Novou verzi magického dálkového ovladače Magic Remote představilo LG

Praha, 20. prosince 2012 – Pro nadcházející veletrh Consumer Electronics Show (CES) 2013 v Las Vegas představilo LG nové dálkové ovládání Magic Remote, které je určené pro sérii televizí LG CINEMA 3D Smart TV. Ovladač má nový design a vylepšené rozpoznání hlasových pokynů, díky čemuž je ovládání jednoduché, přirozené, interaktivní a dialogické.  Nový design pracuje se čtyřmi ovládacími prvky – hlasem, gesty, ukazováním a známou kuličkou, fungující na principu počítačové myši -, což z LG Magického ovladače vytváří nejkompletnější univerzální ovladač. (TZ)

„LG se snaží přicházet s inovativními řešeními pro systémy domácí zábavy a LG magický ovladač Magic Remote je jedním ze základních pilířů skvělého požitku ze sledování chytré 3D televize LG CINEMA 3D Smart TV,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics. „Díky tomu, že je nová verze postavená na vynikající funkčnosti předchozí a doplněná o přesnější rozpoznávání jazyka, gest a vůbec celého ovládání, má LG magický ovladač ambici vyniknout mezi konkurenčními zařízeními jako skutečně intuitivní ovladač.“

Propracovaná technologie, dovolující ovládat televizi hlasem, umožňuje dávat televizoru hlasové příkazy jednoduše a zároveň efektivně. Nový software Natural Language Recognition nenutí uživatele výrazněji měnit intonaci a dynamiku hlasu, příkazy můžete vyslovovat jako při běžném rozhovoru. Zapomeňte na pauzy mezi pokyny a jejich zpracováním. Stačí říct například „Ukaž mi Gangnam Style video“ a LG ovladač Magic Remote porozumí.

LG ovladač Magic Remote, fungující v podstatě jako srdce domácího kina, přináší univerzální ovládání, maximalizuje pohodlí uživatele a umožňuje snadno ovládat všechny periferie systému domácí zábavy. Všechna zařízení vyrobená společností LG, od samotné chytré televize, přes set-top boxy, sound bary, až po Blu-ray přehrávače, můžete efektivně ovládat jedním jediným ovladačem. Díky středovému tlačítku a způsobu ovládání se LG ovladač Magic Remote stává prodlouženou rukou uživatele, díky čemuž ho snadno využijete jako ovladač ke hrám. Rolovací kolečko usnadňuje prohlížení webových stránek, zároveň také usnadňuje přibližování a oddalování v aplikacích jako jsou například Google Maps. Provedením určitých specifických gest ovladačem se může uživatel velmi rychle dostat k menu se seznamem často používaných funkcí nebo zadávat příkazy, čímž šetří spoustu času. Změnit program může například jednoduchým napsáním číslice programu ovladačem do vzduchu.

Ovladač Magic Remote dodává LG ve dvou typech: jeden k prémiovým modelů CINEMA 3D Smart TV, kde jsou tlačítka ovladače podsvícená LED diodami, což umožňuje snadnou manipulaci i ve tmě nebo za šera; mají kompaktnější design, díky kterému lépe padne do ruky. Druhý typ ovladače je ke standardním typům chytrých televizorů LG CINEMA 3D Smart TV, u kterých konstruktéři posunuli tlačítka tak, aby ovládání bylo přirozenější a příjemnější.

O LG Electronics CZ

Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. Ve skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2011 získala společnost LG ocenění asociace EISA za „Nejlepší řešení 3D domácího kina“ a „Nejlepší přehrávač kombinovaný se systémem prostorového zvuku“. LG se pravidelně účastní soutěží Red Dot Design Award, iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). V letošním roce se společnost LG Electronics CZ stala v České republice generálním partnerem Digital 3D filmu Avengers.