3G síť O2 zrychluje, přesto jsou nejrychlejší Vodafone a T-Mobile

Během listopadu 3G síť od O2 zrychlila nejvíce za celý rok. Přesto se zdaleka nevyrovná Vodafone a T-Mobile, které dosahují až dvojnásobných čísel. Vyplývá to z naměřených rychlostí na serveru DSL.cz (TZ)

Server DSL.cz dále poprvé zveřejnil výsledky dceřiné společnosti O2, Internethome. Jak se ukázalo, zařadila se mezi nejrychlejší poskytovatele internetu po optické síti.
Server DSL.cz se specializuje na internetové připojení a jeho kvalitu. Svým klientům nabízí informace o dostupnosti internetu na jejich adrese a možnostech připojení od hlavních  poskytovatelů.


Uvedené rychlosti odpovídají naměřeným hodnotám dosaženým na měřáku internetové rychlosti serveru DSL.cz, mobilní aplikaci pro měření rychlosti v operačních systémech Android a iOS pro Apple iPhone a poskytnutým údajům o využívaných internetových službách ze strany uživatelů měřáku. Do vyhodnocených měření nejsou zahrnuta měření z IP rozsahů, které neodpovídají uživatelem vybranému poskytovateli a službě.

O provozovateli DSL.cz

DSL.cz je server zaměřený na problematiku internetu a internetového připojení v ČR vedený společností ASPA, a.s. Společnost ASPA, a.s. provozuje své internetové aplikace od roku 2001. Mezi její podnikatelské činnosti patří vývoj a provozování internetového obchodu se zařízením pro bezdrátové sítě WiFi.ASPA.cz, komunitního serveru Odpovědi.cz v české, slovenské i ukrajinské verzi i rezervačního ubytovacího systému HOTELY.cz.