D-Link představuje bezdrátovou HD kameru DCS-2132L s podporou prostředí cloudu

Praha, 2. října 2012 — D-Link uvádí kameru vhodnou pro zajištění kvalitního sledování v domácím i kancelářském prostředí. Nová kamera s označením DCS-2132L podporuje cloudové prostředí „mydlink“ a uživatelé tak mohou zjistit, co se před kamerou odehrává kdykoli a odkudkoli. Díky ¼palcovému progresivnímu CMOS HD senzoru s rozlišením jeden megapixel  umožňuje tato kamera vytvářet záznam s velmi ostrým obrazem a přenášet jej na prakticky libovolné koncové zařízení včetně klasického počítače, iPadu, iPhone či zařízení s operačním systémem Android. (TZ)

Při zhoršení světelných podmínek je automaticky zapínáno infračervené přisvětlení, díky kterému může DCS-2132L sledovat dění před kamerou i v noci až do vzdálenosti pěti metrů. Mezi standardní vybavení kamery patří také pasivní infračervené čidlo pro detekci pohybu (PIR) minimalizující počet falešných poplachů.

Snadná instalace a správa

Důležitým požadavkem na kamery pro domácí i firemní použití je snadná instalace a jednoduchost používání. Tento požadavek řeší D-Link speciální aplikací „mydlink Lite“ umožňující mj. snadný přenos záznamu do chytrého telefonu, tabletu či do libovolného prohlížeče webových stránek. Má-li zákazník k dispozici směrovač s podporou technologií mydlink a cloudů, je velmi snadné tuto kameru integrovat do používané infrastruktury. Jakmile router detekuje kameru na libovolném ze svých sítových portů, automaticky nastaví parametry připojení tak, aby bylo možné kameru ihned plnohodnotně používat. Technologie Zero Configuration tak umožňuje méně technicky zdatným uživatelům začít sledovat vybraný prostor okamžitě bez zdlouhavého nastavování. Podporováno je také elektronické natáčení a zoom objektivu vůči vybrané oblasti obrazu.

Kamera DC-2132L může být připojena k síti nejen bezdrátově dle standardu 802.11n, ale díky portu pro 10/100 megabitový ethernet také klasickým síťovým kabelem. Kameru lze provozovat i samostatně bez připojení do sítě, videozáznam je pak ukládán na paměťovou kartu typu MicroSD/SDHC. S využitím integrovaného klienta pro protokol Samba lze záznam ukládat i na libovolný server NAS.

Kombinace vestavěného mikrofonu a reproduktoru nabízí řadu různorodých využití – uživatel může například živě obousměrně komunikovat s kýmkoli v dosahu video i audio senzorů kamery prostřednictvím svého iPhone během služební cesty. Nová kamera nabízí mnoho zajímavých vlastností včetně podpory reakcí na vnější vlivy či využití digitálních vstupů a výstupů pro ovládání externích zařízení.

Nová síťová kamera DCS-2132L podporuje formáty H.264 a MPEG-4 s kompresí obrazu Motion JPEG (video ve formě sekvence JPEG obrázků). Velikost přenášeného obrazu, rychlost přehrávání i kvalita obrazu může být nastavena do nejmenších detailů tak, aby parametry odpovídaly požadavkům konkrétního sledovacího řešení. Všechny parametry jsou nastavitelné pomocí prohlížeče webových stránek nebo pomocí dodávané aplikace D-ViewCam určené pro operační systémy Windows, která je schopná ovládat současně až 32 kamer. Mezi další vlastnosti této aplikace patří podpora získávání samostatných snímků a v případě detekce pohybu v definované oblasti vyvolání alarmu včetně zasílání obrazu prostřednictvím e-mailové zprávy či jeho uložení na FTP server.

Dostupnost a cena

Kamera DCS-2132L je v České republice a na Slovensku dostupné od října 2012. Doporučená maloobchodní cena je 5.525 Kč / 221 € (bez DPH).

Pro více informací o společnosti D-Link navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.

O společnosti D-Link

D-Link je jedním z předních světových poskytovatelů síťové infrastruktury, který dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivní produkty pro podniky i spotřebitele. Již 26 let D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí síťová a bezdrátová řešení, síťová úložiště dat a zařízení pro IP dohled, která získala několik ocenění. D-Link nabízí své rozsáhlé řady síťových produktů pro organizace a spotřebitele, globální sítě partnerů a poskytovatele služeb. D-Link si uvědomuje význam přístupu, správy, zabezpečení, sdílení dat a tvorby digitálního obsahu. Je průkopníkem mnoha IP technologií dodávaných do plně integrovaných digitálních domácností a přináší cenné zkušenosti do podnikových sítí. Pro více informací navštivte www.dlink.cz a stránku na sociální síti Facebook www.facebook.cz/dlinkcz.