Nové objektivy Samsung a GALAXY Camera přinášejí na trh změnu v úhlu pohledu

Německo, Kolín nad Rýnem – 19. září 2012 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence, představila nové přírůstky do svého oceňovaného systému NX. Nová zařízení dokládají odhodlání společnosti Samsung neustále vyvíjet inovativní produkty vycházející vstříc potřebám uživatelů, které jsou výzvou pro ostatní výrobce na trhu. Společnost také představila GALAXY Camera, zcela nový typ zařízení, které v sobě ukrývá vysoce výkonný fotoaparát s nejnovějším operačním systémem Android a 3G/4G konektivitou. (TZ)

„Žijeme v nové éře vizuální komunikace,“ prohlásil Myoung Sup Han, senior viceprezident a ředitel divize Digital Imaging společnosti Samsung Electronics. „Ve společnosti Samsung jsme přesvědčeni, že obraz je nejdůležitějším dostupným komunikačním nástrojem, který je schopen překračovat hranice i jazykové bariéry a kterému rozumí všichni lidé na světě. Společnost Samsung uvádí na trh dva nové objektivy řady NX a inovativní fotoaparát GALAXY Camera, a pokračuje tak ve svém odhodlání neustále rozvíjet trh s fotoaparáty a přináší všem fotografům i milovníkům technických novinek nejlepší digitální obrazové technologie na světě.“

Samsung potvrdil svoji vedoucí pozici na trhu digitálních obrazových technologií, když se v roce 2012 stal prvním výrobcem, který ve své řadě kompaktních kamer nabídl podporu Wi-Fi (NX20, NX210 a NX1000), a nyní tuto pozici opět posiluje uvedením ultraširokoúhlého objektivu s proměnlivou ohniskovou vzdáleností 12-24 mm se světelností F4-5.6 ED a středního teleobjektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností 45 mm a světelností F1.8. Řada NX od společnosti Samsung nyní obsahuje celkem 11 profesionálních objektivů, které umožňují konzistentně dosahovat profesionálních výsledků fotografům na všech úrovních. O úspěchu řady NX vypovídá také letošní ocenění EISA pro model NX20.

Lehké, přenosné a snadno použitelné

Nové objektivy se řadí do rodiny NX, čímž dávají milovníkům fotografování možnost maximalizovat jejich tvůrčí potenciál při malé hmotnosti a snadné přenosnosti fotoaparátu.

Díky svému ultraširokému úhlu se objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností 12-24 mm a světelností F4-5.6 ED dokonale hodí pro pořizování impozantně působících snímků krajiny nebo pro fotografování ve stísněných interiérech. Je ideálním společníkem pro fotografy na cestách. Váží pouhých 208 g, je kompaktní a snadno přenosný. Kvalitu obrazu zvyšuje také jedna skleněná čočka s extrémně nízkou disperzí a dvě asférické skleněné čočky, které zaručují vynikající ostrost a nízkou chromatickou aberaci.

Fotografům, kteří hledají střední teleobjektiv, bude jistě vyhovovat objektiv Samsung s ohniskovou vzdáleností 45 mm a světelností F1.8, který nabízí malou hloubku ostrosti profesionálního standardu s rozostřením pozadí, takže je schopen vytvořit ohromující portréty doplněné překrásnými efekty bokeh.

Fotoaparát má nízké clonové číslo F1.8, které také zaručuje skvělé výsledky zejména při fotografování v noci nebo v interiéru, a je vybaven krokovým motorem umožňujícím hladké a supertiché automatické zaostřování. Objektiv nabízí nízkou hmotnost a snadnou přenosnost a je vybaven pevným kovovým tělem a upevněním, takže působí profesionálním dojmem. Objektiv s ohniskovou vzdáleností 45 mm je kromě toho také kompatibilní se systémem i-Function od společnosti Samsung, který uživatelům umožňuje snadno měnit nastavení času, clony a citlivosti ISO.

