Vánoce 2012 jsou tu už za sedm týdnů – Chce to nápad!

Každý vánoční dárek potěší, ale některé dokáží mnohem víc. Pokud dobře vyberete, může takový dárek svého majitele těšit nejen na Vánoce, ale po celý rok, a váš blízký na vás bude vzpomínat při jeho každodenním používání. Nechte se inspirovat a udělejte někomu blízkému radost!

Pro technologické nadšence

iPad mini

Je malý, ale o nic nepřicházíte, protože jeho 7,9 palcový displej přináší srovnatelný zážitek jako velký iPad. Můžete zobrazit webstránky v prohlížeči Safari, prohlížet si své fotky a videa v jasných detailech a díky FaceTime hovorům můžete být neustále v kontaktu s rodinou a přáteli. Displej iPadu mini využívá stejnou technologii LED podsvícení, jakou používá iPad, aby na každém milimetru mohl poskytovat nádherný obraz. A i jeho velikost je ideální pro práci se statisíce aplikací vytvořenými původně pro iPad, ovšem tato menší verze se dá držet pouze v jedné ruce.

http://www.apple.com/pr/products/ipad-mini/iPad-mini.html

Apple iPod nano a touch

Po dvouleté pauze přinesl Apple čerstvý závan i do světa hudebních přehrávačů iPod. O malý kousek nám vyrostly přehrávače iPod touch, které provedením a možnostmi připomínají nový iPhone 5. Nedá se s nimi telefonovat přes SIM kartu, zato při wi-fi připojení můžete dělat téměř vše jako na iPhone. Nové iPody touch mají kvalitnější kameru iSight s rozlišením 5 megapixelů a přibyla i podpora Siri. Kromě původní bílé a černé verze jsou zde další tři moderní barevné variace. Každý touch má nyní i speciální klip pro barevný řemínek.

Do výbavy iPod nano přibyla podpora pro přehrávání videa na větším 2,5 „displeji a bezdrátové rozhraní Bluetooth. Tím se vám otevírají nové možnosti využití s doplňkovými Bluetooth periferiemi. Za zmínku stojí i nový barevný image s novým Home tlačítkem, které doplňuje dotykové ovládání iPodu. Oba modely jsou vybaveny novým Apple Lighting konektorem, který se poprvé objevil u nového iPhone 5. Budete tak moci využívat stejné periferie jako budoucí zařízení iPhone nebo iPad.

http://www.apple.com/pr/products/ipod-touch/ipod-touch.html
http://www.apple.com/pr/products/ipod-nano/ipod-nano.html

Logitech Wireless Headset H800

Aby se ani majitelé tabletů nebo smartphonů nemuseli zvukově omezovat, přináší jim Logitech špičkový skládací bezdrátový headset H800. Komunikuje s nimi přes Bluetooth, přičemž v levém sluchátku je ukryt miniaturní USB nano přijímač, pomocí kterého se dá tento headset velmi jednoduše připojit i k notebooku nebo počítači. Přepínačem na pravém sluchátku si pak zvolíte, zda chcete headset používat s PC nebo tabletem (nebo jiným Bluetooth zařízením). Na pravém sluchátku dále najdete ovládací prvky pro regulaci hlasitosti, Play / Pause, přeskakování stop a skladeb, nebo tlačítko pro zvednutí hovoru / mute pro mikrofon.

http://www.dataconsult.cz/press/logitech-ve-svete-mody-prehlidka-zena-a-tablet
http://www.dataconsult.cz/press/obdarujte-svuj-novy-ipad

Kingston Wi-Drive

Unikátní paměťový disk s kapacitou od 32GB do 128GB se hodí zejména pro uživatele zařízení od Apple, byť spolupracuje i s tablety a telefony se systémem Android nebo čtečkami Kindle. Umožňuje rozšíření kapacity přístrojů iPad, iPhone, iPod a dalších pomocí bezdrátového Wi-Fi připojení. Zároveň s ním můžete sdílet dokumenty s několika uživateli najednou na jejich vlastních zařízeních. Skvělé pro obchodní prezentace, ale i rodinný archiv.

