Wizz Air otevře v Budapešti nové výcvikové centrum s leteckým simulátorem A320

Budapešť, 9. ledna 2012 – Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnes oznámil, že v březnu 2013 otevře v Budapešti nové výcvikové centrum pro posádky. Výcvikové centrum Wizz Air bude vybaveno moderním leteckým simulátorem A320, falešnými zařízeními z kabiny letadla a trenažérem pro boj s ohněm, což představuje investici ve výši 15 milionů EUR po dobu 10 let. (TZ)

Nejmodernější zařízení bude umístěno na budapešťském letišti a umožní Wizz Airu provádět více než 90 % výcviků svých posádek v Budapešti. Provoz nového výcvikového centra vytvoří množství nových pracovních míst v oblasti letectví a turistického ruchu v Budapešti.

K zajištění tohoto moderního výcvikového centra pro posádky a leteckého simulátoru v Budapešti se Wizz Air spojil s leteckou výcvikovou organizací FSC (společnost pro simulaci letů), která sídlí v Amsterdamu. Toto partnerství zajišťuje provoz nového výcvikového centra Wizz Air pro posádky v Budapešti na dalších 10 let.

József Váradi, výkonný ředitel společnosti Wizz Air, řekl: „Letos v létě průběžně proškolíme mezinárodní pracovní sílu v počtu 500 pilotů a 1,000 palubních průvodčích. V minulosti nemohla být školení letových posádek prováděna v Maďarsku a vzhledem k nedostatku vhodných zařízení jsme se museli porozhlížet v západní Evropě. Nové výcvikové centrum Wizz Air v Budapešti je dalším důkazem našeho dlouhodobého závazku vůči Maďarsku a bude hrát klíčovou roli v podpoře celkového růstu společnosti Wizz Air. Naše nové výcvikové centrum podnítí tvorbu místních pracovních míst a podpoří místní turistický průmysl stovkami členů posádek, kteří budou v Budapešti trávit čas při jejich počátečních a opakovacích školeních.”

Bob van Balen, generální ředitel organizace FSC, řekl: “Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s jednou z nejrychleji rostoucích leteckých společností v Evropě. To, že si nás Wizz Air vybral, znamená, že jsme byli schopni přijít s řešeními, která Wizz Air hledal ve svém budapešťském výcvikovém centru.”

Wizz Air je největší nízkonákladovou leteckou společností ve střední a východní Evropě a provozuje flotilu 39 letadel typu Airbus A320 z 16 základen, za pomoci více než 250 leteckých tras spojuje 83 destinací ve 29 zemích. U společnosti Wizz Air poskytuje tým 1,500 leteckých profesionálů špičkové služby za velmi nízké ceny, což z Wizz Airu činí oblíbenou volbu pro více než 13.5 milionů cestujících v roce 2013.