Canon představil nové objektivy EF 2470mm f/4L IS USM a EF 35mm f/2 IS USM

PRAHA, 7. listopadu 2012 – Canon rozšířil svou světoznámou řadu EF objektivů o dva modely EF 24-70mm f/4L IS USM a EF 35mm f/2 IS USM, které jsou navrženy pro fotografické nadšence a profesionály. Obě novinky mají kompaktní design a prvotřídní technologie a jsou ideální pro reportážní fotografie, portréty nebo fotografie z cest. (TZ)

Nové objektivy jsou ideální pro digitální zrcadlovku EOS 6D. Oba objektivy využívají nejnovější technologie Canon a poskytují vynikající výsledky. Mají asferické čočky, povrchovou úpravu Super Spectra, špičkovou technologii stabilizace obrazu a ultrazvukový motorek pro superrychlé automatické ostření a vynikající optický výkon. Objektiv EF 24-70mm f/4L IS USM je nejnovější objektiv s hybridní stabilizací obrazu pro ostré snímky z jakékoli vzdálenosti, včetně makro fotografií.

EF 24-70mm f/4L IS USM – vysoký výkon, flexibilita a hybridní IS

EF 24-70mm f/4L IS USM je nejnovějším přírůstkem elitní řady L a rozšiřuje řadu EF objektivů se standardním zoomem, které jsou určené jak pro profesionální, tak i pro amatérské fotografy. Je ideální pro reportážní a svatební fotografie, jelikož kombinuje základní rozsah ohniskových vzdáleností s konstrukční kvalitou prémiové řady L. Bez ohledu na situace jsou výsledkem vždy ostré snímky v profesionální kvalitě. Nová makro funkce optimalizuje umístění čoček v objektivu při focení v režimu makro a umožňuje fotografování při maximálním zvětšení 0,7x, díky čemuž nemusí mít fotografové u sebe speciální makro objektivy.

Jedná se o prvotřídní optický systém, který má dva asferické prvky a dvě čočky s ultra nízkým rozptylem (UD). Každá čočka má povrchovou úpravu Super Spectra pro minimalizaci chromatické aberace, barevné neostrosti a záblesků. Pevná světelnost f/4 v celém rozsahu zoomu poskytuje fotografům mimořádnou kreativní kontrolu a umožňuje rozmazání pozadí při všech ohniskových vzdálenostech. Kruhová clona s devíti lamelami pomáhá vyniknout objektům a vytváří krásné fotografie s umělecky rozostřeným pozadím.

EF 24-70mm f/4L IS USM má nově vyvinutý systém stabilizace obrazu, který zaručuje ostré snímky v celém rozsahu zoomu. Při focení v režimu makro nabízí pokročilý optický stabilizátor obrazu, 4krokovou korekci a hybridní stabilizátor obrazu a koriguje pohyb posunu objektivu a úhlový pohyb. Výsledkem jsou stabilní záběry.

Super rychlé automatické ostření zaručuje malý kruhový ultrazvukový motorek (USM). Kombinace vysoce výkonného procesoru, pokročilých algoritmů automatického ostření a USM technologie poskytuje přesné, tiché a ultracitlivé automatické ostření. Plně manuální ostření umožňuje provedení úprav, i když je zapnuto automatické ostření.

Objektiv EF 24-70mm f/4L IS USM je konstruován pro snadné používání. Vnější obal je opatřen kvalitním povlakem z kůže a zaostřovací a zoomovací prvky byly optimalizovány pro maximální efektivitu. Navíc konstrukce se zvýšenou odolností proti vlhkosti a prachu a možnost uzamčení zabraňují poničení objektivu při přepravě a fluórová povrchová vrstva minimalizuje množství prachu, špíny a otisky prstů, které ulpívají na přední a zadní čočce. To snižuje potřebu čistit čočky a zaručuje mimořádnou kvalitu obrazu.

EF 35mm f/2 IS USM pro širší pohled na svět

Nový objektiv EF 35mm f/2 IS USM je navržen tak, aby poskytl vynikající flexibilitu, která umožňuje fotografům zachytit ještě širší škálu scén a objektů v širokoúhlém záběru. Jedná se o první 35mm objektiv s optickou stabilizací obrazu, která kombinuje vysoce kvalitní optiku, prvotřídní výkon a lehký kompaktní design. Ohnisková vzdálenost 35mm také umožňuje zachytit vše od portrétů zblízka až po širokoúhlé krajiny, takže je ideálním pomocníkem na cestách nebo při reportážní fotografii.

Pokročilé parametry nabízí fotografům velkou flexibilitu při fotografování scén a objektů z širších úhlů. Pevná světelnost f/2 umožňuje fotografům prozkoumat malou hloubku ostrosti a 4krokový optický stabilizátor obrazu poskytuje ostré snímky i při špatných světelných podmínkách. Objektiv má také inteligentní detekci panningu. Stabilizátor obrazu automaticky zapne panning režim a umožní uživateli zachytit pohyb s větší přesností.

EF 35mm f/2 IS USM je navržen, aby poskytoval výjimečnou kvalitu obrazu. Objektiv je vybaven asferickým optickým členem GMo  (aspherical glass-moulded element), který je umístěn v zadní části, aby korigoval vady celého optického systému. Současně je každý díl opatřen povrchovou úpravou Super Spectra, která snižuje odlesky a reflexy. Zajišťuje vynikající vyvážení barev a snižuje potřebu dalšího zpracování snímku. Kombinace USM a vysokého výkonu procesoru poskytuje rychlé automatické ostření. Plně manuální ostření je k dispozici pro uživatele, kteří chtějí mít maximální kontrolu.

Nové krytky objektivů pro větší pohodlí

Oba nové objektivy mají nové Mark II krytky s úchytem v centru krytu na rozdíl od klasického uchycení po obvodu. Jednoduché stlačení páček umožňuje rychlé sejmutí a nasazení krytky, což uživatelé ocení při použití sluneční clony. Od ledna 2013 budou nové krytky u všech objektivů EF, zároveň bude možné si je pořídit samostatně.

EF 24-70mm f/4L IS USM – základní charakteristika:

Vysoce kvalitní 24-70mm objektiv se světelností f/4

Lehký design

Zabudovaný stabilizátor obrazu

Makro funkce

Odolný proti prachu/vlhku

EF 35mm f/2 IS USM – základní charakteristika:

35mm širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností

4krokový stabilizátor obrazu

Rychlá maximální clona f/2

Kompaktní velikost a design

Kruhová clona

 

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.