Nová verze VIPRE Antivirus Business od GFI Software nabízí podnikům správu aktualizací a mobilních zařízení

PRAHA – 21. listopadu 2012 – Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), uvedla nejnovější verzi VIPRE Business, který jako první antivirový produkt ve své kategorii poskytuje SMB firmám funkcionalitu antiviru, správy aktualizací (patch management) a správy mobilních zařízení v jednom řešení. Navíc na českém trhu budou moci všechny IT společnosti, které projeví zájem nabízet GFI VIPRE Antivirus Business svým zákazníkům, využít nabídky instalovat novou verzi v celé své firmě pro vlastní využití zcela zdarma. A to bez jakýchkoli dalších závazků, komplikovaných smluv a požadavků na výši prodejů. (TZ)

Nejnovější verze VIPRE Business Premium reaguje na nejpalčivější bezpečnostní výzvy, kterým dnes čelí administrátoři, což jsou především zranitelnosti softwaru třetích stran, které podle zdrojů GFI zapříčiňují až 75 % malwarových a virových infekcí ohrožujících sítě SMB společností.

„Správa aktualizací integrovaná ve VIPRE Business Premium nám umožnila provést více než 600 jednotlivých aktualizací na téměř 200 počítačích během pouhých několika dní,“ řekl Chad Skinner, IT manažer společnosti Lehi City Corporation. „To řádově zvyšuje zabezpečení našich počítačů a umožňuje našim IT pracovníkům se věnovat jiným důležitým úkolům.“

Malé a středně velké společnosti rovněž čelí výzvám v oblasti správy nejrůznějších mobilních zařízení s odlišnými operačními systémy, což generuje nové bezpečnostní hrozby, které před pár lety neexistovaly. Analytická společnost Gartner nedávno předpověděla, že do roku 2017 bude muset 90 % podniků podporovat dva nebo více mobilních operačních platforem a 65 % podniků bude muset zavést nějaký systém pro správu mobilních zařízení (MDM), aby minimalizovaly bezpečnostní problémy v souvislosti s trendem BYOD (Bring Your Own Device), kdy zaměstnanci využívají v práci svá vlastní mobilní zařízení. Tvůrci malwaru si jsou tohoto trendu vědomi a aktivně se nyní na tato zařízení zaměřují.

VIPRE Business tyto výzvy řeší nabídkou centrální správy antiviru, díky které mohou administrátoři centrálně řídit antivirovou ochranu zařízení typu PC, Mac a Android a chytrých telefonů a tabletů iPhone, iPad a Android. VIPRE Business ve verzi Premium rovněž zahrnuje integrovanou správu aktualizací (patch management), firewall, blokování škodlivých webových stránek a anti-phishingový filtr. Funkce pro správu aktualizací ve verzi Premium automaticky hledá a aktualizuje zastaralý software. Rovněž zobrazuje stav služby Windows Update na každém počítači a dokáže tuto službu zapnout v případě, že není aktivní.

„Jednou z nejméně oblíbených činností v mé práci je otravování uživatelů s aktualizacemi. Jakýkoliv způsob, který by mi umožnil se vyhnout tomuto úkolu, je pro mě doslova darem z nebes,“ řekl Michael Ruf, IT manažer ze společnosti Interstate Cold Storage. „VIPRE Business Premium aktualizuje zcela automaticky, a tak pracuje přesně podle mých představ – bez restartů, instalačních oken či vyskakujících hlášení.“

„Naši zákazníci nám kladou na srdce, abychom se nestali výrobcem „bloatwaru“ (tj. nabobtnalého softwaru s mnoha zbytečnými funkcemi), jako řada jiných softwarových dodavatelů na trhu. Bereme jejich požadavky naprosto vážně, a proto naše společnost do nové verze VIPRE přidala jen nezbytné a žádané funkcionality a zároveň zvýšila výkonnost antivirového jádra,“ řekl Martin Říha, ředitel pro strategii GFI Česká republika a Slovensko. „Zpětná vazba zákazníků je velmi pozitivní – automatizací správy aktualizací a správy mobilních zařízení prostřednictvím centrální konzole umožňujeme IT administrátorům nejen maximalizovat jejich vlastní efektivitu, ale také všech jejich uživatelů. Navíc jsme pro české poskytovatele IT služeb připravili nabídku instalace VIPRE Business na rok zcela zdarma, aby si mohli výhody nové verze vyzkoušet sami a poté kvalifikovaně nabízet svým zákazníkům.“

Nové funkce VIPRE Business zahrnují:

Patch management – automatické aktualizace zastaralého softwaru prostřednictvím integrované funkcionality pro patch management (dostupné ve verzi Premium)

Správa mobilních zařízení – zajištuje integritu podnikových dat se vzdáleným přístupem pro chytré telefony a tablety. Ochrana platformy Android zahrnuje antivirus, vzdálený poplach a lokalizační funkce, ochrana zařízení iPad a iPhone obsahuje možnost vzdáleného uzamčení a vynucení hesla.