http://www.dataconsult.cz/press/wi-drive-dalsi-moznosti-pouziti

Kingston HyperX SSD 3K

Má někdo z vašich blízkých stárnoucí notebook, který by potřeboval zvýšit rychlost? V takovém případě bude nejlepším dárkem SSD disk v praktickém balíčku, díky kterému si průměrně technologicky schopný uživatel může sám vyměnit starý pevný disk v počítači za nový. Starý disk pak poslouží jako záložní v praktickém externím pouzdře. Zrychlení počítače určitě pocítíte.

http://www.dataconsult.cz/press/hyperx-rychlost-za-skvelou-cenu

Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810

Pracují vaši blízcí dlouho do noci? Komfortní bezdrátová klávesnice s podsvícenými klávesami a inteligentní správou energie umožní pohodlné psaní, bez potřeby svítit v pokoji. Klávesnice se připojí k notebooku či PC bezdrátově prostřednictvím Bluetooth, a přestože má rozložení kláves přizpůsobené pro nový Windows 8, je kompatibilní i se zařízeními Apple (počítače, MacBook, iPad, iPhone, iPod) nebo s tablety a chytrými telefony s Androidem. Můžete ji mít připojenou až k třem zařízením najednou a pak mezi nimi jednoduše přepínat stiskem jediného tlačítka. Dobíjí se velmi snadno pomocí USB kabelu.

http://www.dataconsult.cz/press/ma-styl-a-rozumi-si-se-vsemi

Pro ty, kdo mají rádi domácí pohodu

Logitech Harmony Touch

Obýváky se staly naším moderním zábavním centrem. Máme zde na jednom místě televizor, projektor, domácí kino, zvukový systém, video rekordér, přehrávač, set-top-box, tuner, MediaBox, herní konzoli… Každé z těchto zařízení má pro větší komfort dálkový ovladač, takže konferenční stolek vypadá jako řídící středisko v NASA. Tento problém řeší nejnovější přírůstek do rodiny Logitech Harmony – univerzální programovatelný ovladač Harmony Touch. Jeho dotyková obrazovka umožňuje velmi přirozenou a snadnou obsluhu až 15 různých přístrojů, přičemž dokáže vysílat i výchozí makro příkazy (Např. jediným stlačením vypnout všechna zařízení v dosahu, nebo jediným stiskem aktivovat různé funkce na několika zařízeních naráz:  Play DVD = zapni TV, nastav program na DVD vstup, spusť přehrávač, spusť zvukový systém domácího kina, nastav příslušné parametry pro kino, uprav hlasitost a aktivuj play – vše jediným tlačítkem!). V databázi Harmony je aktuálně přes 225 000 různých modelů od více než 5 000 výrobců. Navíc se ovladač může neustále učit, takže neexistuje přístroj, který byste dnes nebo v budoucnu neuměli ovládat.

http://www.dataconsult.cz/press/domaci-zabava-na-jeden-dotyk

Apple TV

Malá krabička v příjemném moderním Apple designu rozšíří možnosti každého televizoru. Umožňuje totiž jednoduchý bezdrátový stream videa, hudby nebo fotografií z počítačů a zařízení iPhone a iPad. Umí také přistupovat ke službě iTunes, kde si můžete půjčovat nebo přímo nakupovat digitální filmy, seriály, hudbu. iTunes je v současnosti největší digitální knihovnou na světě s množstvím exkluzivního obsahu, který jinde nenajdete.

