Aplikace Topfun se stala součástí Philips Smart TV

Praha, 6. listopadu 2012 – Společnost TP Vision a Topfun Media oznamují uvedení první a největší české on-line videopůjčovny Topfun do světa Philips Smart TV. Uživatelé televizorů Philips s platformou Smart TV získají tímto spojením možnost vybrat si ze široké palety filmů v teple svého domova. Jako bonus navíc dostanou 150 filmů na tři měsíce zcela zdarma. (TZ)

Jedním hlavních lákadel platformy Smart TV je ve světě stále oblíbenější služba Video od Demand (VoD) neboli on-line videopůjčovnu. Diváci tak nevolí pouze mezi sledováním aktuálního televizního vysílání, zakoupení filmů či seriálů na digitálních nosičích nebo jejich půjčení ve videopůjčovně. Nově si mohou v teple svých domovů vybrat z obrovské nabídky filmů a zvolený film ihned pustit. Díky Smart TV je tato služba integrovaná přímo v televizoru, není proto třeba připojovat televizor k počítači nebo k externí krabičce s vlastním ovladačem.

Na poptávku po této službě na českém trhu jako první zareagovala společnost Topfun Media a.s., jenž je dodnes největším poskytovatelem on-line videí v ČR. Nabídka firmy Topfun je široká – zapůjčit si lze jednotlivé filmy jako v klasické půjčovně, nebo si aktivovat jeden z nabízených speciálně zvýhodněných balíčků.

Od listopadu je aplikace Topfun dostupná na televizorech Philips s platformou Smart TV. Přímo pro Topfun byla vyvinuta aplikace, do níž se uživatelé dostanou jediným kliknutím na ikonku aplikace v hlavní nabídce (home page) Smart. Široká nabídka titulů je v této aplikaci přehledně roztříděna podle žánrů.

Zároveň s novou aplikací Philips nabízí pro ty, kteří si zakoupí televizor Philips od listopadu 2012 do 31. ledna 2013 možnost využití akce 150 filmů po tři měsíce zdarma, neboli 50 filmů měsíčně. Detaily akce jsou zveřejněny na www.philips.cz. Smart TV již není doménou jen těch nejdražších modelů Philips, tato nabídka platí pro televizory již od řady 4000.

O Philips Smart TV

Označení Philips Smart TV představuje platformu, díky níž mají uživatelé televizorů Philips možnost užívat nejrůznější pokročilé funkce a aplikace, které dříve spadaly spíše do oblasti počítačů a chytrých telefonů. Televizory disponující technologií Philips Smart TV umožňují naprosto otevřené surfování po internetu, komunikaci přes sociální sítě, jakými jsou Skype, Facebook, Twitter a další. Velmi zajímavou funkcí je nahrávání vysílání na média připojená přes USB. Díky tomu lze libovolně nahrávat televizní vysílání nebo zmáčknout pauzu a sledovat vysílání od místa přerušení. Novinkou Smart TV je také obousměrné propojení s mobilními zařízeními a domácí sítí a mnoho dalšího. Opět velmi jednoduše lze obrázky a filmy odesílat z propojených zařízení do televizoru a naopak informace či dokonce obraz z televize vysílat do mobilních zařízení.

O společnosti TP Vision

Společnost TP Vision je silným hráčem zaměřeným na oblast vizuální digitální zábavy. TP Vision se zaměřuje na vývoj, výrobu a marketing televizorů Philips v Evropě, Rusku, na Středním Východě, v Brazílii, Argentině, Uruguaji, Paraguaji a vybraných státech Asie a Tichomoří. V TP Vision se spojuje dokonalý design a zkušenosti v oblasti inovací Philips TV s precizní výrobou, flexibilitou a rychlostí TPV. Díky tomuto spojení společnost přináší na trh vysoce kvalitní televizní přístroje: chytré a snadno ovladatelné s důrazem na sofistikovanost, např. nové materiály a tenký design. Společnost při vývoji svých přístrojů myslí na to, aby uživatelům přinášely jen výjimečné televizní zážitky. S televizory Philips se TP Vision stala světovou jedničkou v oblasti prodeje hotelových televizí. TP Vision založená v holandském Amsterdamu je exkluzivním držitelem licence značky Philips TV ve všech zmíněných státech. Společnost vlastní 70% TPV a ze 30% Royal Philips Electronics, se sídlem v Nizozemí. TP Vision zaměstnává takřka 3300 lidí na několika místech po celém světě.

O společnosti Topfun Media

Společnost Topfun Media a.s. je provozovatelem největší internetové videopůjčovny působící v České a Slovenské republice. Topfun si klade za cíl nabídnout svým zákazníkům co nejširší škálu filmů všech filmových studií a distributorů. Topfun je nejdéle působící videopůjčovnou na tomto teritoriu. Služba odstartovala 15. 6. 2006 a za to dobu Topfun navázal strategická partnerství s 9 IPTV partnery, mezi něž patří například společnosti Orange, Slovak Telekom, SmartComp a další. Též spolupracuje s webovými portály, TV společnostmi a filmovými studii. Svůj obsah nyní dodává na Topfun 50 poskytovatelů z řad distributorů, producentů a filmových studií jako jsou například Universal Pictures, Warner Bros a Sony Entertainment. Topfun nabízí své služby prostřednictvím webu, IPTV sítí a na Smart TV. Dále také na přenosných zařízení s operačním systémem Android, iOS a Windows Phone, satelitním přijímači Humax a další.

Obsah tiskových zpráv je platný ve chvíli jejich uveřejnění a může se měnit bez dalšího upozornění. Všechny ochranné známky obsažené v této tiskové zprávě jsou majetkem příslušných vlastníků.

Máte-li zájem o další materiály, fotografie, videa či náhledy, navštivte prosím TP Vision press room na adrese: http://www.philips.cz/c/televizory/26287/cat/ či http://philips.knowdigital.cz/