Jak se pracuje v KPMG, si nyní můžete přečíst také z mobilu

Blogy zpodpalubí.cz, které v říjnu loňského roku rozjela sedmička zaměstnanců společnosti KPMG Česká republika, mají nyní i mobilní verzi. Za rok svého fungování si online zápisníky získaly velkou oblibu čtenářů a 60 procent se jich na něj opakovaně vrací. Rozšíření na chytré telefony tak má zvýšit jejich dostupnost. (TZ)

Blogy jsou určeny primárně studentům a absolventům vysokých škol se zaměřením na ekonomiku, kteří zvažují kariéru v KPMG Česká republika. Najdou na nich odpovědi na otázky, jakou mají šanci na přijetí do této společnosti nebo jak vůbec přijímací řízení probíhá, ale i zákulisní informace, například jak je to v KPMG Česká republika s přesčasy a jestli se dá uspokojivě skloubit kariéra se soukromým životem.

„Je to skvělé místo pro prezentaci jak pracovní náplně jednotlivých oddělení, tak i atmosféry a ostatních aktivit, které naši lidé dennodenně zažívají,“ pochvaluje si online zápisníky Hana Velíšková, Director, oddělení Řízení lidských zdrojů, KPMG Česká republika, a dodává, že společnost každoročně přijímá asi 80 čerstvých absolventů vysokých škol. Aby příspěvky byly opravdu různorodé a zajímavé pro všechny, jsou mezi blogery jak asistenti, tak jejich služebně starší kolegové. Autoři navíc zastupují několik služeb, které společnost poskytuje. Od Jirky Bouzka, který zakotvil v auditu obchodních a výrobních společností, se tak čtenáři dozví, kolik centimetrů knih obnáší příprava na prvních osm účetních zkoušek ACCA nebo kolik dní v roce stráví na zakázkách u klientů. Jeho kolegyně Jana Ferenčáková přidá z cestování za klienty pár postřehů. Objasní ale také například, jak je to v KPMG s tím dress codem.

Audit pro finanční sektor na blogu zastupuje Jiří Hofman, který díky práci v KPMG Česká republika získal nového koníčka – pod značkou KPMG se účastní řady běžeckých závodů. Vášeň pro sport si přenáší i do kanceláře, kde ve volnějším období spoluorganizuje závody na kancelářských židlích. Daňoví poradci Simona Fojtíková a Michal Fojt reportují například ze školení převodních cen v zahraničí, od Terezy Hejdové z Management Consultingu si čtenáři přečtou o možnostech povýšení a Petr Jung svými vtipnými přirovnáními potvrzuje, že i informatici jsou zábavní lidé.

Nejvíce táhnou články z pracovního prostředí – čtenáři je vyžadují i prostřednictvím ankety, kterou KPMG Česká republika na svém blogu spustila. Psaní příspěvků však chytlo i samotné autory a všichni blogeři, kteří před rokem projekt rozjížděli, se rozhodli v něm pokračovat.

Praha 23. října 2012

Společnost KPMG Česká republika zahájila svou činnost v roce 1990, kdy byla v Praze otevřena první kancelář. V současné době má 760 zaměstnanců a kanceláře v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Liberci a Ostravě. KPMG Česká republika poskytuje služby v oblasti auditu, daní, poradenství a práva. Z 620 odborných pracovníků je 29 partnerů, 27 statutárních auditorů, 96 certifikovaných účetních a 65 daňových poradců. V KPMG Česká republika působí celkem 22 kvalifikovaných zahraničních odborníků.

KPMG je celosvětová síť poradenských společností poskytujících služby v oblasti auditu, daní a poradenství.

V jejích členských společnostech pracuje více než 145 000 pracovníků ve 152 zemích. Nezávislé členské společnosti sítě KPMG jsou přidružené ke KPMG International Cooperative („KPMG International“), švýcarské organizační jednotce. Každá členská společnost celosvětové sítě KPMG je právně samostatná a oddělená jednotka a tak se označuje.