http://www.apple.com/pr/products/apple-tv/apple-tv.html

Logitech Speaker System Z906

Mluvit o Z906 jen jako o reproduktorech nelze, protože jde o komplexní zvukový systém, který najde své uplatnění i v obýváku jako systém pro ozvučení domácího kina nebo herní konzole. Tato 5 +1 kanálová sestava s mohutným subwooferem má navíc certifikát kvality THX, který ji předurčuje pro špičkové ozvučení hollywoodských filmů. Systém je dodáván s přehledným ovládacím panelem a miniaturním dálkovým ovládáním pro pohodlné nastavování. Kromě několika základních analogových vstupů má i dva digitální optické vstupy, takže na tento systém můžete připojit celkem až 6 zařízení najednou.

http://old.dataconsult.cz/images/articles/Custom_format_Z906_CONTROL_FRONT.jpg http://www.gigatech.cz/data/foto/%7B5F356A66-A916-4E30-AF04-FA0A9A065C0D%7D_V.jpg

Logitech Wireless Speaker Adapter for Bluetooth Audio Devices

Žijeme ve světě, kde je vše bezdrátové. Vzduchem umíme poslat z jednoho zařízení do druhého video, fotky i hudbu. Máte i vy doma kvalitní reproduktory, které jsou sice starší, ale rozhodně nepatří do starého železa? Pak jim můžete dopřát velmi jednoduchý upgrade, který promění jakékoliv analogové reproduktory na bezdrátové Bluetooth reproduktory. Hudbu z mobilního telefonu, tabletu, či notebooku budete moci přehrávat bez otravného připojování kabelů.

http://dataconsult-old.youngmedia.cz/cz/public-relations/bluetooth-spojka-pro-vasi-hudbu/

NESCAFÉ DOLCE GUSTO Piccolo Prada Dots

Vychutnejte si kávu z veselého kávovaru NESCAFÉ DOLCE GUSTO Piccolo Prada Dots. Jeho design navrhla slavná španělská návrhářka Agatha Ruiz de la Prada, která je známá svou láskou k barvám a jednoduchým tvarům. Po úspěšné loňské spolupráci navrhla Agatha pro tento rok hravý design kávovaru s barevnými puntíky. A aby toho nebylo málo, můžete si k přístroji pořídit i kolekci espreso šálků ve stejném designu. Kávovary NESCAFÉ DOLCE GUSTO, tedy i model Piccolo Prada Dots, jsou kávovary na kapsle, které jako jediné umožňují přípravu jak horkých, tak i studených nápojů. Můžete vybírat z 27 různých nápojových variant. Mezi další výhody patří zejména velmi rychlá, čistá a snadná příprava nápojů. Tlak čerpadla 15 barů, který je srovnatelný s profesionálními espreso přístroji, umožní přípravu kávy na nejvyšší úrovni.

http://www.dataconsult.cz/press/puntikovane-nescafe-dolce-gusto

NESCAFÉ DOLCE GUSTO Circolo automat

Vytvořte si domácí kavárnu s designovým kávovarem NESCAFÉ DOLCE GUSTO Circolo od značky Krups. Kávovar Circolo získal dvě prestižní ceny – Red Dot Design Award a iF Design. Tento automat se systémem Play&Select sám zastaví tok vody podle připravovaného nápoje. Stačí na vrchní straně kávovaru navolit pomocí kolečka, tzv. mouse wheel, počet čárek, které jsou viditelně vyznačeny na každé kapsli. Přístroj je speciálně navržen tak, aby příprava kávy byla rychlá, čistá, jednoduchá a hravá. Vybírat můžete z 27 různých variant nápojů – od Espressa přes čokoládu Nesquik až po kořeněný černý čaj s mlékem Chai Tea Latte. Jako jediný kapslový systém na trhu umožňuje také přípravu studených nápojů.

http://www.dataconsult.cz/press/genialni-kavovar-genio

Pro hráče

Kingston DataTraveler HyperX

Máte doma náruživého hráče nebo studenta, který často přenáší na flash disku filmy, fotografie, hudbu a jiný objemný obsah? Tak mu udělejte radost se super rychlým diskem s rozhraním USB 3.0, který ho nebude zdržovat a omezovat. Kapacita 64 až 256 GB také potěší.

