NETBOX v Brně zprovoznil internet pro domácnosti s rychlostí 200 Mb/s

Brno, 2. října 2012 – SMART Comp. a. s., poskytovatel digitální televize a internetu pod značkou NETBOX, spouští na své síti nový tarif, který umožňuje klientům z řad domácností přístup k internetu symetrickou rychlostí 200 Mb/s. Díky nové možnosti samoaktivace si jej klienti mohou aktivovat sami a bez nutnosti návštěvy aktivačního technika. Cena pro koncového klienta je 2 490 Kč měsíčně. (TZ)

Společnost SMART Comp. a.s. je tak jednou z prvních společností v České republice, která koncovým klientům nabízí obousměrný internet s touto rychlostí na Gigabit Ethernet přístupové síti. Služba je k dispozici ve vybraných lokalitách v Brně a její dostupnost se bude zvyšovat na základě požadavků zákazníků.

„Jsme připraveni NETBOX Internet 200/200 Mb/s zprovoznit kdekoliv, kde jej zákazníci budou vyžadovat. Topologie naší sítě je na to připravena,“ doplňuje vedoucí produktového oddělení David Otoupalík.

Do jednotlivých bytů je služba rozvedena po metalické kabeláži Cat 5e, která umí přenést Gigabit Ethernet podle standardu 1000BASE-T. Aby klient mohl službu plnohodnotně využít, musí mít koncové zařízení vybavené 1 Gb/s portem. „Síťovou kartu 1 Gb/s má však dnes každý počítač a pokud by zákazník chtěl Wi-Fi router, může si jej u nás zakoupit nebo zapůjčit,“ dodává Otoupalík.

Pro jednodušší zprovoznění NETBOX Internetu spustil SMART Comp. a.s. v minulých měsících službu samoaktivace, díky které si zákazníci mohou služby aktivovat sami, bez nutnosti příjezdu aktivačního technika. „Zprovoznění internetové linky je tak otázkou několika minut a zákazník vše vyřídí online. Jdeme tak vstříc době a požadavkům zákazníků, kteří vyžadují jednoduchost a rychlost,“ dodal Otoupalík.

Společnost SMART Comp. a. s. je provozovatelem telekomunikační optické sítě NETBOX® ve městech Brno, Praha, Jihlava, Havlíčkův Brod, Olomouc, Zlín, Opava a Nový Jičín. Poskytuje služby digitální televize, internetu a telefonování, které jsou vždy o krok napřed. Další informace o společnosti a nabídce sítě NETBOX® naleznete na www.netbox.cz .