Nový N-kový Wi-Fi router NBG-418N s 5dBi anténami za bezkonkurenční cenu

Společnost ZyXEL představuje nový WiFi router NBG-418N pro domácí sítě. Hlavním benefitem produktu je vedle kvality, nadstandardní 3leté záruky a plné lokalizace do češtiny, rychlá technologie 802.11n. (TZ)

Router NBG-418N umožňuje díky technologii 802.11n přenos dat rychlostí až 300 Mb za sekundu. Rychlost internetu, kopírování dat a přehrávání multimédií jsou tak rychlejší a stabilnější. Kompatibilita se sítěmi 802.11b/g je samozřejmě také zajištěna. Pro lepší pokrytí domácnosti WiFi signálem je router vybaven dvěma výkonnými 5dBi anténami pro větší dosah. Zařízení také disponuje možností nastavit výkon antén v pěti různých režimech a předejít tak vzájemnému rušení s okolními sítěmi.

Pro maximální možnou kontrolu nad provozem na domácí bezdrátové síti je uživatelům k dispozici technologie WMM QoS, která umožňuje dynamicky přidělovat prioritu různým druhům dat. Díky této funkci je možné zajistit, že se nebude zpomalovat rychlost internetu v případě, když je současně přes síť přehráván například film.

Jako všechna síťová zařízení od ZyXELu, tak i router NBG-418N disponuje kvalitní technologií pro bezpečný provoz. Svojí síť můžete zabezpečit pomocí WEP, WPA a WPA2. Nastavení bezpečného přenášení dat je navíc velmi jednoduché a to díky tlačítku, které má na starosti právě zapnutí/vypnutí protokolu WPS (Wi-Fi protected Setup). Kromě toho je provoz na síti monitorován a chráněn SPI firewallem.

V neposlední řadě je třeba také zdůraznit pokročilé funkce pro úsporu energie. Jestliže přes síť netečou žádná data, router sám reguluje příkon na nutné minimum. Zároveň umí tento router automaticky rozeznat délku připojených ethernetových kabelů a podle ní přizpůsobit spotřebu energie, takže čím kratší jsou použité kabely, tím je energetická náročnost zařízení nižší.

Doporučená maloobchodní cena routeru NBG-418N je 590,- Kč vč. DPH.

O společnosti ZyXEL

ZyXEL Communications Corp. má sídlo na Tajwanu (Hsinchu) a je předním světovým dodavatelem kompletních síťových řešení. Rozsáhlá nabídka IP síťových řešení společnosti ZyXEL zahrnuje přístupové multiplexery, zařízení pro instalaci u zákazníka (CPE), bezpečnostní zařízení a bezdrátová zařízení. Společnost ZyXEL pomáhá malým a středním organizacím a poskytovatelům služeb k zajištění výkonné a spolehlivé sítě. ZyXEL úzce spolupracuje s prodejci síťových zařízení, telekomunikačními společnostmi, poskytovateli služeb a dalšími velkými organizacemi po celém světě.

Více informací o společnosti ZyXEL naleznete na stránkách www.zyxel.cz nebo www.zyxel.com.