http://www.dataconsult.cz/press/flash-disk-ve-stylu-hyperx

Logitech G600 MMO Gaming Mouse

Nová herní myš G600 je určená primárně pro hráče her typu MMO. Má totiž až 20 programovatelných tlačítek, které vám v online hře mohou doslova zachránit život. Ačkoliv se zdá 20 hodně na ovládání jednou rukou, opak je pravdou. Myš má ergonomický tvar s designem, který vašim prstům sám pomůže najít to správné tlačítko jen pomocí hmatu. Myš je k dispozici v bílé a černé barvě a má barevné podsvícení všech tlačítek, které si může měnit uživatel podle herního profilu nebo jen tak, podle aktuální nálady.

http://dataconsult.cz/press/herni-mys-pro-online-souboje

Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard

Tato unikátní mechanická herní klávesnice byla postavena pro profesionální PC hráče. Má mimořádně tiché a přesné klávesy a má i několik speciálních programovatelných kláves pro extra příkazy a herní makra. Klávesnice má dvouzónové podsvícení a kopu vychytávek pro hráče, takže bude tím správným dárkem i pro toho nejnáročnějšího „gamera“.
http://www.dataconsult.cz/press/busit-do-ni-muzete-jak-chcete

Pro každého

Kingston microSDXC 64GB

Zdá se, že hitem letošních Vánoc budou tablety, a to nejen od společnosti Apple. Mnoho chytrých telefonů a tabletů dnes trpí nedostatkem paměťové kapacity pro hudbu, filmy, fotografie a hry. Malá paměťová karta s ohromnou kapacitou 64GB může být nenápadným, ale přesto neocenitelným dárkem. Použije ji totiž skoro každý, nic tím nezkazíte!

http://www.dataconsult.cz/press/pripravena-pro-dobu-tabletu

Logitech Speaker System Z553

Nechte se obklopit zvukem z jednoho až tří zařízení, které můžete připojit najednou k těmto stylovým reproduktorům. Kromě netradičního designu získáte křišťálově čistý zvuk s výkonným subwooferem pro skvělou akustiku. Díky tomu se budete moci naplno ponořit do vaší zábavy a vychutnat si zvuk z počítače, notebooku, přehrávače DVD, herní konzole, MP3, telefonu.

http://www.logitech.com/cs-cz/speakers-audio/home-pc-speakers/speaker-system-z553

Logitech Stereo Headset H150

Sluchátka s otočným mikrofonem se ideálně hodí pro poslech hudby i komunikaci přes internet. K dispozici v několika veselých barvách.

http://www.dataconsult.cz/cz/public-relations/dejte-hlavy-dohromady/

Kingston DataTraveler GE 9

Stylový, štíhlý flash disk s kapacitou 8GB a 16GB je skutečným šperkem, protože má pouzdro pozlacené 24karátovým zlatem, díky čemuž se dá využít nejen pro ukládání dat, dokumentů, nebo fotografií, ale i jako módní doplněk. K dispozici je také v provedení z nerezové oceli. Za svůj minimalistický design se stal disk v roce 2012 vítězem soutěže průmyslového designu Red Dot Industrial Design.

http://www.kingston.com/us/usb/personal_business#dtge9

Logitech Washable Keyboard K310

Počítačová klávesnice je jedním z nejšpinavějších míst naší domácnosti nebo kanceláře. Právě proto populární švýcarský výrobce periferií vyrobil omyvatelnou klávesnici Logitech Washable Keyboard K310i. Můžete z ní jen zlehka setřít prach, ale zároveň jí můžete dopřát důkladnou očistu např. v kuchyňském dřezu nebo ve vaně, protože klávesnici můžete ponořit až do hloubky 30 cm. Má praktické výtokové otvory, díky kterým rychleji schne, a popisky dělané laserem a se speciálním UV potahem, který chrání písmenka, aby při koupeli nevybledly.

http://www.dataconsult.cz/press/klavesnice-ktera-miluje-koupel