Nová aplikace Autodesk FormIt poskytuje stavebním profesionálům rychlejší koncepční navrhování a tvarování

PRAHA, 3. prosince 2012 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, uvedla na trh Autodesk FormIt, novou mobilní aplikaci zdarma*, která umožňuje stavebním profesionálům vytvářet, analyzovat a sdílet nové nápady a tvary. Aplikace, vyvinutá pro zařízení iPad, umožňuje uživatelům nejrůznějších úrovní odbornosti digitálně zachytit stavební nápady s podporou postupů Building Information Modeling (BIM) v nejranějších fázích tvorby návrhu. Autodesk FormIt byla uvedena u příležitosti zahájení Autodesk University v Las Vegas. (TZ)

„Lidé dnes pracují stále více na cestách a Autodesk FormIt jim pomáhá digitálně zachycovat stavební koncepty kdykoliv a kdekoliv je cokoliv napadne,“ řekl Nicolas Mangon, senior director pro strategii a marketing AEC ve společnosti Autodesk. „Namísto kreslení poznámek a skicování na papírových ubrouscích FormIt umožňuje uživatelům vytvářet nápady přímo na svém iPadu a poté je sdílet s dalšími uživateli prostřednictvím služby Autodesk 360 pro další spolupráci a analýzy.“

Autodesk FormIt využívá reálných informací z terénu tak, aby pomohl uživatelům tvořit v kontextu a rozhodovat již v počáteční fázi navrhování nad skutečnými stavebními daty. Autodesk Formit umožňuje uživatelům:

  • Tvořit originální návrhy na mobilních zařízeních a dále je rozvíjet prostřednictvím BIM postupů na desktopových aplikacích typu Autodesk Revit a Vasari, jež je nyní k dispozici v beta verzi,

  • Modelovat tvary z galerie forem a manipulovat s návrhy pouhými prsty,

  • Mít přístup k reálným informacím z terénu umožňující nastavit přesné umístění projektu a modelovat tvary návrhu v kontextu k navržené lokalitě,

  • Rozhodovat se v rané fázi návrhu,

  • Ukládat a sdílet návrhy v cloudu s využitím webových služeb Autodesk 360**.

Aplikace Autodesk FormIt je k dispozici pro iPad zdarma v online prodejně App Store na https://itunes.apple.com/us/app/autodesk-formit/id575282599?mt=8&ls=1. Pro více informací o Autodesk FormIt a dalších mobilních aplikacích Autodesk prosím navštivte http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc/index?siteID=123112&id=16953811.

O Autodesk University

Autodesk University je každoroční série osobních a virtuálních uživatelských konferencí, jejíž vlajkovou lodí je konference Autodesk University v Las Vegas. Další konference se konají v Japonsku, Brazílii, Rusku, Německu a Číně. Tyto konference jsou doplněny o online akce Autodesk University Virtual. V roce 2012 přitáhly všechny akce na 70 000 návrhářů, konstruktérů, architektů a digitálních umělců. Více informací naleznete na webové stránce Autodesk University.

O společnosti Autodesk

Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví strojírenství a výroby, architektury, stavebnictví, médií a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

* Bezplatné produkty podléhají podmínkám licenční smlouvy s koncovým uživatelem, která je při stažení připojena k aplikaci.

** Pro získání informací o službě a nastavení účtu navštivte https://360.autodesk.com. V současné době jsou všichni zákazníci s aktivním účtem služby Autodesk 360 oprávněni využívat 3 GB prostoru zdarma a spolupracující prostředí. Zákazníci, kteří mají aktivní předplatné Autodesk Subscription, mohou využívat doplňkových funkcí a výhod.