První ročník filmové soutěže Můj příběh v minutě je u konce. Zapojilo se více než 140 nadějných filmařů

Praha, 21. prosince 2012 – Soutěž krátkometrážních filmů Můj příběh v minutě zná své vítěze. Odborná porota v čele s režisérem Jakubem Kohákem a zakladatelem portálu ČSFD.cz Martinem Pomothym vybrala trojici nejlepších snímků s maximální stopáží jedna minuta. Výherci získali odměny od českého zastoupení společnosti HTC, hlavního partnera soutěže.  (TZ)

Prvního ročníku soutěže jednominutových snímků se zúčastnilo přes 140 tvůrců, kteří dohromady zaslali necelých 160 minutových snímků. Byly mezi nimi nejen mladé talenty z filmových škol v Čechách a na Slovensku, ale i široká veřejnost. „Vůbec jsem takovou kvalitu snímků od amatérských tvůrců neočekával. Byly lepší, než co vídávám na přehlídkách filmových škol. Nadchla mě nápaditost, někdy otevřenost a upřímnost, jindy zpracování, které bylo v některých případech téměř na profesionální úrovni,“ říká o prvním ročníku soutěže Můj příběh v minutě Martin Pomothy, zakladatel portálu ČSFD.cz.

Hlavní výhrou v každé kategorii byl špičkový mobilní telefon HTC One X+ a navíc bonusová hlavní cena 15 000 korun za absolutně nejlepší snímek. Tu si odnesl 21 letý student Tomáš Fišer. „Rád bych poděkoval společnosti HTC za nápad, jak probudit u mladých filmařů a kreativních lidí motivaci k realizaci svých nápadů,“ zhodnotil vítězství Tomáš Fišer, výherce hlavní ceny za svůj autobiografický snímek Můj život v minutě.

Kompletní přehled výherních snímků s možností zhlédnutí je k dispozici na www.mujpribehvminute.cz. Logo projektu je k dispozici zde.
Mediálními partnery soutěže byly portály ČSFD.cz, SmartMania.cz a Best4Man.cz.

O společnosti HTC

HTC Corp. (HTC) patří mezi firmy s nejrychlejším tempem růstu na mobilním trhu. HTC staví lidi do centra pozornosti a práci s telefonem dělá jednodušší a přirozenější. Akcie společnosti jsou veřejně obchodovatelné na tchajwanské burze cenných papírů pod značkou 2498.

Další informace o společnosti HTC najdete na www.htc.com a www.htc.cz.