Elektronické cigarety od loňska zlevnily o 37 %

Od loňského roku nejvíce zlevnily elektronické cigarety, čtečky knih a tablety. Nejvýrazněji šli dolů ceny elektronických cigaret, jejich průměrná cena klesla od loňska o 37 %. Další meziroční propad cen zaznamenaly elektronické čtečky, jejichž cena klesla téměř o třetinu, a tablety, u kterých cena klesla o 27 %. Vyplývá to z dat, které má k dispozici nákupní rádce Heureka.cz. (TZ)

„Pokles ceny je způsoben také tím, že se na trhu objevilo hodně nových producentů těchto produktů. Například průměrná cena elektronických cigaret klesla na 631,- Kč, průměrná cena tabletů se pohybuje na 6 582,- Kč,“ vysvětluje Kamil Demuth z internetového srovnávače Heureka.cz.

V září už lidé hledali na internetu zimní pneumatiky, jejich vyhledávání oproti srpnu vzrostlo o 79 %, o 15 % více vyhledávali také notebooky. Naopak naprostý propad zájmu zaznamenaly školní potřeby a zboží určené pro letní sezónu – u školních batohů klesl zájem o 60 %, u sekaček o 32 %. GPS navigace se vyhledávaly o 26 % méně.

„Blížící se podzim a zima zvedli poptávku po pneumatikách. Jednoznačným skokanem měsíce září se však staly plesové šaty, lidé je oproti srpnu vyhledávali pětkrát častěji. S nadcházející sezónou tanečních je to pochopitelné. Průměrná cena plesových šatů se pohybuje kolem 2 719 Kč,“ doplňuje Demuth.

Ke změnám cen došlo v září u digitálních fotoaparátů. Jejich cena se zvýšila o 15 %, cena počítačových her vzrostla o 12 %. Cena naopak klesla u pneumatik (- 8 %).

Produkt Změna ceny 2011/2012 Průměrná cena září 2012
Elektronické cigarety – 37 % 631,- Kč
Elektronické čtečky – 29 % 2 877,- Kč
Tablety – 27 % 6 582,- Kč
Produkt Změna vyhledávání srpen/září 2012
Plesové šaty + 500 %
Pneumatiky + 79 %
Notebooky + 15 %
GPS navigace – 26 %
Sekačky – 32 %
Školní batohy – 60 %

O webu Heureka.cz:

Nezávislý nákupní rádce Heureka.cz patří do rodiny webů společností MITON a Allegro Group. Web byl spuštěn v říjnu 2007 a jeho návštěvnost se pohybuje kolem 1 870 530# RU měsíčně. Na jednom místě porovnává výrobky z více než 25 000 internetových obchodů. Na webu Heureka.cz naleznou nakupující recenze produktů a e-shopů, zkušenosti a hodnocení ostatních uživatelů. Heureka.cz pořádá ankety Shop roku (www.shoproku.cz), ve které na základě zkušeností nakupujících oceňuje nejspolehlivější e-shopy, a Produkt roku (www.produktroku.cz), ve které vybírá nejpopulárnější produkty roku dle zájmu uživatelů.