Geewa uvádí Games Hackathon 2013

Geewa připravuje první velký herní hackathon v České republice. Cílem této jedinečné akce je nabídnout ambiciózním a talentovaným herním tvůrcům prostor a příležitost k přípravě originálních her pro prohlížeče a mobilní platformy. Geewa Games Hackathon se koná v termínu 8.-10. února 2013 a vyzve až 40 účastníků, kteří se budou moci zapojit do boje o peněžní výhry a šanci na spolupráci s Geewou. Hlavním partnerem akce je pracovní a vzdělávací portál Jobs.cz. (TZ)

Hackathony nejsou v ČR neznámou aktivitou, Geewa Games Hackathon se však hodlá stát první akcí svého druhu – perfektně zajištěnou a zcela orientovanou na hry. Geewa dnešním dnem otevírá registraci, přičemž celkem je pro účastníky k dispozici 40 míst. Mohou soutěžit jednotlivci i týmy až o čtyřech osobách. Cíl je jasný – vytvořit funkční a zábavný herní prototyp. Účastníci mohou zvolit pro svoji tvorbu libovolné nástroje, hry musejí splnit jen základní sadu principů „Casual, Competitive, Mobile / Browser“ – jde o hry pro široké publikum, kde se utkává více hráčů naráz a běží v prohlížeči nebo na mobilních platformách.

Geewa Games Hackathon je otevřený všem zájemcům z České republiky a sousedních zemí. Akce se bude konat v pražských kancelářích Geewa a pro mimopražské účastníky bude po dobu konání zajištěný hotel. Veškeré jídlo a nápoje budou pro účastníky Geewa Games Hackathonu zajištěny na místě, aby se mohly týmy soustředit maximálně soustředit na svoji práci. Na místě budou k dispozici pracovníci Geewy pro zajištění jakékoliv podpory a mentoringu.

V závěrečný den Geewa Games Hackathonu budou vytvořené hry zhodnoceny odbornou porotou, která jmenuje tři vítěze. Porota je složena z deseti herních profesionálů z mnoha oblastí – vývojáři, publicisté, podnikatelé a členové místních herních sdružení:

Jan Jirkovský – České hry, zakladatel
Pavel Dobrovský – nezávislý publicista
Petr Poláček – Games.cz, šéfredaktor
Lukáš Bašta – nezávislý publicista
Martin Bach – Asociace herního průmyslu ČR a SR, viceprezident
Lukáš Macura – Cinemax, zakladatel
Petr Fodor – Flow Studio, zakladatel
Ondřej Průša – podnikatel, investor

Radek Mařík – PRE, marketingový manažer
Ondřej Broukal – Game Page, producent

Ceny pro vítěze zahrnují trofeje, odměny od sponzora, společnosti NOKIA, finanční odměnu a především získá vítězný tým závaznou nabídku spolupráce s Geewou, vedoucí českou společností v oblasti vývoje a distribuce Casual Competitive Multiplayer her.

Vítězové budou oznámeni v rámci slavnostního zakončení Geewa Games Hackathonu, které proběhne v neděli 10. února 2013 v pražském PM Clubu. Následovat bude otevřená zábava pro celou CZ/SK herní scénu, na kterou si Geewa dovoluje srdečně pozvat všechny zájemce, aby spolu s účastníky Geewa Games Hackathonu mohli oslavit jejich snahu a úspěchy! V omezeném množství jsou k dispozici VIP vstupenky, o které se mohou zájemci přihlásit na e-mailu hackathon@geewa.com.

Nemůžete na Geewa Games Hackathon do Prahy dorazit? Během slavnostního zakončení bude k dispozici na webu akce LIVE stream z vyhlášení vítězů.

Geewa Games Hackathon děkuje za podporu mediálním partnerům:

SCORE, TyInternety.cz, Médiář.cz, Games.cz a Game Page

Více informací: http://www.geewa.com/hackathon
Sledujte nás na Twitteru: http://twitter.com/geewa
Hashtag akce: #geewa2013

O SPOLEČNOSTI GEEWA

Geewa je vedoucí světovou společností na poli vývoje a distribuce online her. Hry značky Geewa spojují hráče po celém světe v reálném čase napříč platformami. V současné době zasáhne Geewa skrze své hry a herní portály více než 10 miliónů hráčů měsíčně. Geewa zaměstnává více než 50 profesionálů 10 národností ve svých pobočkách v Praze, Brně a Berlíně.

Více informací naleznete na http://corporate.geewa.com