Samsung na veletrhu CES 2013 představil vylepšený notebook Series 7 Chronos a novou řadu ultrabooků

Praha, 8. ledna 2012 – Samsung Electronics Co., Ltd, přední výrobce na trhu spotřební elektroniky a světová jednička v oblasti informačních technologií, představil dva nové členy svého produktového portfolia – vylepšený notebook Series 7 Chronos, který přináší profesionální výkon v tenkém a lehkém provedení, a ultrabook Series 7 Ultra, který posouvá tuto kategorii na zcela novou úroveň. Nabízí vyšší výkon, lepší grafiku
a dotykové ovládání. (TZ)

Notebook Series 7 Chronos

Series 7 Chronos nabízí větší výkon pro profesionální uživatele a nové softwarové řešení RAMaccelerator****, které poskytuje až 150% nárůst rychlosti pro prohlížení internetu a spuštěné aplikace tím, že využívá stávající paměť. Notebook podporuje vícedotykové ovládání (multi-touch), díky kterému umí na touchpadu zpracovat více dotyků najednou. Series 7 Chronos má celohliníkové tělo a následuje tak design svého předchůdce. Disponuje čtyřjádrovým procesorem Intel s až 16GB* pamětí, až 1TB*** úložným prostorem a vyhrazenými 2GB externí grafiky v tenké základové desce, která měří pouhých 20,9 mm.

Zvýšená výkonnost a efektivnost Series 7 Chronos umožňuje vytvářet kdykoliv a kdekoliv velké soubory k profesionálnímu užití. Nový Series 7 Chronos vychází vstříc potřebám profesionálů a nabízí vysoké rozlišení, Full HD displej (1920×1080), stejně tak jako bohatý zvuk s JBL  reproduktory, rozšířenou grafiku pro složité úkoly a prodlouženou výdrž baterie na 11,5 hodiny**. Laptop se dokáže probudit z režimu spánku za pouhé dvě vteřiny a zapne se během dvanácti vteřin. Je tak v okamžiku k dispozici a uživatel má ihned přístup k čemukoliv, co pro svou práci potřebuje, bez zbytečného zdržení.

„Rok 2012 byl rokem notebooků Samsung – rozšířili jsme naši nabídku a využili jsme nových designů a poptávky spotřebitelů, což vedlo k výraznému růstu v tomto odvětví,“ řekl David Song, senior viceprezident IT & Mobilních komunikací společnosti Samsung Electronics. „V roce 2013 se budeme i nadále soustředit na inovační produkty, které budou vyhovovat životním stylům spotřebitelů a zároveň zachovají špičkový design produktů Samsung a výkonnostní standard. Produkty Series 7 Chronos a Ultra jsou jen dvěma příklady toho, co od nás můžete během roku očekávat.“

Ultrabook Series 7 Ultra

Series 7 Ultra nabízí vyšší mobilitu a výkonnost v ultratenkém a lehkém, celohliníkovém těle. Series 7 Ultra, navržený jako vrcholný ultrabook pro multimédia, nabízí skvělý vizuální zážitek stejně jako výborný zvuk. Užijte si videa a obrázky na Full HD displeji (1920×1080), zatímco JBL reproduktory a AMD grafika dokreslí celý zážitek. Displej laptopu je jasnější a širší než u předchozích modelů a přináší 178° zorný úhel, díky čemuž můžete snadno sdílet obsah s přáteli i rodinou nebo práci s kolegy.

Výdrž baterie je až osm hodin** a uživatel tak může být připojen celý den, zatímco nejnovější procesory Intel Core i5 nebo i7  s až 256GB SSD*** úložného místa, poskytují potřebný výkon i těm nejnáročnějším uživatelům. Díky intuitivnímu vícedotykovému ovládání a zapnutí během pouhých šesti vteřin, maximalizuje laptop produktivitu práce. Přístroj bude také dostupný s 4G LTE konektivitou. Standardni budou tři USB 3.0 porty a také LAN port a tenký bezpečnostní slot, který pomůže zajistit bezpečné připojení přístroje, pokud to bude potřeba.

Series 7 Chronos a Ultra budou vystaveny na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky (CES) ve stánku Samsung #12004 v Central Hall od 8. do 11. ledna 2013.

* Volitelné

** Pozn. Vše záleží na výrobních specifikacích. Specifikace deignu produktu a barvy se mohou změnit bez výslovného upozornění a mohou se lišit od zobrazených. Mohou se vyskytnout chybné či zapomenuté údaje. Výdrž baterie určena na základě výsledků testů MobileMark, které se mohou lišit dle konfigurace. Dostupnost záručního servisu a odpovědi se může v jednotlivých zemích lišit a může být také předmětem registračních požadavků v zemi nákupu.

***Dostupná kapacita se liší; MB = 1 milion bytů, GB = 1 miliarda bytů, TB = 1 bilion bytů. Vezměte prosím na vědomí, že část pevného disku je rezervována pro obnovu systému, operační systém a předinstalovaný software.

****Napájen CondusivTM Technologies

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci s konsolidovaným prodejem 143,1 mld. USD. Zaměstnává přibližně 227 000 lidí ve 203 pobočkách v 75 zemích. Je rozdělena do dvou samostatných organizací, které koordinují činnost devíti nezávislých divizí: Digital Media & Communications, pod níž spadají Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions a Digital Imaging; a Device Solutions, jež se skládá z divizí Memory, System LSI a LED. Pro více informací, prosím navštivte www.samsung.com