Wizz Air přidává sedmé letadlo na základnu v Budapešti

Budapešť, 10. prosince 2012: Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnes oznámil, že přidá nový letoun Airbus A320 na svoji základnu v Budapešti, aby tak zde příští rok navýšil osobní přepravu cestujících o 20 % na 2.2 milionu. Toto sedmé budapešťské letadlo zahájí svůj provoz 13. března 2013, čímž zvýší investice společnosti Wizz Air do flotily v Maďarsku na více než půl miliardy amerických dolarů a vytvoří 300 nových pracovních míst v cestovním ruchu a letectví. (TZ)

Na základě silného 30% růstu přepravy v Budapešti v roce 2012 nyní Wizz Air oznamuje další zvýšení frekvence letů na šesti trasách do Dortmundu, Eindhovenu, Kyjeva, Larnaky, Malagy a Neapole a obnovení prázdninové trasy do Soluně (Řecko).  Celkem bude letecká společnost v letním období na 30 trasách provozovat z Budapešti 155 letů týdně.

NOVÁ PRÁZDNINOVÁ TRASA

Počet letů za týden

Ceny od:

Soluň

2

7,990 HUF

NÁRŮST FREKVENCÍ

Počet letů za týden

Dortmund

ze 4 na 7

Eindhoven

z 11 na 14

Kyjev

ze 4 na 7

Larnaka

ze 3 na 4

Malaga

ze 2 na 3

Neapol

ze 2 na 3

Od této chvíle Wizz Air také nabízí dvě nové dlouho očekávané služby pro cestující, kteří odlétají z Letiště Budapešť, aby tak zvýšil jejich pohodlí. Služba Security Fast Track je zavedena, aby umožnila cestujícím obejít fronty u bezpečnostní kontroly na letišti jen za €4, a je zdarma pro všechny cestující, kteří si koupí výhodné balíčky Wizz Premium a Wizz Premium Plus na wizzair.com. Jen za €20 Wizz Air také nabízí cestujícím v Budapešti službu SkyCourt Business Lounge Access, díky níž si užijí WiFi zdarma a bezplatné jídlo a nápoje během čekání na svůj let. Tyto nové služby lze zakoupit přes Wizz Air call centrum nebo na pokladně na Letišti Budapešť.

Od 21. prosince přesune Wizz Air provoz mezi Budapeští a Varšavou z Letiště Varšava-Modlin na Mezinárodní letiště Frédérica Chopina, hlavní varšavské letiště. Letiště Varšava-Modlin zaznamenalo zvýšený počet provozních problémů, v jejichž důsledku byly lety často odkloněny nebo zrušeny. Tento krok společnosti Wizz Air má za cíl minimalizovat nepříjemnosti způsobené byznys zákazníkům citlivým na čas, kteří na této trase převládají.

József Váradi, výkonný ředitel společnosti Wizz Air, řekl: “Wizz Air nyní opět ukazuje svůj závazek vůči Maďarsku. Naše hlavní investice a expanze na Letišti Budapešť přispěje k vývoji maďarské ekonomiky a sedmé letadlo společnosti Wizz Air v místní základně vytvoří dalších 300 pracovních míst v letectví a cestovním ruchu. Wizz Air je “domácí letecká společnost” a podle toho jedná.” Navíc dodal: „Nové služby Security Fast Track a SkyCourt Lounge Access doplní naši širokou nabídku výhodných produktů, aby tak co nejlépe splnily různá očekávání cestujících. Zákazníci společnosti Wizz Air si mohou nyní navolit plnohodnotné byznys služby šité na míru jejich individuálním potřebám.“

Wizz Air je největší nízkonákladovou leteckou společností ve střední a východní Evropě a provozuje flotilu 39 letadel typu Airbus A320 z 16 základen, za pomoci více než 250 leteckých tras spojuje 83 destinací ve 29 zemích. U společnosti Wizz Air poskytuje tým 1,500 leteckých profesionálů špičkové služby za velmi nízké ceny, což z Wizz Airu činí oblíbenou volbu pro více než 12 milionů pasažérů v roce 2012.