Přední světoví designéři míří do Prahy!

Přední světoví automobiloví designéři se 18. října setkají v Praze na druhém ročníku konference AutoDesign Prague. Mezi přednášejícími budou například tvůrci automobilových ikon jako je Porsche, Jaguar, McLaren F1, nebo ultimativní KTM X-Bow a další špičkoví odborníci. (TZ)

AutoDesign Prague je unikátní akce otevřená pro profesionály i širokou veřejnost a světem automobilového designu návštěvníky provedou sami tvůrci a přední osobnosti tohoto nejkreativnějšího odvětví automobilového průmyslu. Akce se uskuteční ve čtvrtek 18. října v Národní technické knihovně v Praze Dejvicích a na programu je deset přednášek a doprovodný program. K vidění bude i několik exkluzivních vozů a na stáncích partnerů konference si budou moci návštěvníci vyzkoušet virtuální navrhování, clay modeling a seznámit se s řadou nejmodernějších špičkových designérských nástrojů od softwaru až po stavbu prototypů a 3D tisk.

Mezi nejvýraznější osobnosti letošního ročníku AutoDesign Prague patří Peter Stevens, který navrhl například britský supersportovní vůz McLaren F1, pracoval pro Lotus, Jaguar, MG a další automobilky. Jako dlouholetý profesor nejprestižnější designérské školy Royal College of Art v Londýně ovlivnil řadu současných designérů, kteří touto školou prošli a je tak skutečným guru ve světě automobilů. Mezi další vrcholy jistě bude patřit prezentace Tonyho Hattera, tvůrce designu Porsche 911 (993), který v současnosti zastává funkci design manažera divize sportovních vozů Porsche, či jeho kolegy z Jaguaru, jenž odhalí okolnosti vzniku nejnovějšího modelu F-Type, který bude mít premiéru teprve za pár dní na pařížském autosalonu. Další odborníci se budou ve svých prezentacích zabývat nejnovějšími trendy v oblasti designu, mobility, materiálů a ostatních souvisejících odvětví.

„Po úspěšném minulém ročníku jsme přemýšleli jak rozšířit program a zároveň nabídnout zájemcům ještě intenzivnější způsob seznámení s automobilovým designem. Výsledkem je nový navazující samostatný workshop pro limitovaný počet nejvážnějších zájemců, kteří budou moci projít klíčové fáze návrhu designu pod vedením expertů, nebo také konzultovat vlastní portfolio s profesionálními designéry,“ vysvětluje Radek Laube jeden z pořadatelů AutoDesign Prague a šéfredaktor časopisu AutoDesign&Styling.

Další informace získají zájemci na webu www.auto-design-prague.cz, kde je možné se také registrovat.

AutoDesign Prague 2011 (zpráva, video, foto z minulého ročníku):
http://www.auto-design-prague.cz/ADP-2011

AutoDesign&Styling magazine | studie_trendy_osobnosti

Časopis AutoDesign&Styling je vizuálně pojatým prémiovým časopisem, který už sedmým rokem nabízí svým čtenářům neotřelý pohled na automobilový design. Vášeň pro krásné tvary je hlavním pojítkem originálního českého časopisu. Na jeho stránkách lze proto odhalit často překvapivá spojení napříč celým odvětvím designu, nebo vypátrat zdroje inspirace úspěšných designérů. Od čtvrté sezóny časopis vychází s česko-anglickými texty. V každém čísle na čtenáře čekají exkluzivní rozhovory s předními designéry, nejvýraznější automobilové novinky, reportáže ze zajímavých akcí, portréty legendárních tvůrců a mnoho dalších inspirativních článků.
www.auto-design.cz