Společnost Accenture získala ocenění Společensky prospěšný projekt 2012

Praha – 9. listopadu 2012 – Maurizio Barini, generální ředitel, společně s Alenou Sochorovou, výkonnou ředitelkou pro telekomunikace, převzal ocenění Top odpovědná firma roku 2012 za projekt Accenture Academy. (TZ)

Na projektu Accenture Academy, zahájeném na jaře roku 2011, spolupracuje společnost Accenture s Nadací Terezy Maxové dětem. Cílem projektu, kterým prošlo v letošním roce 70 mladých lidí, je zvýšení zaměstnanosti a tím i kvality života mladých lidí z dětských domovů. Absolventi Accenture Academy odcházejí do života s jasnější představou o své budoucnosti i osobním rozvoji a například vědí, jak si zajistit práci či vlastní bydlení. V rámci Accenture Academy získávají mladí lidé praktické zkušenosti nutné k zajištění zaměstnání, jako jsou například přípravy na pohovory, prezentační dovednosti, finanční gramotnost.

„Jako silná korporace jsme si vědomi své společenské zodpovědnosti. Již od dob založení pobočky Accenture v České republice proto podporujeme kulturní a společenské akce, vzdělávání dětí a individuálně pomáháme handicapovaným lidem,“ řekl Maurizio Barini, generální ředitel českého zastoupení společnosti Accenture. „V roce 2007 jsme zahájili strategickou spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem s cílem podporovat vzdělávání dětí vyrůstajících mimo svou biologickou rodinu a umožnit jim tak kvalitnější život. Velice si ceníme uznání, kterého se dostalo společnosti Accenture za společensky prospěšný projekt 2012. Získané ocenění potvrzuje, že náš projekt Accenture Academy, zaměřený na vzdělávání a pomoc při začlenění mladých lidí do pracovního života, má hlubší smysl. Osobně mě přitom nejvíce těší, že se do projektu zapojuje stále více našich zaměstnanců, kteří věnují svůj volný čas dobré věci.“

Accenture ctí svůj závazek a bude i nadále hledat cesty jak poskytnout své vědomosti, schopnosti i materiální pomoc těm, kteří ji nejvíce potřebují. Společnost Accenture rozvíjí i další charitativní aktivity. V rámci nového projektu věnuje Accenture své znalosti, schopnosti i metodiky konkrétním inciativám neziskových organizací, stejně jako to dělá u projektů pro své zákazníky. Společnost Accenture již v České republice vybrala několik charitativních organizací pro spolupráci a úspěšně podpořila první dva pro bono projekty svými konzultacemi v oblasti řízení vztahů se zákazníky a business procesů.

„Jsem velice ráda, že projekt Accenture Academy efektivně reaguje na bílé místo, jímž je aktivní pomoc a zvýšení šancí na získání zaměstnání mladých lidí po odchodu z dětských domovů. Právě oni patří k jedné z nejzranitelnějších částí populace. Projekt je nejen teoreticky připravuje na to, co je čeká, ale nabízí i reálná pracovní místa či brigády.,“ dodala Tereza Maxová, zakladatelka a patronka Nadace Terezy Maxové dětem.

Statistiky výsledků (součet za rok 2011-2012):

Simulace pohovoru v Accenture (červen 2012): 16 mladých lidí

Brigády: 63 mladých lidí

Zaměstnání získalo: 10 mladých lidí

O společnosti Accenture

Accenture je globální společnost poskytující manažerské poradenství, technologické služby a outsourcing s více než 257 000 zaměstnanci, obsluhujícími klienty ve více než 120 zemích. Díky kombinaci jedinečných zkušeností a komplexních znalostí napříč všemi odvětvími a podnikovými funkcemi i rozsáhlému výzkumu nejúspěšnějších světových firem, spolupracuje Accenture se svými klienty tak, aby jim pomohla stát se vysoce výkonnými organizacemi jak v oblasti podnikání, tak ve veřejném sektoru. Tržby společnosti dosáhly 27,9 miliardy USD za fiskální rok končící 31. srpnem 2012. V České republice byla v Praze založena pobočka v roce 1991. V současné době zaměstnává v tuzemsku společnost Accenture přibližně 1 900 pracovníků ve třech divizích.
Další informace můžete najít na stránce www.accenture.cz.