Zabezpečení desktopů a notebooků platformy Mac – udržuje počítače Mac zabezpečené, přičemž obsahuje možnost konfigurace a centrální správy antiviru na těchto zařízeních přímo z konzole VIPRE.

Identifikace nechráněných a infikovaných PC na síti – identifikuje nechráněné počítače a upozorňuje administrátory.

Automatické odstranění existujícího antivirového softwaru – eliminuje konflikty na síti během instalace automatickým odstraněním existujících antivirových řešení

Kontrola výměnných médií – automaticky kontroluje USB paměti a další výměnná média ihned po připojení do PC s cílem zamezit případné infekci.

Nepodceňujte skryté náklady bloatwaru

Většina antivirových řešení spotřebovává velký podíl výkonu procesoru, čímž snižuje produktivitu zaměstnanců. Podle průzkumu GFI Software a s využitím statistik amerického úřadu práce se ukazuje, že antivirové řešení náročné na výpočetní výkon může podniky stát až 1 000 dolarů ročně na každého pracovníka v důsledku snížení produktivity jeho práce. VIPRE je optimalizován pro rychlé skenování, přičemž chrání proti všem typům malwaru bez potřeby velkého výpočetního výkonu či zpomalování počítače.

Cena a dostupnost

VIPRE Antivirus Business a VIPRE Business Premium jsou dostupné nyní. Cena roční licence základní verze pro 10 pracovních stanic činí 4.872,- Kč, ve verzi Premium stojí 5.841,- Kč. Všechny licence zahrnují pravidelné aktualizace virových hrozeb, softwarové upgrady a technickou podporu po telefonu, e-mailu, chatu či diskusních fórech.

Pro více informací o VIPRE Antivirus Business navštivte prosím http://www.gfi.cz/business-antivirus-software, klikněte zde pro 30 denní trial verzi nebo pošlete e-mail na obchod@gfi.cz.

O GFI Česká republika a Slovensko

GFI je na českém a slovenském trhu zastoupena pobočkou GFI Česká republika a Slovensko se sídlem v Hradci Králové, jež dodává produkty a řešení GFI prostřednictvím rozsáhlé sítě svých autorizovaných prodejců. Vedle nabídky on-premise řešení koncovým zákazníkům dodává také infrastrukturu poskytovatelům řízených služeb umožňující zvýšit jejich obrat a koncovým zákazníkům využívat výhod cloudových řešení. GFI Česká republika a Slovensko poskytuje také servisní služby a služby technické podpory. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.cz.

O GFI

GFI Software je předním softwarovým vývojářem. Malým a středním podnikům nabízí jednotný zdroj řešení pro oblast webové a emailové bezpečnosti, archivace, zálohování a faxování, síťového a bezpečnostního softwaru i hostovaných technologií. Produkty GFI jsou dostupné formou softwaru, v rámci cloud architektury (model SaaS) nebo jako hybridní řešení nabízející to nejlepší z obou těchto modelů. Díky technologiím s řadou ocenění, vstřícné cenové politice a silnému zaměření na požadavky SMB sektoru uspokojuje GFI potřeby produktivity a kontinuity vyžadované podniky po celém světě. Společnost má pobočky v USA, Velké Británii (Londýn a Dundee), Rakousku, České republice, Austrálii, Filipínách, na Maltě a dalších částech světa, které se starají o stovky tisíc instalací. Obchodní model společnosti GFI je postaven na nepřímém prodeji přes partnerský kanál čítající celosvětově tisíce partnerů. Společnost je také Microsoft Gold Certified Partnerem. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.com.

Pro více informací:

Prosím kontaktujte pana Martina Říhu na martin.riha@gfi.cz nebo PR konzultanta GFI na press@gfi.cz.

GFI Česká republika a Slovensko: Tel: +420 495 705 705; Fax: +420 495 705 780; URL: http://www.gfi.cz.