Red Hat bodoval v žebříčku nejlepších zaměstnavatelů roku v kategorii středně velkých společností

PRAHA – 11. ledna 2013 – Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel open source řešení, oznámil, že byl zařazen mezi nejlepší zaměstnavatele v regionu střední a východní Evropy (CEE) v žebříčku Best Employers 2012 společnosti Aon Hewitt. Red Hat se umístil na 10. místě  v rámci celého regionu a na 2. místě v České republice v kategorii středně velkých společností. (TZ)
„Anonymní hodnocení vlastních zaměstnanců je to vůbec nejcennější a vypovídá o skutečných kvalitách jednotlivých společností,“ říká Radovan Musil, ředitel vývojového centra firmy Red Hat v Brně. „Red Hat významně investuje právě do rozvoje svého brněnského centra, které je největším vývojovým centrem společnosti Red Hat na světě. V říjnu 2012 otevřel Red Hat v Brně novou kancelářskou budovu pro dalších 200 lidí a nyní v brněnské pobočce pracuje více než 500 lidí. Vývojové centrum v Brně významně přispívá k rozvoji Red Hat technologií a je důležitou hnací silou lokálního softwarového průmyslu.“

Studie Best Employers 2012 se zúčastnilo více než 400 společností z 8 států (Bulharsko, Česká republika, Litva, Maďarsko, Polsko, Rusko, Slovensko a Turecko). Dotazník vyplnilo více než 250 000 zaměstnanců, včetně 41 000 manažerů, a více než 2 600 top manažerů.

Studie, kterou Aon Hewitt organizuje v regionu střední a východní Evropy od roku 2001, oceňuje společnosti vyznačující se vysokou kvalitou a efektivitou HR praktik, které mají pozitivní dopad na obchodní výsledky. Pro získání skutečně objektivního obrazu studie zohledňuje perspektivu zaměstnavatele, samotných zaměstnanců a business indikátory.

V listopadu 2012 získal Red Hat titul Investor roku 2011. Ocenění vyhlašovala agentura CzechInvest a Sdružení pro zahraniční investice AFI ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Více informací o společnosti Red Hat najdete na webových stránkách www.redhat.com a www.press.redhat.com.

Buďte ve spojení se společností Red Hat

O studii Best Employers

Studie Best Employers společnosti Aon Hewitt zkoumá praktiky řízení lidských zdrojů ve společnostech. Poskytuje detailní pohled na to, jakým způsobem mohou spoločnosti dosáhnout skutečné konkurenční výhody prostřednictvím svých zaměstnanců, zkoumá, co dělá společnost dobrým místem pro práci a identifikuje Best Employers v dané zemi.

O společnosti Red Hat, Inc.

Red Hat, přední světový poskytovatel open source řešení, využívá síly komunitního vývoje a přináší spolehlivé a vysoce výkonné technologie v oblasti cloudu, Linuxu, middleware, ukládání dat a virtualizace. Red Hat rovněž nabízí oceňovanou podporu, školení a konzultační služby. Red Hat je spojovací článek v celosvětové síti podniků, partnerů a open source komunity a pomáhá vytvořit inovativní technologie, které umožní zákazníkům růst a připraví je na budoucnost IT. Více informací najdete na stránce http://www.redhat.com.