Jak ještě více ušetřit na pasivním domě? Zavedením iNELS

Holešov, 14. 12. 2012 – Pokud uvažujete o stavbě tzv. pasivního domu nebo hledáte způsob, jak ušetřit ještě více peněz za náklady na vytápění nebo elektřinu, zkuste zvážit propojení vaší domácnosti se systémem inteligentní elektroinstalace. Díky tomu máte jedinečnou možnost veškeré úspory ovlivňovat přímo – jen pomocí vašeho chytrého telefonu nebo tabletu. (TZ)

Zkušenosti zákazníků ukazují, že zavedení inteligentní elektroinstalace (iNELS) šetří až 40 % všech nákladů na energie, které jsou s domem spojeny. Nejvíce se dá ušetřit na vytápění, kdy se dají jednoduše vytápět právě ty místnosti, v nichž právě někdo je nebo v nejbližších chvílích bude. Uživatel vše vidí a ovlivňuje na přehledné vizualizaci – může jednoduše regulovat teplotu ve všech místnostech zároveň nebo v každé z nich zvlášť.

„V zásadě každému z nás stačí zatopit několik desítek minut před tím, než do místnosti přijdeme. Celodenní vytápění je zbytečný a hodně neefektivní luxus. Ale pozor, nezanedbatelné částky se dají ušetřit také na správném ovládání spotřebičů nebo na osvětlení,“ říká Jiří Konečný z firmy ELKO EP, která se vývojem inteligentních elektroinstalací iNELS zabývá.

Navíc iNELS dokáže řídit provoz domu komplexně – tedy nejen regulaci vytápění, klimatizaci či ovládání osvětlení, ale také řešit stahování rolet, spouštění a vypínání spotřebičů, zabezpečení domu, ochranu majetku či celý segment multimédií.

Pro více informací o možném propojení pasivních domů a inteligentní elektroinstalace iNELS doporučujeme shlédnout díl pořadu Přidej se! na webových stránkách České televize:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1129337346-pridej-se/211562248410022/.

###

Společnost ELKO EP je jedním z nejvýznamnějších evropských hráčů v oboru elektroinstalací. Sortiment společnosti prošel dynamickým vývojem, od prosté výroby klasických elektronických modulových přístrojů, přes vývoj a realizaci bezdrátového řešení až k sofistikovanému systému inteligentní elektroinstalace včetně řízení multimédií v celém domě. V roce 2011 dosáhlo ELKO EP tržby ve výši 200 milionů korun. V roce 2012 se stalo Firmou roku ve Zlínském kraji.

Informace o společnosti ELKO EP www.elkoep.cz, vše o produktu iNELS je na www.inels.cz.