GFI Software posiluje oblasti hodnocení zranitelnosti a softwarových aktualizací

PRAHA – 8. ledna 2013 – Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), dnes oznámila, že její produkt GFI LanGuard nyní podporuje funkcionality hodnocení zranitelnosti a softwarových aktualizací pro počítače postavené na platformě Mac OS X*.  (TZ)

Nejnovější verze oceňovaného komplexního softwaru pro patch management, hodnocení zranitelnosti a auditování podnikových sítí pro SMB společnosti nyní rovněž obsahuje širší portfolio reportovacích nástrojů pro shodu s nejrůznějšími odvětvovými standardy. Díky tomu mohou IT administrátoři generovat efektivní, specifické reporty pro devět nejdůležitějších předpisů, včetně PCI-DSS (bezpečnostní standard pro platební karty), SOX (Sarbanes-Oxley), HIPAA (zdravotní pojištění) či FISMA (správa zabezpečení informací).

Trendy jako BYOD (Bring Your Own Device) učinily z hodnocení zranitelnosti podnikových infrastruktur kritickou komponentu k zajištění bezpečnosti sítí. Administrátoři se snaží regulovat masivní příliv externích hardwarových zařízení na pracoviště, která jsou připojována do podnikových sítí, včetně mobilních telefonů, tabletů a notebooků běžící na nejrůznějších operačních systémech jako Windows a Mac OS X. Musejí si být jisti, že tato nově připojovaná zařízení nevytvářejí nové zranitelnosti a neohrožují tak bezpečnost síťové infrastruktury v podniku.

V roce 2012 laboratoře GFI Labs zjistily, že útočníci přecházejí od využívání zranitelností v operačních systémech k využívání zranitelností v aplikacích třetích stran, jako je Java nebo Adobe. Průzkum GFI ukázal, že 75 % útoků se zaměřuje na zranitelnosti v rámci těchto aplikací, což klade mimořádný důraz na patch management jako na kritickou součást bezpečnostní politiky.

„Sledujeme stále větší zájem o naše produkty ze strany uživatelů systémů Mac,“ řekl Martin Říha, ředitel pro strategii, GFI Česká republika a Slovensko. „Podnikové sítě jsou často tvořeny mixem nejrůznějších zařízení a nový GFI LanGuard je připraven podporovat tyto současné trendy. Kombinace softwarových aktualizací pro platformy Mac a PC, audit všech zařízení a hodnocení zranitelnosti umožňuje IT administrátorům udržet zabezpečení podnikové sítě na vysoké úrovni.“

GFI LanGuard nabízí skenování zranitelnosti, patch management a auditování sítě a softwaru v rámci jednoho řešení umožňující IT profesionálům skenovat, detekovat, vyhodnocovat a reagovat na potenciální bezpečnostní rizika na svých sítích s minimálním administrátorským úsilím. GFI LanGuard rovněž umožňuje administrátorům řídit veškeré nároky na softwarové aktualizace na více než 2 500 zařízení z jediné konzole – tj. mít přehled o všech zařízeních připojených k síti, přijímat upozornění na změny typu notifikace na nově instalovanou aplikaci, mít jistotou aktuální verze antivirového softwaru, a být v souladu se specifickými předpisy prostřednictvím automatizovaného patch managementu eliminujícího potenciální zranitelnosti na síti. GFI LanGuard provádí více než 50 000 checků operačních systémů, aplikací a zařízení a je možno jej integrovat s více 2 500 bezpečnostními aplikacemi.

Více informací naleznete na http://www.gfi.cz/lannetscan/.

* Mac OS X verze 10.5 a vyšší

O GFI Česká republika a Slovensko

GFI je na českém a slovenském trhu zastoupena pobočkou GFI Česká republika a Slovensko se sídlem v Hradci Králové, jež dodává produkty a řešení GFI prostřednictvím rozsáhlé sítě svých autorizovaných prodejců. Vedle nabídky on-premise řešení koncovým zákazníkům dodává také infrastrukturu poskytovatelům řízených služeb umožňující zvýšit jejich obrat a koncovým zákazníkům využívat výhod cloudových řešení. GFI Česká republika a Slovensko poskytuje také servisní služby a služby technické podpory. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.cz.

O GFI

GFI Software je předním softwarovým vývojářem. Malým a středním podnikům nabízí jednotný zdroj řešení pro oblast webové a emailové bezpečnosti, archivace, zálohování a faxování, síťového a bezpečnostního softwaru i hostovaných technologií. Produkty GFI jsou dostupné formou softwaru, v rámci cloud architektury (model SaaS) nebo jako hybridní řešení nabízející to nejlepší z obou těchto modelů. Díky technologiím s řadou ocenění, vstřícné cenové politice a silnému zaměření na požadavky SMB sektoru uspokojuje GFI potřeby produktivity a kontinuity vyžadované podniky po celém světě. Společnost má pobočky v USA, Velké Británii (Londýn a Dundee), Rakousku, České republice, Austrálii, Filipínách, na Maltě a dalších částech světa, které se starají o stovky tisíc instalací. Obchodní model společnosti GFI je postaven na nepřímém prodeji přes partnerský kanál čítající celosvětově tisíce partnerů. Společnost je také Microsoft Gold Certified Partnerem. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.com.

Pro více informací:

Prosím kontaktujte pana Martina Říhu na martin.riha@gfi.cz nebo PR konzultanta GFI na press@gfi.cz.

GFI Česká republika a Slovensko: Tel: +420 495 705 705; Fax: +420 495 705 780; URL: http://www.gfi.cz.