Nový standard v oblasti vizuální komunikace

Kromě uvedení svých dvou nových objektivů řady NX společnost Samsung také představila svoji poslední novinku v kategorii digitálního zpracování obrazu – fotoaparát GALAXY Camera. GALAXY Camera je milníkem označujícím novou éru v oblasti vizuální komunikace a spojuje v sobě špičkové fotografické kvality s nejnovější platformou Android™ 4.1 (Jelly Bean) a podporou bezdrátového připojení, takže je dokonalou volbou pro ty, kteří chtějí snadno pořizovat, upravovat a sdílet vysoce kvalitní fotografie a video odkudkoli a kdykoli.

GALAXY Camera se může pochlubit objektivem se superdlouhým 21x zoomem, který ve spojení s BSI CMOS senzorem s rozlišením 16 megapixelů poskytujícím živé a jasné barvy zaručuje fotografie špičkové kvality. Přístroj je také vybaven technologií „Smart Pro“ podporující celou řadu režimů, které umožňují využít pokročilá nastavení fotoaparátu uživatelům na všech úrovních. Přehledné menu nabízí předem nastavené scénáře, které automaticky upraví nastavení fotoaparátu podle konkrétní situace. Všechny tyto funkce si lze vychutnat na úchvatném Super Clear LCD displeji s úhlopříčkou 4,8” (121,2 mm) a v HD rozlišení.

GALAXY Camera podporuje bezdrátové 3G, 4G a Wi-Fi sítě, což umožňuje sdílet i prohlížet fotografie prakticky odkudkoli. Konektivitu zajišťuje čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,4 GHz a podporou multitaskingu, který je zárukou rychlého brouzdání na internetu a umožňuje také rychlé zpracování fotografií bez výrazného dopadu na životnost baterií.

Vestavěné Wi-Fi u fotoaparátů NX1000, NX210 a NX20

Kompaktní fotoaparáty Samsung NX (NX1000, NX210 a NX20) mají vestavěnou Wi-Fi technologii a umožňují uživatelům připojit se bez jakýchkoli doplňkových karet nebo zařízení k bezdrátovým sítím. Všechny tři modely NX jsou vybaveny 20,3megapixelovým snímačem APS-C CMOS, který vyvinula sama společnost Samsung a který pořizuje vysoce kvalitní snímky v bohatých barvách a detailech.

• NX1000 je snadno přenosný přístroj s poutavým kompaktním designem, díky kterému je stejně praktický jako atraktivní. Řada funkcí jako např. Smart Auto 2.0 a Smart Link Hot Key usnadňují fotografování a okamžité sdílení prvotřídních fotografií.

• NX210 nabízí snadný přístup k Wi-Fi funkcím, a umožňuje tak rychlé sdílení fotografií s přáteli a příbuznými. Třípalcový displej AMOLED poskytuje uživatelům možnost zobrazovat snímky a Full HD videozáznamy ve skvostném rozlišení, zatímco takové funkce jako Samsung Mobile Link nebo TV Link umožňují připojit fotoaparát k jiným zařízením (např. telefonům nebo televizorům s přístupem k internetu) a prohlížet snímky na nich.

• NX20 je ideální pro amatéry i profesionální fotografy, kteří hledají snadno přenosné fotoaparáty, které vypadají a působí jako profesionální digitální zrcadlovky (DSLR), mají ale mnohem menší velikost a hmotnost. Úchvatné fotografie pořízené např. díky technologii Fast Shutter, která dosahuje až impozantně krátké expozice 1/8000 s, si můžete prohlížet na jasném otočném třípalcovém displeji Super AMOLED.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.
Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2011 dosáhly její konsolidované tržby výše 143,1 mld. USD. Ve 197 pobočkách v 72 zemích po celém světě zaměstnává přibližně 206 000 pracovníků. Je rozdělena do dvou samostatných organizací, které koordinují činnost devíti nezávislých divizí: Digital Media & Communications, pod níž spadají Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions a Digital Imaging; a Device Solutions, jež se skládá z divizí Memory, System LSI a LED. Společnost Samsung Electronics si vydobyla uznání za špičkové výsledky, kterých dosahuje při plnění celé řady ekonomických, ekologických a sociálních kritérií, a byla vyhlášena nejudržitelnější technologickou společností z Dow Jonesova indexu udržitelnosti za rok 2011. Další informace získáte na adrese www.samsung.com.