty na partnery sítě Enterprise Europe Network v České republice.

Klíčová fakta o EEN

  • 3 000 zaměstnanců
  • 600 členských organizací v 51 zemích
  • 375 000 zodpovězených otázek o záležitostech EU
  • 5 000 firem podepsalo obchodní, technologická nebo výzkumná partnerství
  • 1 000 nových pracovních míst vytvořeno každý rok
  • €220 000 dopad na průměrný obrat společnosti
  • €450 milionů dopad na růst prodejů
  • 100 000 technologických, IPR, finančních a obchodních posudků
  • 19 000 akcí pro malé a střední podniky se 750 000 účastníky

Více informací

Kontakt pro média

Enterprise Europe network
Více příběhů
Videa