Byla spuštěna první služba volání v síti LTE na světě

V Jižní Koreji a USA byla spuštěna první komerční služba volání v síti LTE (VoLTE) na světě, u které Ericsson poskytuje podporu produktů a služeb. (TZ)

Společnosti SK Telecom a LG U+, které jsou největším a třetím největším telekomunikačním operátorem v zemi, spustily v Koreji službu volání v síti LTE. V USA tuto službu jako první spustila firma MetroPCS. Před spuštěním nové služby telekomunikační operátoři využívali sítě LTE pouze k datovým přenosům, k volání sloužily sítě 2G a 3G.

„Gratuluji těmto telekomunikačním operátorům k významnému počinu,“ prohlásil Johan Wibergh, ředitel obchodní jednotky Ericssonu. „Poprvé se v komerčních mobilních vysokorychlostních sítích uskutečňuje volání v kvalitě tradičních telefonních hovorů. V telekomunikačním odvětví se jedná se o historický moment. Po celém světě pozorujeme zájem telekomunikačních operátorů o volání v sítích LTE a v roce 2013 očekáváme větší rozšíření této služby na trhu.“

Nabídka koncových řešení Ericssonu pro volání v síti LTE zahrnuje systém IMS, jehož součástí je server MTAS (Multimedia Telephony Application Server), technologie EPC (Evolved Packet Core), radiová přístupová síť LTE, systém OSS a související služby. Pro volání v síti LTE v rámci starších typů sítí nabízí Ericsson podporu standardu GSM/WCDMA RAN, řešení Mobile Softswitch, technologii EPC a jádro technologie CDMA. Řešení RCS (Rich Communication Suite) od Ericssonu doplňuje a vylepšuje komunikační služby.

Ericsson rovněž úzce spolupracuje s hlavními dodavateli zařízení a čipových sad na zkouškách interoperability svých produktů a řešení, aby zajistil, že zařízení a sítě LTE budou připraveny na komerční volání v celosvětovém měřítku.

Volání v síti LTE bude základem hlasových přenosů, video hovorů a dalších nových, rozšířených komunikačních služeb, které budou moci využívat zákazníci smartphonů pro sítě LTE. Telekomunikační operátoři tím získají ucelenou sadu celosvětově standardizovaných služeb, kterou bude možné kombinovat se službami mobilního vysokorychlostního připojení.

Tyto služby využívají tradiční číslo mobilního telefonu (MSISDN – Mobile Subscriber Integrated Services Diginal Number), volání v síti LTE proto umožní využívat výhod tradičních telekomunikačních služeb v mobilní vysokorychlostní datové síti: celosvětová interoperabilita, funkce QoS, roaming a bezproblémová mobilita mezi libovolnými mobilními zařízeními u všech typů přístupových technologií. Při volání v síti LTE lze na smartphonech pro sítě LTE využívat hlasové i datové služby LTE současně. Ve srovnání s voláním v sítích 2G a 3G je při volání v síti LTE přenosové spektrum využíváno efektivněji, což umožňuje lépe využívat radiové zdroje při zavádění mobilních vysokorychlostních sítí.  

 

Další informace o službě spuštěné zmíněnými telekomunikačními operátory naleznete v tiskových zprávách, které tito operátoři sami vydali:

MetroPCS, USA

SK Telecom, South Korea

LG U+, South Korea

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

LTE mediakit: http://www.ericsson.com/thecompany/press/mediakits/lte

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě.

Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2011 činily tržby naší společnosti 226,9 miliard švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress