Samsung mění zážitky z domácí zábavy s inteligentní navigací a unikátním designem

Praha, 10. ledna 2013 – Samsung Electronics Co., Ltd. slavnostně uvedl novou éru domácí zábavy, první svého druhu s chytrými funkcemi, větší obrazovkou s průlomovou kvalitou obrazu a elegantním designem, která posouvá hranice technologie napříč kategoriemi televizních produktů 2013. Bez ohledu na preference spotřebitelů ve sledování na LED, OLED nebo inovativním Ultra High Definition (UHD) televizoru, (TZ)

Smart TV 2013 od společnosti Samsung zákazníkům umožní užívat si pohlcující zábavy. Se vzrůstající poptávkou po větších rozměrech obrazovek se také Samsung rozhodl rozšířit počet svých modelů dostupných v 60-ti a více palcových úhlopříčkách navíc ke své světově největší komerční UHD televizi s úhlopříčkou 110 palců.

Hlavní funkce Smart TV 2013 zahrnují:

  • S-recommendation: rychle a snadno prohledejte TV programy, prémiové VOD (Video on Demand), aplikace, sociální obsah a lokálně uložený obsah na osobních přístrojích. Speciální zařízení nabízí také doporučení na Vám přizpůsobený obsah pro co nejosobnější televizní zážitek. (pro ČR a SR bude představeno v průběhu roku 2013)

  • Advanced Smart Interaction: používejte běžný jazyk a obvyklá gesta k hledání obsahu nebo k ovládání TV

  • Redesigned Samsung Smart Hub: pět panelů pomáhá spotřebiteli ovládat a navigovat různé typy obsahu, které jsou poprvé zobrazeny jako miniatury pro ještě jednoduší výběr a sledování obsahu na velké obrazovce. (pro ČR a SR budou při zahájení prodeje dostupné 3 panely, další budou přidány formou firmware upgrade v následujících měsících)

  • Multi-screen funkce pro konvergenci obsahu a zařízení: Samsung Smart View spotřebitelům umožňuje sdílet obsah bezdrátově v reálném čase mezi jednotlivými zařízeními; a sledovat obsah TV na kompatibilních tabletech a telefonech Samsung Galaxy.

  • Smart Evolution: ohlášená v roce 2012 a dostupná tento rok. Spotřebitelé si mohou užívat nejnovější Smart TV funkce bez nutnosti koupit si novou televizi. Ke stávajícím televizorům řady ES7000 a ES8000 stačí dokoupit Smart Evolution Kit a provést tak upgrade na modelový rok 2013.

„Jak přibývá obrovského množství aplikací a obsahu, spotřebitelé jsou nuceni v jejich přehršli hledat ten kvalitní, který bude vyhovovat jejich zájmům. Hledají způsoby, jak si užít obsah a chtějí, aby to bylo snadné,“ řekl Kim Hyun-Suk, výkonný viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics. „Zjednodušili jsme ovládání televzií, které nabízejí více intuitivní funkce, nekonečnou konektivitu a obsahové možnosti, a větší obrazovku s kvalitou obrazu nerozlišitelnou od opravdového světa, takže spotřebitel může objevovat svět možností domácí zábavy.“

Jako uznání vedoucí pozice v inovacích, designu a inženýrství získal Samsung šest ocenění CES 2013 Innovation Awards za jeho řadu televizorů. Samsung UHD S9 získala CES Best of Innovation award, zatímco tři Smart TV – F9500 OLED TV, F8000 Smart LED TV a F7500 Smart LED TV – byly vyhlášeny 2013 CES Design and Engineering honorees.

Zážitek ze Samsung TV je posílen personalizací a různými možnostmi sledování TV

Nová technologie S-Recommendation od společnosti Samsung umožňuje objevovat personalizovaný obsah na základě dříve shlédnutých programů a hodnocení uživatele. S-Recommendation je dostupný pro Samsung Smart TV 2013, domácí kina a Blu-ray přehrávače, a kontroluje preferovaný obsah napříč různými službami včetně vysílání TV, přehrávaného vyhledávaného obsahu, aplikací, sociálního obsahu a lokálně uloženého obsahu z osobních zařízení, aby zajistil, že je vždy co sledovat.

Samsung Smart Hub byl také přepracován, aby spotřebitelům zjednodušil proces hledání. Aplikace a obsah jsou uspořádány do pěti dynamických panelů se snadnou navigací a miniaturami pro okamžitý náhled. Tyto panely jsou:

  • On TV – zobrazuje program, který je aktuálně zapnutý a zároveň na základě sledovaných pořadů nabízí nejrelevantnější personalizované návrhy, které budou brzy začínat

  • Movies & TV Shows – jednoduchý přehled filmů a televizních služeb a nejlepšího obsahu, který je dostupný u různých poskytovatelů. Obsah je doporučován na základě uživatelem sledovaných programů.

  • Photos, Videos & Music – umožňuje spotřebiteli organizovat osobní obsah a složky na Samsung Smart TV a ostatních připojených zařízeních

  • Social – označuje obsah vytvořený uživatelem, přáteli a rodinou, oblíbená videa z Facebooku, Twitteru, YouTube, a video telefonování

  • Apps – pro snadný přístup organizuje stažené aplikace Samsung

V roce 2012 Samsung předvedl trhu první TV ovládanou hlasem a gesty. Tento rok přinese Samsung spotřebitelům více  intuitivní způsob navigace a ovládání Smart TV.

Vylepšená Smart Interaction od společnosti Samsung využívá výkonné algoritmy k zajištění ještě přesnějšího rozlišení obličeje, hlasu a pohybového ovládání. S rozšířenou Voice Interaction™ může spotřebitel k ovládání TV používat běžný jazyk. Diváci mohou také požádat jejich televizi, aby jim našla aktuálně dostupný obsah podle herce, názvu nebo žánru a ta jim poskytne doporučení.

Gesture Control nyní rozpoznává přirozenější pohyby, gesta obou rukou a nabízí lepší flexibilitu prostředí pro tu správnou zábavu při sledování TV.

Nastavení sítě domácí zábavy mezi kompatibilními zařízeními je díky Samsung AllShare velmi jednoduché. Jakmile jednou spotřebitelé zapojí jejich Samsung Smart TV k dalším zařízením do jedné sítě, mohou jednoduše posílat a přijímat obraz a zvuk mezi zařízeními.

Nejlepší rozlišení na největší obrazovce

Samsung S9 UHD TV představuje budoucnost ve sledování domácí zábavy v brilantní kvalitě obrazu v UHD rozlišení. S9 vychází doplněna o všechny funkce, které zajišťují nejlepší možnou kvalitu obrazu bez ohledu na zdroj videa. Vlastní zařízení Samsung na zkvalitnění obsahu dokáže konvertovat HD nebo Full-HD na UHD s dokonale precisním obrazem nerozlišitelným od opravdového světa.

S technologií Samsung Precision Black Pro přináší S9 hluboké opravdové odstíny černé i čisté živé bílé. Kombinace tohoto extrémně vysokého kontrastu a kontrolní funkce stmívání – která využívá stovky LED bloků a precizní BLU kontrolu – umožňuje ostré rozlišení, jaké ještě na velkoformátových obrazovkách nebylo k vidění.

Kromě kvality obrazu kombinuje S9 i výkonný audio systém a rychlý čtyřjádrový procesor, aby zajistil prémiový zážitek a opravdový multitasking mezi obsahem a aplikacemi. S9 je vybavena 3pásmovými 2.2 kanály se 120 wattovým zvukem pro poslechový zážitek šestkrát lepší než u klasické televize. Tento systém poskytuje dynamickou škálu zvuků pro impozantní poslechový zážitek, který doplní dokonalý UHD obraz.

Nadčasový prémiový design S9 zvyšuje standardy designů luxusních televizorů. TV vypadá, jako by se vznášela ve svém rámu – a předvádí kontrast minimalistického konceptu s tak obrovskou obrazovkou. Tato průlomová inovace dostává TV průmysl za stereotypní čtyřúhelníkový design, na který byl jak průmysl, tak zákazníci zvyklí a posouvá estetický pohled o kus dále.

Vícenásobná kvalita obrazu a zobrazení

Samsung OLED TV – F9500 – přináší samostatně vyzařující červené, zelené a modré sub-pixely, čímž eliminuje potřebu podsvícení, takže je obraz tvořen z absolutní černé a čistě bílé. F9500 je celosvětově první televize, která nabízí funkci Samsung Multi-View, unikátní funkci, která televizi umožní přinášet opravdu osobní zážitky. Multi-View umožňuje dvěma lidem naráz sledovat úplně jiný Full-HD obsah na stejné obrazovce s příslušným zvukem a ovládáním. Tato funkce je umožněna speciálními Samsung brýlemi, které mají také zabudované vlastní reproduktory, takže poskytují čistý stereofonní zvuk odpovídajícího programu. Výrazně vysoký kontrast, který přináší nebývalý detail stínů, tvarů a jemných odstínů barev i v těch nejtmavších scénách umožňuje F9500 poskytovat nejvíce pohlcující zážitek bez jakéhokoliv pohybového rozostření.

Nejjasnější nabízený obraz s novou LED technologií

Samsung si upevňuje svou vedoucí pozici na trhu LED Smart TV integrací nového hardwaru s působivě designovanými televizemi, které tak poskytují nejlepší dostupné zážitky ze sledování TV. Série F8000 nabízí živější a bohatší barvy, vyšší kontrast a jasnější kvalitu obrazu než kdy předtím. S vlastní technologií Samsung Micro Dimming Ultimate přináší lepší kontrast, hlubší odstíny černé a maximální jas 3D obrazu, což umožňuje vytvářet úchvatný obraz. F8000 je celosvětově první Smart LED TV se čtyřjádrovým procesorem, díky kterému mohou spotřebitelé přepínat mezi aplikacemi, online službami a vysílanými programy rychle a snadno, bez ztráty jediného momentu jejich oblíbené zábavy. Model F8000 bude dostupný v průběhu tohoto roku s obrazovkami velikostí 46”, 55”, 60”, 65” a 75.

Jako televize, která nabízí dramatickou změnu designu, představuje série Samsung F7500 krásné umění, které snadno doplní kterýkoliv obývací pokoj. Tenké tělo s růžově zlatými akcenty vytváří sofistikované linie, které elegantně plynou směrem k podstavci a vytváří tak úchvatný dominový efekt ve spodní části televize. Tento nádherný design, kombinovaný se Samsung technologiemi kvality obrazu – Micro Dimming Pro Technology – přináší ostřejší kontrast, hlubší černou barvu a křišťálově čisté vylepšení detailů. F7500 obsahuje stejný čtyřjádrový procesor jako F8000, který umožňuje Smart Interaction a další pokročilé funkce. F7500 je dostupný s obrazovkami velikostí 46”, 55” a 60”.

Nový průmyslový standard kvality plasmového obrazu

Samsung F8500 byl navržen s cílem stanovení nového standardu dokonalosti plasmových TV. F8500 nabízí maximální obrazovou kvalitu s nejhlubšími odstíny černé a nejjasnějším možným obrazem. F8500 vlastně přináší stejné úrovně jasu a osmkrát vyšší vyjádření černé než normální LED TV a to díky novým vylepšením luminance a vlastním Samsung Deep Black Algorithm a Real Black Pro II pro lepší vyjádření černé. F8500 je také jednou z prvních televizí s nativní podporou HEVC kódovaného obsahu. Kodek nové generace byl vytvořen speciálně pro aktuální a budoucí HD televizory a zajišťuje, že F8500 může přinést nejbohatší a nejdokonalejší obsah nejen dnes, ale také v budoucnosti.

Unikátní design F8500 je perfektní směsí estetických a funkčních aspektů. Jeho prémiový design One Body Form je vytvořen za použití jediného kusu kovu. Futuristický design je ještě podtržen tmavě titanově kovovou barvou, ultra tenkým rámem, přirozeně zaoblenými tvary a unikátním podstavcem, díky čemuž televizor vypadá spíše jako umělecké dílo než jako TV. F8500 bude dostupný s obrazovkami velikostí 51”, 60” a 64”.

Udržujte Vaše TV funkce aktuální pomocí Smart Evolution

Každá vlajková loď Smart TV společnosti Samsung je vybavena Smart Evolution, která spotřebiteli umožňuje aktualizovat hardware i software jejich TV, takže mohou stále mít nejnovější aktualizace Smart TV. Sada Smart Evolution 2013 umožní u televizorů roku 2012 využívat přepracovaný Smart Hub 2013, vylepšenou Voice Interaction a Gesture Control (ovládání hlasem a gesty), stejně jako vylepšení hardwaru čtyřjádrovým čipsetem pro zvýšený výkon procesoru. Vlajková loď 2013 Smart TV bude zároveň vybavena sloty pro budoucí Smart Evolution.

Konkrétní informace z veletrhu CES můžete nalézt na www.samsungces.com. Pro více informací o společnosti Samsung, včetně tiskových zpráv, video obsahu a obrázků produktů, prosím navštivte www.samsung.com

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co, Ltd je světová jednička v oblasti spotřební elektroniky a jejich základních komponentů. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 227.000 lidí v 75 zemích světa s ročním obratem přesahujícím US $ 143 mld. Naším cílem je otevření nových možností pro lidi na celém světě. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.