Xerox je dle společnosti Gartner lídrem v oblasti MPS pro rok 2012

11. prosince 2012 – Podle společnosti Gartner a její zprávy o řízených tiskových službách (MPS – Managed Print Services) pro rok 2012 se společnost Xerox (NYSE: XRX) umístila v TOP žebříčku předních lídrů. (TZ)
Magic Quadrant je sofistikovaný výzkumný nástroj vytvořený společností Gartner s cílem hodnotit, jak dobře si poskytovatelé technologií vedou v realizaci své vize. Nástroj poskytuje informace o pohybech na trhu a míru zkušeností u jednotlivých účastníků.

Managed Print Services

Xerox nabízí společnostem strategii MPS (Managed Print Services), aby mohly lépe reagovat na stále se měnící potřeby jejich zaměstnanců – od podpory pro mobilní pracovníky a nastavení kritérií umožňujících využívání vlastních zařízení v rámci firemní infrastruktury, přes zajištění důvěrných dat až po zjednodušování složitých obchodních procesů. Vše díky novým způsobům práce s informacemi v digitální i papírové podobě.

Nové nástroje pro vyhodnocování a reporting od společnosti Newfield IT, nedávné akvizice společnosti Xerox, pomáhají zachytit rostoucí poptávku od malých a středních společností (SMB). Společnostem mohou MPS nabídnout prokazatelné úspory – úsporu nákladů až 30 procent, úsporu energie a další výhody.

Pro co nejjednodušší přístup k MPS pro malé a střední společnosti vytvořil Xerox letos speciální organizaci pro partnerský prodej MPS, která poskytuje prodejcům širší možnosti tvorby nabídky přímo na míru zákazníkům. Díky spolupráci s partnery, jako jsou McAfee a Cisco, zlepšuje a zefektivňuje Xerox firmám bezpečnou správu tisku v rámci jejich stávající IT infrastruktury a podpůrných systémů.

„MPS již překročily rámec pouhého řízení tištěných dokumentů, jde o řešení obchodních problémů. Věříme, že vedoucí postavení společnosti Xerox vychází z aplikace širokých zkušeností s optimalizací obchodních procesů v oblasti IT outsourcingu“ komentuje Dušan Kolínek, obchodní ředitel přímého prodeje společnosti Xerox.

Report Magic Quadrant

Společnost Gartner nepodporuje žádného dodavatele, produkt nebo službu uvedenou ve svých výzkumech a nedoporučuje žádným uživatelům technologií, aby si vybírali pouze dodavatele s nejvyšším hodnocením. Výzkumy společnosti Gartner vycházejí z poznatků výzkumné organizace Gartner a neměly by být chápány jako vyjádření skutečnosti. Společnost Gartner odmítá veškeré záruky výslovně uvedené nebo předpokládané v souvislosti s tímto výzkumem, včetně záruk obchodovatelnosti a vhodnosti pro určitý účel.

XEROX je přední světová společnost působící v oblasti řízení obchodních procesů a správy dokumentů s ročním obratem téměř 23 miliardy USD. Široké portfolio technologií a služeb nabízí zákazníkům takovou míru podpory, díky které se mohou plně věnovat svému podnikání. Společnost Xerox dodává špičkové nástroje správy dokumentů a technologie pro produkční tisk, dále pak služby, software a originální spotřební materiál pro marketingovou a obchodní komunikaci i běžný kancelářský tisk. Prostřednictvím společnosti ACS, která je součástí firmy Xerox od února 2010, nabízí také široký outsourcing obchodních procesů a IT služeb, včetně zpracování dat, řízení lidských zdrojů, podpory procesů v oblasti financí a služeb nebo řízení vztahů se zákazníky, a to jak pro komerční firmy, tak i pro státní správu. Plných 136 tisíc zaměstnanců společnosti Xerox pečuje o zákazníky ve více než 160 zemích světa. Více informací o společnosti Xerox naleznete na www.xerox.cz.