Dnes ve 12:00 startuje „Den dopravy zdarma“, zájem e-shopů předčil očekávání, zapojených do akce je 629 eshopů

Populární „Den dopravy zdarma“, který již několik let funguje ve světových e-shopech, odstartuje dnes, 27. listopadu, i v České republice. „Den dopravy zdarma“, při kterém zákazníci ušetří přes 2 miliony korun na dopravě, připravily pro internetové uživatele české e-shopy ve spolupráci s nákupním rádcem Heureka.cz. Ušetřit na dopravném mohou zákazníci v 629 zapojených ověřených e-shopech, mimo jiné v Alza.cz, Kasa.cz, Parfums.cz, Hodinky.cz nebo T. S. Bohemia. „Den dopravy zdarma“ potrvá do dvanácté hodiny následujícího dne, tj. 28. listopadu. (TZ)

K nákupu vánočních dárků v letošním roce využije e-shopy 96 % uživatelů internetu, kteří v předvánočním období v e-shopech denně utratí okolo 300 miliónů korun. Částečně ulevit českým peněženkám může premiéra akce „Den dopravy zdarma“. Ta se uskuteční dnes, 27. listopadu a mohou se do ní zapojit e-shopy s certifikátem Ověřeno zákazníky.

V e-shopech zapojených do této akce se v tomto období denně uskuteční okolo 30 000 objednávek, při kterých zákazníci na dopravném utratí více než 2 miliony korun denně. „Jsme příjemně překvapeni zájmem e-shopů, zapojilo se jich opravdu hodně. Věříme, že obrovský zájem bude i mezi nakupujícími. Den dopravy zdarma je pro ně ideální příležitost pro nákup vánočních dárků, ušetří na poštovném a zároveň nakoupí v ověřených obchodech,“ říká Kamil Demuth z internetového rádce Heureka.cz. Už při premiérovém ročníku se odhaduje, že počet objednávek vzroste díky dopravě zdarma o desítky procent. V průměru lidé ušetří na jedné objednávce dopravou zdarma přes 100 Kč.

Inspirací pro Den dopravy zdarma je Freeshippingday.com, který vznikl ve Spojených státech a letos bude probíhat už pátý ročník, který se stejně jako v minulých letech setkává s velkým zájmem e-shopů i samotných zákazníků.

Do akce Den dopravy zdarma se mohly zapojit pouze e-shopy, které mají certifikát Ověřeno zákazníky. „Služba Ověřeno zákazníky zajišťuje nezávislé hodnocení e-shopů pouze od jejich reálných zákazníků. Obchody, které v této služby získaly relevantní počet kladných hodnocení, získávají certifikát Ověřeno zákazníky, který je pro nakupující znakem kvalitního a spolehlivého obchodu. Zákazníci tak mohou v těchto obchodech nakupovat bezpečně a při Dni dopravy zdarma navíc ušetří na dopravném,” vysvětluje Demuth.

Seznam obchodů, které jsou do akce zapojeny, naleznou zákazníci na www.dendopravyzdarma.cz. Tyto obchody budou označeny speciální ikonkou “Doprava zdarma” i na nákupním rádci Heureka.cz.