Mají se zákazníci obávat nákupu na eshopvyprodej.cz?

Praha, 27. září 2012 – Na základě upozornění od zákazníků a následného vlastního šetření upozorňuje Asociace pro elektronickou komerci (APEK) na podezřelé okolnosti okolo provozu internetového portálu eshopvyprodej.cz. (TZ)

Provozovatelem portálu má být podle webových stránek společnost Individual Car Service s.r.o., která však podle vyjádření vedení společnosti žádnou činnost spojenou s tímto webem nepodniká. Vše tedy nasvědčuje tomu, že uvedený web zneužívá jak údajů cizí společnosti, za kterou se skrývá jako za údajným provozovatelem, tak i loga Heuréka – ověřeno zákazníky a APEK.

„V případě, že na internetovém portálu spotřebitel najde tolik nejasností, měl by být při objednávce velmi obezřetný. V tuto chvíli mohu potvrdit, že webové stránky neprávem používají naše logo. Ostatně, podle našich informací, celou záležitost s těmito podezřelými stránkami právě prošetřuje Policie ČR,“ říká výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.

APEK proto vždy doporučuje nakupovat v ověřených internetových obchodech, se kterými mají zákazníci nebo jejich okolí osobní zkušenost. Dále je vhodné sledovat uváděné certifikáty a jejich platnost či nabízené platební metody. Rady, jak bezpečně postupovat při nákupu na internetu, mohou zákazníci nalézt na webu www.apek.cz.

O APEKu

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) je sdružením více než 300 firem, podnikatelů a odborníků v oboru elektronického obchodu. Cílem Asociace je soustavně podporovat rozvoj elektronického obchodování v České republice. Jedním z hlavních projektů APEKu je certifikace internetových obchodů – www.certifikovany-obchod.cz. Více informací na www.apek.cz.