Bezrealitky.cz slaví páté narozeniny. Vystavilo se zde přes 108 000 inzerátů

První internetové tržiště s nemovitostmi, server bezrealitky.cz, slaví narozeniny. Za pět let svého působení bylo na serveru berzealitky.cz aktivováno 108 498 inzerátů. Nejvyšší počet inzerátů se týká bytů, na druhém místě jsou domy a na třetím pozemky. (TZ)

Více se prodává, inzerátů na prodej bylo aktivováno přes 63 000, zbytek nabízel pronájem. Nejčastěji lidé nabízejí byty, dohromady se na bezrealitky.cz objevilo už přes 83 000 bytů. V nabídce bylo více než 12 000 domů a přes 4 000 pozemků. Inzeráty se však vystavují i na nebytové prostory, garáže, rekreační prostory nebo kanceláře. Průměrný počet denně zobrazených inzerátů se v letošním roce zvýšil o více než třetinu – pro tento rok je to 117 407.

„Základní filozofií a klíčem k našemu úspěchu je neplatit zbytečně žádné peníze navíc, jak tomu bývá při využívání služeb realitních kanceláří,“ vysvětluje Pavel Seiner z bezrealitky.cz a dodává: „S tím souvisí další velká výhoda. Kupující jedná přímo s prodávajícím, veškeré aktivity jsou transparentní a průhledné, o konečné ceně se může vyjednávat.“

Ukazatelem, že tento model funguje, je také velmi nízké procento reklamací – to nedosahuje ani desetinu procenta. „Znamená to, že z 1 215 plateb je pouze jedna problémová a všechny reklamace byly vyřízeny kladně,“ potvrzuje Seiner.

Bezrealitky.cz připravuje několik novinek. První z nich je již započatá spolupráce s obcemi, městy, bytovými družstvy a dalšími subjekty, které jsou přímými majiteli nemovitostí. Pilotním městem tohoto projektu je Kutná Hora. Trh s nemovitostmi se touto spoluprací výrazně rozšíří.

Druhou novinkou je plánovaná aplikace pro Android, která všem uživatelům umožní navštěvovat bezrealitky.cz i ze svých mobilních telefonů. „Hlavní výhodou aplikace bude možnost zobrazování nabídek dle aktuální pozice telefonu. Uživatel bude procházet městem a budou mu zobrazovány nabídky inzerátů v okolí,“ uzavírá Seiner.

O webu bezrealitky.cz:

Bezrealitky.cz je první realitní server, který nabízí prodej a pronájem nemovitostí přímo od majitele. bezrealitky.cz patří do rodiny webů společnosti Allegro Group CZ. Web byl spuštěn 1. října 2007. Hlavní výhodou jsou výrazné finanční úspory, protože žádná strana neplatí zprostředkovatelské poplatky. Úsporu času i nákladů přináší přímý kontakt s majitelem nemovitosti. Ve všech fázích transakce nabízí bezrealitky.cz pomoc ověřených profesionálů, jakými jsou např. právníci, hypoteční specialisté či odhadci.