Kaspersky Lab: Polovina podniků není chráněna před průmyslovou špionáží

Dle výzkumu B2B International pro společnost Kaspersky Lab odpovědělo 41 % firem negativně na otázku, zda jsou připraveny se chránit před kybernetickými hrozbami. Jejich korporátní infrastruktura postrádá nezbytné nástroje na zvládání onlinových útoků. (TZ)

Výzkum proběhl mezi více než 3 300 IT specialisty s rozhodovacími pravomocemi ve 22 zemích. Kybernetické útoky považují respondenti hned za ekonomickou krizí za hrozbu číslo dvě pro jejich podnikání a do dvou let budou podle nich na špici. Přesto 48 % společností není dostatečně chráněno před krádežemi intelektuálního vlastnictví, které jsou běžně prováděny online. Ještě více zarážející je, že 51 % dotázaných IT profesionálů přiznalo, že by jejich firma v případě vážného pokusu o průmyslovou špionáž byla zcela bezbranná.

Kaspersky Lab přináší řešení ochrany před korporátními hrozbami pomocí řady nástrojů.  Kaspersky Endpoint Security 8 for Windows pomáhá kontrolovat a regulovat aktivitu zaměstnanců na internetu a také užívání aplikací a připojení externích zařízení. Znalosti o nejvážnějších hrozbách mezi IT pracovníky totiž nejsou valné. 31 % respondentů nemá velké povědomí o dnešních trojských koních, ani o způsobech útoků na podniky. Jen 27 % zástupců společností slyšelo o první velké moderní kybernetické zbrani – malwaru Stuxnet; ještě méně (13 %) o trojském koni Duqu zaměřeném na sběr citlivých a tajných informací.

V nezávislých testech britských laboratoří Dennis Technology Labs dosáhlo Kaspersky Endpoint Security 8 for Windows nejvyššího skóre mezi řešeními pro malé a střední podniky a získalo top ocenění AAA. V podnikové kategorii bylo druhé, nicméně v neutralizování internetových hrozeb se umístilo na prvním místě, přičemž nezablokovalo jediný legitimní program v testech falešné pozitivní detekce.

Plné znění zprávy z výzkumu B2B mezi specialisty, kteří mají ve firmách na starosti strategická rozhodnutí v oblasti IT, naleznete zde.

Více o podnikových řešeních Kaspersky Lab si přečtěte na těchto stránkách.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již 15 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení zíkazníkům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.com.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2011“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2012-2016 Forecast and 2011 Vendor Shares (IDC #235930, July 2012)“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2011.