Tabletenky během tří minut, na AppParade je poprvé viděla odborná veřejnost

Prosincová AppParade představila nové mobilní aplikace pro chytré telefony. Během tří minutového vystoupení museli v pondělí 10. prosince vývojáři publiku v Bio Oko vysvětlit, k čemu je jejich program dobrý. Prezentované byly aplikace pro usnadnění cestování, placení nebo zábavné pro zkrácení času. Mezi nimi byly i Tabletenky pro zařízení Apple s více než 2000 stažení za necelých čtrnáct dní. (TZ)

Na deváté AppParade se většina vývojářů snažila přijít s aplikací, která by se stala úspěšným marketingovým nástrojem. Zdeněk Hoffmann ze společnosti AARON GROUP publiku představil Tabletenky. „Z více než dvou tisíců stažení za necelých čtrnáct dní se téměř polovina lidí k Tabletenkám vrací a aktivně je využívá,“ uvedl Hoffmann. Za toto období měl program přes tři tisíce návštěv a devět tisíc vyhledávání.

Aplikaci v současné době využívá šestnáct cestovních kanceláří v České republice a na Slovensku, například Letuška, Čedok nebo Invia. „Tabletenky fungují jako oblíbené srovnávače cen, které porovnávají nabídky od různých prodejců podle zadaných parametrů. Během pár vteřin si může zákazník zjistit s kým a za kolik letět,“ řekl jednatel společnosti AARON GROUP Zdeněk Hoffmann.

Tabletenky jsou zatím ke stažení pouze pro produkty značky Apple. Nejpozději během jara ale společnost plánuje spustit verzi i na Android. „V České republice a stejně tak i na Slovensku není tolik uživatelů, kteří by měli Apple,“ vysvětlil Hoffmann. Snahou aplikace je nabídnout koncovému uživateli funkčnost, zábavu a v neposlední řade se také stát marketingovým nástrojem.